OM heeft nieuw bewijs in onderzoek eerwraakmoord Ryan uit Joure
LELYSTAD (ANP) - In de zaak rond de vermoedelijke eerwraakmoord op de 18-jarige Ryan uit het Friese Joure beschikt het Openbaar Ministerie over een audiobestand met een gesprek tussen verdachte Mohamed Al N. en een oom, waarin hij zegt dat er geen andere oplossing is dan dat het meisje dood moet.
"Ik zweer het", zegt Mohamed in gesprek met een oom, "zij wil ons vernederen. Ik ben eerlijk, als we weten waar dat meisje is, is dat meisje klaar."
Het OM maakte vrijdag gewag van het bestand tijdens de tweede tussentijdse zitting in de zaak bij de rechtbank in Lelystad. Naast Mohamed (22) is ook zijn 24-jarige broer Muhanad verdachte. Hoofdverdachte is de vader van beiden en slachtoffer Ryan, de 52-jarige Khaled Al N. Hij is na de gewelddadige dood van zijn dochter verdwenen, verblijft vermoedelijk in Syriƫ en wil niet naar Nederland komen. Hij heeft onder meer in mails aan media gezegd dat hij zijn dochter heeft gedood en dat zijn zoons geen blaam treft.
Lelystad
Volgens justitie hebben de beide zoons Ryan op aanwijzing van hun vader van Rotterdam naar Lelystad gebracht, waar hij haar vervolgens om het leven zou hebben gebracht. Vader Khaled heeft in mails aan kranten gezegd dat alleen hij verantwoordelijk is. Ook zou hij zijn vrouw hebben geappt dat hij de moordenaar van zijn dochter is.
De rechtbank bepaalde dat de broers in voorarrest moeten blijven. Het audiobestand versterkt de verdenking, aldus de rechter. Het onderzoek is nog in volle gang. De volgende zitting is op 7 februari.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Canal Parade is normaal het sluitstuk van Pride Amsterdam, maar dit jaar vindt de kleurrijke botenparade plaats halverwege het evenement, op 1 augustus. Dat komt doordat deze 30e editie van Pride Amsterdam tegelijk ook de 10e viering van World Pride is. Het evenement duurt daarom twee weken in plaats van een week. Er worden extra veel bezoekers verwacht.
8 uur geledenBREDA (ANP) - De gemeente Breda roept carnavalsvierders op niet meer naar de binnenstad te komen vanwege de drukte. "De binnenstad van Breda raakt vol! Kom er niet meer naartoe", zegt de gemeente.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tijdens de herstelwerkzaamheden van de defecte bovenleiding bij Utrecht zijn meer kapotte onderdelen gevonden dan eerder werd aangenomen. Een woordvoerder van ProRail laat weten dat nieuwe onderdelen naar de locatie moeten worden gebracht, omdat de schade groter is dan gedacht. De herstelwerkzaamheden lopen hierdoor opnieuw vertraging op. ProRail verwacht tot zeker 20.00 uur nodig te hebben voor de reparatie.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS zegt overrompeld te zijn door de puinhoop die carnavalsvierders in de trein achterlaten. De spoorwegmaatschappij roept treinreizigers op hun rommel mee te nemen.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Gemeenten in Brabant waarschuwen carnavalsvierders zaterdag voor de kou. Mensen moeten zich warm aankleden, zeggen ze. De eerste carnavalsdag op vrijdag verliep volgens Breda "gezellig en veilig". Het weer blijft een "aandachtspunt", aldus de gemeente. Tilburg en Den Bosch geven dezelfde waarschuwing. Het advies is laagjes kleding te dragen tijdens de koude nachten.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het duurt langer dan verwacht om de kapotte bovenleiding bij Utrecht te repareren, laat een woordvoerder van ProRail weten. Aanvankelijk hoopte de spoorbeheerder dat het herstelwerk om 15.30 uur klaar zou zijn en dat dan het treinverkeer weer volledig zou kunnen worden opgestart. Die prognose is nu bijgesteld naar ten minste 18.00 uur.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De versterking van huizen in door aardbevingen getroffen Groningse gemeenten moet sneller, constateert het Staatstoezicht op de Mijnen (SodM). Volgens de toezichthouder hebben de gemeenten Eemsdelta, Groningen, Het Hogeland, Midden-Groningen en Oldambt weliswaar zorgvuldige versterkingsplannen opgesteld, maar is "meer voortvarendheid" nodig om woningen zo snel mogelijk te versterken en bewoners duidelijkheid te geven.
17 uur geleden