OM houdt requisitoir in megazaak tegen Limburgse Bandidos
MAASTRICHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie formuleert maandag de strafeisen tegen 19 van de in totaal 25 verdachten in de megazaak rond de Limburgse motorclub Bandidos. De zaak van de zes andere verdachten komt in mei aan de orde, zodat het OM ook pas op 26 en 27 mei zijn eisen tegen deze verdachten kan formuleren.
De rechtbank kan zich bijvoorbeeld pas op 25 mei over de zaak tegen vicepresident Marco Hegger buigen. Deze moet namelijk nog door Belgiƫ overgeleverd worden aan Nederland. H. zit daar vast wegens een drugszaak.
Het OM verdenkt de Bandidos van een groot aantal misdrijven, met name deelname aan een criminele organisatie. De afzonderlijke leden worden daarnaast verdacht van telkens andere zaken, zoals witwassen, openlijk geweld, afpersing, wapenbezit en drugshandel. In totaal zijn twintig vermeende leden van de Bandidos gedagvaard, evenals vijf familieleden. Het gaat om 23 mannen en twee vrouwen.
De zaak duurt inmiddels al zes jaar, na het oprollen van het chapter Sittard van de Bandidos in mei 2015. De rechtbank besteedt in totaal 17 zittingsdagen aan de zaak voor de uitspraak, die op 9 juli voorzien is.
Na het requisitoir door het OM maandag volgen vanaf woensdag 28 april de pleidooien van de advocaten van de verdachten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italiƫ en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
21 uur geleden