OM in hoger beroep in zaak fataal geweld festival Solid Grooves
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep in de zaak over een fatale steekpartij op het festival Solid Grooves in de zomer van 2023 in Amsterdam. Daarbij kwam de 21-jarige Jimmy Schepers om het leven. De drie verdachten kregen door de rechtbank Amsterdam lagere straffen opgelegd dan door het OM geëist.
Hoofdverdachte Derzik H. (21) kreeg voor zijn rol bij de fatale steekpartij veertien jaar cel, na een eis van twintig jaar. De rechtbank hield rekening met de jonge leeftijd van H. en het feit dat hij nooit eerder is veroordeeld voor geweld. Ook de twee andere verdachten kregen een beduidend lagere straf dan was geëist. Zij zijn veroordeeld tot 1,5 en een half jaar cel na een eis van 4,5 en 2 jaar.
Schepers was met onder anderen zijn zus en haar vriend op het festival aan de Donauweg in het Amsterdamse Westelijk Havengebied. De sfeer was onrustig en grimmig. Ook waren er te veel bezoekers en te weinig beveiligers. Organisator ID&T heeft erkend dat er fouten zijn gemaakt.
Voor de fatale confrontatie was er al ruzie geweest met de groep rond H. Een tweede confrontatie liep volledig uit de hand. Schepers werd twee keer in zijn buik gestoken en overleed later die avond in een ziekenhuis aan zijn verwondingen.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
5 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.
10 uur geleden