OM heeft nu 30 verklaringen over dodelijke mishandeling Mallorca
UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie beschikt inmiddels over dertig verklaringen over de dodelijke mishandeling in de badplaats El Arenal op Mallorca. Teruggekeerde vakantiegangers die getuige waren van het geweld, zijn of worden binnenkort door de politie gehoord.
De zaak draait om onder meer het dodelijke geweld tegen een 27-jarige man uit Waddinxveen. Het onderzoek van politie en justitie richt zich op twee vechtpartijen, die zich zouden hebben voorgedaan na een ruzie in een horecagelegenheid. De Waddinxvener moest het geweld met de dood bekopen, anderen raakten gewond.
Het OM zegt van een aantal getuigen nieuwe beelden te krijgen die zij in de vroege ochtend van 14 juli hebben gemaakt in het café of op de boulevard in El Arenal. Het OM roept iedereen die nog iets meer weet zich te melden.
Voorarrest verlengd
Donderdag stonden twee verdachten voor de raadkamer van de rechtbank in Utrecht. Die besloot het voorarrest voor beide Hilversummers van 18 en 19 jaar met negentig dagen te verlengen. Een verzoek tot schorsing van de voorlopige hechtenis in de zaak van de 18-jarige verdachte is afgewezen.
Ze zitten vast op verdenking van het medeplegen van doodslag. Naast de dodelijke mishandeling worden de twee ook verdacht van het mishandelen van een vriend van de Waddinxvener, wat het OM beschouwt als medeplegen van poging tot doodslag.
Poging tot doodslag
De 19-jarige was volgens het OM eerder die nacht ook betrokken bij een mishandeling bij een horecagelegenheid. Die wordt eveneens als een poging tot doodslag beschouwd.
Een derde verdachte in de Mallorca-zaak werd afgelopen vrijdag aangehouden, hij zou bij beide geweldsincidenten betrokken zijn geweest. Mogelijk staat hij volgende week donderdag 26 augustus voor de raadkamer.
Het OM verwacht dat er nog meer aanhoudingen zullen volgen.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het westen van Nederland is vrijdagochtend code geel van kracht omdat daar sprake kan zijn van zware windstoten, meldt het KNMI. De waarschuwing gaat om 08.00 uur in en eindigt aan het begin van de middag.
41 minuten geledenHEUMEN (ANP) - Het is juridisch niet mogelijk om het beschoten huis in Overasselt voorgoed te sluiten zodat de bewoners worden gedwongen het dorp te verlaten. Burgemeester Joerie Minses van de gemeente Heumen, waar Overasselt in ligt, zegt dat hij die bevoegdheid niet heeft. "Ik snap de wens van mensen die een permanente oplossing willen, maar die kan ik niet faciliteren. Ik zeg niet dat ik dat bevredigend vind. Je moet voor het maximale willen gaan, en dat is nu een sluiting van een jaar", voegde Minses eraan toe.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat Ongehoord Nederland (ON!) volgens het Commissariaat voor de Media (CvdM) niet langer voldoet aan de wettelijke eisen "is een nieuwe, zwaarwegende ontwikkeling". Dat laat minister Rianne Letschert (Media) via haar woordvoerder weten. Zij belooft snel te beslissen of de omroep uit het publieke bestel wordt gezet. "Na het weekend" komt daar duidelijkheid over.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet had geen tunnelvisie tijdens de coronapandemie, zei toenmalig zorgminister Hugo de Jonge. Volgens hem waren er voldoende reflectiemomenten en konden alle kabinetsleden altijd hun zegje doen, zei hij tegen de coronacommissie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Woensdag 9 september rijden er de hele dag geen NS-treinen in Nederland door de landelijke 24-uursstaking in het openbaar vervoer. Alleen luchthaven Schiphol blijft wel beperkt bereikbaar, heeft NS bekendgemaakt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) geeft uiterlijk aan het einde van donderdagmiddag de resterende namen van de ondertekenaars van de euthanasiebrief van Milou aan haar familie. Dat laat het OM weten. "Over het instellen van hoger beroep beraadt het OM zich nog."
3 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De verdachten die zijn aangehouden rondom de schietpartij in Overasselt eerder deze week, worden vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Dat heeft het Openbaar Ministerie Oost-Nederland bekendgemaakt.
3 uur geleden