Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM komt met strafeisen tegen drugsbende van Piet Costa

OM komt met strafeisen tegen drugsbende van Piet Costa

ROTTERDAM (ANP) - In de grote drugszaak rond Roger P., alias Piet Costa, houdt het Openbaar Ministerie woensdag het requisitoir, dat uitmondt in de strafeisen tegen de vermeende drugsbaron en zijn entourage.

De zaak in de extra beveiligde rechtbank in Rotterdam gaat over internationale drugshandel en witwassen. De drugsbende zou verantwoordelijk zijn voor de invoer van grote hoeveelheden cocaïne in de havens van Rotterdam en Antwerpen (1015 kilo in 2015 en 3776 kilo in 2016 en 1200 kilo in maart 2020). De grootste vondst vond de douane in de Rotterdamse haven in een container ananassen. De politie verving de lading door dummy’s en plaatste afluisterapparatuur in de container om zicht te krijgen op de drugsdealers.

De drugszaak kwam opnieuw aan het rollen door de grote hack van de cryptodienst EncroChat, waardoor politie en justitie de onderlinge communicatie van criminelen konden meelezen. Justitie beschouwt P. eveneens als de opdrachtgever van de bouw en inrichting van de zogeheten martelcontainers in Wouwse Plantage in Brabant. Ook die werden door het meelezen van de criminele chats ontdekt. Die strafzaak begint woensdag 26 januari in de gerechtstbunker in Amsterdam.

De Rotterdamse drugszaak telt in totaal tien verdachten, onder wie ook voormalig profvoetballer en P.’s jeugdvriend Rachid B (37). Hij speelde onder meer bij Sparta en NEC. Hij wordt onder meer verdacht van deelname aan een criminele organisatie en witwassen. Medeverdachte Robin van O. (41) is er niet bij, hij is volgens zijn advocaat terminaal ziek.

Piet Costa heeft zich sinds de start van de inhoudelijke behandeling op 1 december nog maar een keer laten zien, in een rolstoel. Hij beroept zich tijdens het vijftiendaagse strafproces op zijn zwijgrecht. Justitie denkt dat hij vier accounts in gebruik had waarmee hij versleutelde berichten verstuurde. Uit de onderschepte communicatie komt naar voren dat deze gebruiker zichzelf kale Costa noemt. In de berichten komen ook allerlei variaties op zijn alias voor, zoals Piet, kale, Dutch en crazy Dutchman.

Zijn advocaat Jan-Hein Kuijpers houdt maandag zijn pleidooi.

Meer uit Binnenland

Positieve test Canadese passagier Hondius bevestigd

VICTORIA (ANP/AFP) - Een Canadese passagier van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius heeft wel degelijk positief getest op het hantavirus. Dat hebben de Canadese gezondheidsdiensten zondag bekendgemaakt. Zaterdag werd al bekend dat de Canadese opvarende positief had getest, maar met de toevoeging dat het een "voorlopig" resultaat betrof. Een laboratorium heeft de positieve testuitslag nu bevestigd.

4 uur geleden
Joodse koepel ontstemd over bestuurders bij Nakba-herdenkingen

AMSTERDAM (ANP) - De deelname van diverse burgemeesters en wethouders aan Nakba-herdenkingen is niet goed gevallen bij Joodse organisaties. Koepelorganisatie Centraal Joods Overleg (CJO) roept na de herdenkingen van afgelopen weekend bestuurders op "zich te onthouden van eenzijdige politieke stellingnames over het Arabisch-Israëlische conflict en zich te richten op waarvoor zij zijn aangesteld: het dienen van alle inwoners van hun gemeente, zonder onderscheid".

7 uur geleden
WHO-commissie pleit voor actie voor klimaat en gezondheid

GENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.

12 uur geleden
Confrontatie tussen voetbalsupporters bij tankstation langs A28

PUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.

12 uur geleden
Arrestaties bij actie bij spoor in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.

13 uur geleden
Systemen Universiteit Utrecht draaien weer na brand in datacenter

UTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.

14 uur geleden
Markuszower sprak over omstreden term 'omvolking' in Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."

14 uur geleden