OM: jongen die moeder stak moet behandeld worden
ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag voor de rechtbank in Arnhem jeugd-tbs geëist tegen een 18-jarige jongen uit Nijmegen die zijn moeder meermalen zou hebben gestoken. Het steekincident deed zich op 18 september vorig jaar voor, in de woning van de vrouw. Zij raakte ernstig gewond. Het OM acht de jongen ontoerekeningsvatbaar. Daarom verdient hij geen straf, maar moet hij behandeld worden.
De jongen had zijn moeder al een paar jaar niet meer gezien. Volgens het OM is hij op de bewuste dag met het mes naar haar huis gefietst. Toen de vrouw de deur open deed, stak hij haar. De verdachte herinnert zich "flitsen" van het incident. Volgens gedragskundigen was de jongen ten tijde van het geweld psychotisch. Justitie sluit zich bij die diagnose aan.
Na zijn arrestatie verklaarde hij dat hij een flinke hoeveelheid bier had gedronken en dat hij een "blauw scherm" zag met daarop de tekst "Kill your mother". Tegen een vriend van zijn broer zou de jongen eerder hebben gezegd dat hij plannen had zijn moeder iets aan te doen. Op een briefje in een kluis op zijn slaapkamer had hij geschreven dat hij klaar was met zijn moeder. De vrouw zou hem als kind hebben verwaarloosd.
Toch vond de officier van justitie niet dat er sprake was van voorbedachte raad. Volgens haar wist de jongen niet om te gaan met de opgelopen spanning op zijn stage en zijn woede jegens zijn moeder. In combinatie met de "ontremmende werking" van het drankgebruik hebben die omstandigheden hem volgens de officier tot zijn gewelddaad gebracht.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
14 uur geleden