Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM komt met strafeisen in beladen moordzaak advocaat Wiersum

OM komt met strafeisen in beladen moordzaak advocaat Wiersum

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie komt woensdag met de strafeisen tegen de twee verdachten in de beladen zaak rond de moord op advocaat Derk Wiersum. De raadsman werd op 18 september 2019 doodgeschoten bij zijn huis in Amsterdam-Buitenveldert. De verdachten Giërmo B. (37) en Moreno B. (32) ontkennen iets met de schokkende moord te maken te hebben. Tijdens het proces, dat maandag begon, hebben zij gebruik gemaakt van hun zwijgrecht en nagenoeg alle vragen van de rechtbank onbeantwoord gelaten.

De 44-jarige Wiersum was een van de advocaten van Nabil B., de kroongetuige in het geruchtmakende liquidatieproces Marengo waarin Ridouan Taghi hoofdverdachte is. Kort nadat de deal tussen justitie en B. in maart 2018 bekend werd gemaakt werd B.'s broer vermoord. Op 6 juli werd een moordaanslag gepleegd op de vertrouwenspersoon van de kroongetuige, misdaadjournalist Peter R. de Vries. Hij ligt zwaargewond in een ziekenhuis.

Over de achtergrond van de ongekende geweldsgolf is officieel vooralsnog niets bekend. Tot dusver zijn alleen (vermoedelijke) uitvoerders gepakt en voor de rechter gebracht. Naar opdrachtgevers en tussenpersonen wordt nog volop onderzoek gedaan. De advocaat van Taghi heeft meermalen haar afkeuring uitgesproken over verhalen in de media die haar cliënt in verband brengen met het geweld.

Politie en justitie hebben alles uit de kast gehaald om de moord op Wiersum op te lossen. Giërmo B. kon binnen twee weken worden aangehouden, Moreno B. volgde eind januari 2020. Een neef van Taghi, Anouar, is eveneens opgepakt, als mogelijke faciliteerder van het complot. Zijn strafzaak is afgesplitst tegen die van de beide B.'s.

Onder meer DNA-sporen en telefoonbewegingen vormen het bewijs tegen de twee verdachten. Zij zouden al weken bezig zijn geweest met voorverkenningen. Moreno B. zou de schutter zijn geweest, maar justitie houdt beiden even verantwoordelijk. De twee mannen worden ook in verband gebracht met een dubbele moord in Suriname.

Meer uit Binnenland

GGD: cruiseschip Hondius na hantavirus weer schoon

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.

2 uur geleden
DPG Media verlengt project met kranten voor mensen in armoede

AMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.

4 uur geleden
Minder mensen verbleven afgelopen nacht in opvanglocatie Warffum

WARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.

4 uur geleden
Nieuwe verdachte (35) opgepakt na vondst dode man in sloot Herpen

OSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.

9 uur geleden
Scenario waarin Moerdijk blijft bestaan 'nadrukkelijker' in beeld

DEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.

17 uur geleden
Code oranje in het oosten vanwege zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.

21 uur geleden
Groep mensen richt vernielingen aan bij Mevlana Moskee Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.

22 uur geleden