Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM komt met strafeis in zaak tegen advocatenneef Taghi

OM komt met strafeis in zaak tegen advocatenneef Taghi

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie komt vrijdag met de strafeis tegen de 39-jarige Youssef T., voormalig advocaat en neef van verondersteld crimineel kopstuk Ridouan Taghi. Volgens het OM is T. volop betrokken geweest bij de misdaadorganisatie van Taghi, toen hij hem enkele maanden bijstond als advocaat. Taghi (44) zit in voorarrest in de Extra Beveiligde Inrichting in Vught, als hoofdverdachte in het grootscheepse liquidatieproces Marengo.

Vanaf maart 2021 bezocht T. zijn gedetineerde neef vele malen. Taghi heeft meerdere advocaten en zou T. onder meer hebben ingehuurd voor mediazaken. Na enige tijd werd volgens het OM duidelijk dat de twee in de EBI heel andere dingen bespraken dan reguliere kwesties en werd er in het diepste geheim een onderzoek gestart. Taghi zou onder meer diverse uitbraakplannen met zijn neef hebben besproken. Daarnaast zou T. tal van berichten van Taghi naar buiten hebben gesmokkeld en hem berichten van veronderstelde handlangers buiten de gevangenismuren hebben bezorgd.

T. was enkel "een boodschappenjongen", zei hij woensdag, tijdens een spervuur van vragen van de Amsterdamse rechtbank op de eerste dag van het proces. Hij zou tegen zijn zin in het criminele web van Taghi zijn gezogen. "Millimeter voor millimeter", zei hij, "het was een sluipend gif". De druk was groot en er leek geen uitweg te zijn. Waar justitie zegt dat hij actief meedacht over de uitbraak- en ontsnappingsscenario's, beweert T. dat hij Taghi juist op andere gedachten wilde brengen of afremmen.

T. vertelde de rechters dat hij om veiligheidsredenen alleen over zichzelf kan praten. Namen van anderen die mogelijk betrokken waren, kan en wil hij niet noemen.

De strafzaak heeft zijn leven "verwoest", zei T. "Ik heb gestudeerd, een eed afgelegd. Ik had een prachtig leven." Hij is inmiddels geen advocaat meer en ziet de toekomst somber in.

De voormalig advocaat werd op 8 oktober vorig jaar tijdens een bezoek aan Taghi gearresteerd en zit sindsdien vast. In aanloop naar zijn arrestatie heeft justitie een paar bezoeken heimelijk gefilmd en afgeluisterd.

Tegen Taghi is in juni in het Marengoproces een levenslange celstraf geëist. De uitspraak in die zaak wordt volgend najaar verwacht. In de zaak tegen T. staat het vonnis gepland op 23 januari.

Meer uit Binnenland

Interview met leider Vlaams Belang op UvA afgelast om veiligheid

AMSTERDAM (ANP) - Een interview donderdag van studenten met Tom Van Grieken, de voorzitter van de Belgische partij Vlaams Belang, op de Universiteit van Amsterdam (UvA) is afgelast, meldt het universiteitsmedium Folia. Reden zou zijn dat de veiligheid van de politicus niet kan worden gewaarborgd.

1 uur geleden
Inspecties: zorg asielzoekers met psychische nood onvoldoende

DEN HAAG (ANP) - Organisaties die te maken hebben met asielzoekers met een hoge behoefte aan psychische zorg en veiligheid, werken niet goed samen. Hun werkzaamheden sluiten niet op elkaar aan en de samenwerking verloopt stroef. Dat concluderen de inspecties Justitie en Veiligheid en Gezondheidszorg en Jeugd na onderzoek.

1 uur geleden
Advies: verweesde Joodse roofkunst moet aparte collectie worden

AMSTERDAM (ANP) - Door de nazi's geroofde kunstobjecten van Nederlandse Joden die na de Tweede Wereldoorlog nooit zijn geclaimd, moeten teruggaan naar de Joodse gemeenschap. De manier waarop dat het beste zou kunnen, staat in een advies van een commissie onder aanvoering van Lodewijk Asscher. Hij heeft het opgesteld op verzoek van de vorige minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Eppo Bruins.

2 uur geleden
Cosmeticaketen Rituals waarschuwt klanten na datalek

AMSTERDAM (ANP) - Cosmeticaketen Rituals is slachtoffer geworden van een hack, waarbij gegevens van klanten op onrechtmatige wijze zijn gedownload. De onderneming waarschuwt klanten dat ze nu extra alert moeten zijn op eventuele phishingberichten. De gedownloade gegevens kunnen namelijk door fraudeurs worden misbruikt, bijvoorbeeld voor valse e-mails. Van hoeveel klanten gegevens zijn gelekt, is niet duidelijk.

2 uur geleden
Tata Steel test installatie na te hoge chroom-6-uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel laat zijn Direct Sheet Plant (DSP), ook wel bekend als gietwalsinstallatie, in IJmuiden deze week proefdraaien om metingen te doen. De installatie werd begin deze maand stilgelegd in overleg met de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (ODNZKG), nadat uit metingen van Tata was gebleken dat de uitstoot van chroom-6 te hoog was.

3 uur geleden
OM: doodgeschoten tieners waren op verkeerde plek en tijd

AMSTERDAM (ANP) - De twee tieners die op nieuwjaarsdag in een park in Amsterdam werden doodgeschoten, waren volgens het OM "op de verkeerde plaats, op de verkeerde tijd". Verdachte Efe Y. (25) zou die avond onmiddellijk op de slachtoffers hebben geschoten. "Er was geen tijd voor ruzie, een gesprek of een aanval vanuit hen", zei de officier van justitie woensdag tijdens de eerste inleidende zitting in de zaak.

3 uur geleden
Acht mensen aangehouden na anti-azc-protest in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Er zijn acht mensen aangehouden na de ongeregeldheden dinsdagavond bij een demonstratie tegen de komst van asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht, meldt een woordvoerder van de politie. De mobiele eenheid greep in nadat er met stenen was gegooid.

4 uur geleden