Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM komt met eis in strafzaak 'Zwarte Cobra'

OM komt met eis in strafzaak 'Zwarte Cobra'

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie spreekt dinsdag de strafeis uit in de strafzaak tegen Henk R., alias ‘de Zwarte Cobra’. De 71-jarige R., in de jaren tachtig en negentig van de vorige eeuw prominent speler in het vaderlandse criminele circuit, wordt verdacht van een dubbele moord in 1993 in Antwerpen.

Slachtoffers waren de Griekse diamantair en drugshandelaar Henie Shamel (55) en zijn vriendin Anne de Witte (44). Zij werden op 9 mei 1993 kort na middernacht in hun geparkeerde auto onder vuur genomen door twee mannen en overleden enkele dagen later aan hun verwondingen. De dubbele moord was een van de zaakdossiers in het grote liquidatieproces Passage. De uitvoerders werden in die strafzaak veroordeeld, maar R. niet. Hij zat vanwege een plan om xtc te smokkelen sinds eind 2003 gevangen in de VS. In 2021 werd hij overgebracht naar Nederland.

Het OM meent dat R. de moord heeft verordonneerd om een miljoenenschuld die hij bij Shamel zou hebben gehad vanwege een onderschepte partij drugs. Bij de start van de strafzaak maandag ontkende R. dat in felle bewoordingen. "Absoluut niet", zei hij, toen een van de rechters hem vroeg of hij achter de moorden zit. Ook ontkende hij een schuld te hebben gehad bij Shamel. Zijn advocaat zei eerder dat er volop aanwijzingen zijn dat niet R., maar de in 2020 overleden drugshandelaar Stanley Kai Esser de dubbele liquidatie heeft gelast.

De strafeis van het OM wordt aan het begin van de middag verwacht.

Meer uit Binnenland

Provincies mogen alternatief stikstofplan maken rond natuur

DEN HAAG (ANP) - Provincies krijgen meer ruimte om het stikstofbeleid rondom gevoelige natuur in te vullen. Dat maakt het kabinet dinsdagmiddag bekend, zegt ingewijden tegen het ANP. Dat kan inhouden dat de zones waar de beperkingen gelden kleiner worden, maar het beleid wel sterker wordt. De stikstofdoelen moeten namelijk nog steeds worden gehaald.

16 minuten geleden
NS: langere treinen en vervangende bussen bij Rode Lijn-protest

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen zetten zondag 8 november langere treinen in richting Amsterdam voor de verwachte Rode Lijn-demonstratie op het Amsterdamse Museumplein. Dat meldt een woordvoerder van de NS. Ook komen er extra vervangende bussen rondom Rotterdam, waar het hele weekend geen treinen rijden door werkzaamheden.

47 minuten geleden
Tot twintig jaar cel en tbs voor misbruik oppaskinderen 

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft dinsdag de 57-jarige Richard van den B. uit Woudenberg veroordeeld tot twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het vele malen ernstig misbruiken van zeer jonge kinderen. Sommigen van hen werden gedrogeerd met GHB. Van den B.'s ex-vrouw Evertje van E. (34), betrokken bij het misbruik, kreeg twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging. "Een misbruikzaak van de buitencategorie", zo kenschetste de rechtbank de zaak in het vonnis.

1 uur geleden
Celstraf voor mishandeling bij pro-Palestijns protest UvA in 2024

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft een maand gevangenisstraf opgelegd aan een 37-jarige man voor een poging tot zware mishandeling van twee toeschouwers tijdens een pro-Palestinaprotest bij de Universiteit van Amsterdam op 6 mei 2024. Ook moet hij de slachtoffers in totaal ruim 2000 euro schadevergoeding betalen.

1 uur geleden
Verdachte doden vader in Heerhugowaard: ik was radeloos

ALKMAAR (ANP) - "Ik was helemaal radeloos. Ik kan het niet goedpraten. Ik heb daar verschrikkelijke fouten gemaakt." Dit zei de 33-jarige Thijmen V. uit Heerhugowaard dinsdag in de rechtbank in Alkmaar, waar hij terechtstaat voor het doden van zijn vader op 10 januari 2021 en het verbergen van het lichaam. De politie vond de lichaamsresten in het huis van de verdachte in november 2024.

1 uur geleden
Minder vrouwen onderzocht op borstkanker door personeelstekort

BILTHOVEN (ANP) - Door een tekort aan medewerkers bij bevolkingsonderzoeken kunnen minder vrouwen een uitnodiging krijgen om zich te laten onderzoeken op borstkanker. Aan dat bevolkingsonderzoek doen dus ook minder vrouwen mee, constateert het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Dat kan ertoe leiden dat tumoren later worden ontdekt en dat vrouwen overlijden die anders misschien nog hadden kunnen genezen.

3 uur geleden
In auto in Rotterdam doodgeschoten man is 36-jarige Dordtenaar

ROTTERDAM (ANP) - De man die maandagavond in een auto in Rotterdam-Oost is doodgeschoten, is een 36-jarige inwoner van Dordrecht. De politie deelt dinsdagochtend vroeg in een persbericht ook informatie over de drie andere inzittenden. Het gaat om een 60-jarige Rotterdammer en twee mannen zonder vaste woon- of verblijfplaats van 35 en 54 jaar oud. Een van hen raakte zwaargewond bij het schietincident.

7 uur geleden