OM heeft nieuw bewijs in onderzoek eerwraakmoord Ryan uit Joure
LELYSTAD (ANP) - In de zaak rond de vermoedelijke eerwraakmoord op de 18-jarige Ryan uit het Friese Joure beschikt het Openbaar Ministerie over een audiobestand met een gesprek tussen verdachte Mohamed Al N. en een oom, waarin hij zegt dat er geen andere oplossing is dan dat het meisje dood moet.
"Ik zweer het", zegt Mohamed in gesprek met een oom, "zij wil ons vernederen. Ik ben eerlijk, als we weten waar dat meisje is, is dat meisje klaar."
Het OM maakte vrijdag gewag van het bestand tijdens de tweede tussentijdse zitting in de zaak bij de rechtbank in Lelystad. Naast Mohamed (22) is ook zijn 24-jarige broer Muhanad verdachte. Hoofdverdachte is de vader van beiden en slachtoffer Ryan, de 52-jarige Khaled Al N. Hij is na de gewelddadige dood van zijn dochter verdwenen, verblijft vermoedelijk in Syrië en wil niet naar Nederland komen. Hij heeft onder meer in mails aan media gezegd dat hij zijn dochter heeft gedood en dat zijn zoons geen blaam treft.
Lelystad
Volgens justitie hebben de beide zoons Ryan op aanwijzing van hun vader van Rotterdam naar Lelystad gebracht, waar hij haar vervolgens om het leven zou hebben gebracht. Vader Khaled heeft in mails aan kranten gezegd dat alleen hij verantwoordelijk is. Ook zou hij zijn vrouw hebben geappt dat hij de moordenaar van zijn dochter is.
De rechtbank bepaalde dat de broers in voorarrest moeten blijven. Het audiobestand versterkt de verdenking, aldus de rechter. Het onderzoek is nog in volle gang. De volgende zitting is op 7 februari.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De dossiers van ruim 69.000 mensen die zich hadden gemeld voor compensatie om de toeslagenaffaire zijn beoordeeld. Meer dan 43.000 mensen zijn uiteindelijk na deze integrale beoordeling (IB) erkend als gedupeerde, meldt demissionair staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen) donderdag aan de Tweede Kamer.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Actievoerders van Greenpeace gaan door met de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport zodat het vliegveld niet gebruikt kan worden. Een woordvoerder van de milieuorganisatie laat weten dat de activisten net zo lang blijven zitten "tot dit vliegveld definitief van de baan is".
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zes dagen nadat in Het Parool een artikel is verschenen over de misdragingen van student Marlon U., heeft de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam maatregelen aangekondigd. Rector Jeroen Geurts meldde onder meer dat er gesprekken lopen met studentenvertegenwoordigers en studentenverenigingen op de campus en dat die gesprekken de komende weken en maanden worden voortgezet.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Drie Turkse moskeeën hebben brieven ontvangen die oproepen tot het stoppen van de 'islamisering', met daarbij een opsomming van aanslagen, zoals die op 11 september 2001 op het World Trade Center in New York. De briefschrijver noemt de islamitische vastenmaand ramadan, die volgende week begint, als aanleiding. De Islamitische Stichting Nederland (ISN) deelt de brief.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook Nederland betaalt mee om een nieuw pakket Amerikaanse wapens voor Oekraïne te betalen. Naast bijdragen van het Verenigd Koninkrijk, Zweden en Noorwegen steekt ook Nederland er zo'n 90 miljoen euro in. De Nederlandse bijdrage is echter geen nieuw geld, maar al eerder opzijgelegd voor het zogeheten PURL-programma om Amerikaanse wapens te kopen waar Oekraïne nog niet zonder kan.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het gebrekkige algoritme dat de reclassering gebruikte bij het inschatten van de recidivekans van verdachten of veroordeelden, schaadt het vertrouwen in het strafrechtelijke systeem. Dat zegt Slachtofferhulp Nederland. Volgens een woordvoerster is dat vertrouwen juist cruciaal voor het herstel van slachtoffers.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers in de jeugdzorg leggen maandag 2 maart in heel Nederland 24 uur het werk neer. Dat melden vakbonden FNV, CNV en FBZ. De werknemers verzamelen zich in Utrecht uit protest tegen de vastgelopen cao-onderhandelingen.
6 uur geleden