'OM heeft over Caloh Wagoh zijn huiswerk niet goed gedaan'
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie vraagt een verbod van motorclub Caloh Wagoh, maar het "heeft zijn huiswerk niet goed gedaan". Dat vindt althans de club zelf. Vrijdag reageerde de motorclub voor de rechtbank op het verzoek van het OM Caloh Wagoh verboden te verklaren, tijdens een zitting in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp. "Ze hebben de bellen horen luiden maar weten niet waar de klepel hangt", aldus een vooraanstaand lid dat in de rechtszaal namens de club het woord voerde.
Volgens het OM zijn er tal van ernstige misdrijven aan leden van Caloh Wagoh toe te schrijven en is de club erop gebrand "een snoeihard imago" hoog te houden, door geweld, wapens en het gangsterleven openlijk te verheerlijken. Onaanvaardbaar, vindt justitie, en alle reden om de club te laten verbieden.
Het OM heeft in december, tijdens een eerdere zitting, op tal van strafzaken gewezen waarin leden van Caloh Wagoh zijn verwikkeld. De meest in het oog lopende is het nog lopende onderzoek Eris. Prominente leden van de club, onder wie oprichter Delano R. (alias ‘Keylow’), worden in dat onderzoek verdacht van het aannemen en uitvoeren van opdrachten voor huurmoorden. Hun belangrijkste klant zou Ridouan Taghi zijn geweest, de hoofdverdachte in een ander, zeer omvangrijk liquidatieproces (Marengo).
Juridische fouten
Caloh Wagoh vindt dat die ernstige verdenkingen niet op de hele club zouden moeten afstralen. Bij de grootscheepse politieactie in 2018 in het kader van Eris werden destijds circa veertig man opgepakt, betoogde het clublid in de rechtszaal, maar alleen R. en Greg R. (geen familie) zijn vast blijven zitten.
De advocaten van de club, Anis Boumanjal en Marnix van der Werf, menen dat het OM een paar juridische fouten heeft gemaakt bij het onderbouwen van het verbodsverzoek. Zo wordt Mijdrecht gebombardeerd tot ‘woonplaats’ van Caloh Wagoh, maar blijkt volgens de raadslieden nergens uit dat de club daar zetelt. Daarnaast zijn de namens de club aan te spreken personen, onder wie voorman Delano R., niet op de juiste manier opgeroepen voor de zitting en hebben zij zich niet naar behoren kunnen verweren.
Justitie is al geruime tijd bezig met een breed offensief tegen motorclubs in Nederland. In soortgelijke procedures zijn bij diverse rechterlijke instanties flinke successen geboekt. Clubs als No Surrender en Hells Angels zijn inmiddels in hoger beroep verboden verklaard. De Hoge Raad bekrachtigde het verbod op Satudarah en - met een enkele nuance - op Bandidos.
De rechtbank doet op 19 april uitspraak over het gevraagde verbod van Caloh Wagoh.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In Noord-Holland en het westelijke Waddengebied komt ook maandagochtend plaatselijk weer dichte mist voor. Zaterdag en zondag gaf het KNMI ook al code geel af voor dichte mist in het midden en noorden van het land. Die waarschuwing blijft voor het noordwesten tot zeker maandagochtend 08.00 uur van kracht.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Op de Quinten Matsyslaan in Eindhoven heeft zondagavond een steekpartij plaatsgevonden. Daarbij raakte een jongeman gewond aan zijn been. Dat meldt de politie Oost-Brabant op X. Rond 23.40 uur kwam er een melding binnen van de steekpartij.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum heeft in het openingsweekend op de nieuwe locatie in Pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid ruim 5000 bezoekers getrokken, meldt een woordvoerder van het museum.
10 uur geledenDE BILT (ANP) - In Flevoland, Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en het Waddengebied geldt zondagochtend code geel vanwege plaatselijk dichte mist. Het zicht kan daar minder zijn dan 200 meter en wegen en overig verkeer zijn minder goed zichtbaar, zegt het KNMI.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft steeds meer energiezuinige huizen. Meer dan 2,2 miljoen woningen hadden in 2025 energielabel A of hoger. Dit komt neer op vier op de tien woningen met een bekend energielabel. In 2024 hadden bijna 2 miljoen woningen het duurzaamste label. Dit blijkt uit een analyse door ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een dance-evenement in de Van Nellefabriek in Rotterdam is zaterdagavond tijdelijk stilgelegd na een incident waarbij mogelijk een irriterende stof is verspreid. Bezoekers kregen last van hun ogen en ademhaling, waarna het pand uit voorzorg werd ontruimd. Nadat de brandweer het gebouw had geventileerd, kon het evenement worden hervat.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.
1 dag geleden