Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM heeft contact met VAE over arrestatie Promes

OM heeft contact met VAE over arrestatie Promes

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Amsterdam heeft contact met de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) over de arrestatie van voetballer Quincy Promes in Dubai. Volgens een woordvoerder van het OM is Promes (32) aangehouden voor "een lokale overtreding".

Wat die overtreding is, kon de woordvoerder niet zeggen. Promes' Nederlandse advocaat kon desgevraagd niets zeggen over de situatie. Volgens Russische media is de voetballer in Dubai betrokken geweest bij een ongeval en zou hij daarna zijn gevlucht.

Het OM in Amsterdam heeft oud-Ajacied Promes de afgelopen jaren tweemaal strafrechtelijk vervolgd. Beide strafzaken hebben tot een veroordeling door de rechtbank geleid; in beide zaken heeft Promes hoger beroep aangetekend.

Veroordelingen

Op 14 februari legde de rechtbank Promes zes jaar cel op voor zijn betrokkenheid bij de invoer van in totaal ruim 1350 kilo cocaïne via de haven van Antwerpen. De voetballer heeft daarbij een aansturende, coördinerende en financiële rol gespeeld, aldus de rechtbank. De cokesmokkel vond eind januari 2020 plaats. Een eveneens verdachte neef van Promes kreeg ook zes jaar in deze zaak.

Vorig jaar kreeg Promes anderhalf jaar cel voor een steekpartij op een feest in Abcoude, waarin een andere neef het slachtoffer was.

Beperkt uitleveringsbedrag

In beide strafzaken heeft de rechtbank een bevel gevangenneming afgegeven. Het OM heeft eerder al een arrestatiebevel uitgevaardigd. Nederland heeft met Dubai een beperkt uitleveringsverdrag.

Meer uit Binnenland

Cel en tbs voor geweld tegen verpleegkundigen Mentrum

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag een 29-jarige man veroordeeld tot zes maanden cel en tbs met voorwaarden voor onder meer een geweldsincident in zorginstelling Mentrum in oktober vorig jaar, waarvan twee vrouwelijke verpleegkundigen het slachtoffer werden.

2 uur geleden
Waterschap Rijnland pakt twee dijken met scheuren aan

LEIDEN (ANP) - Twee dijken in Zuid-Holland moeten versterkt worden, omdat door de droogte problematische scheuren zijn ontstaan. Het gaat om een kade langs De Does bij Hoogmade en om een dijk bij Reeuwijk.

3 uur geleden
Nederland stuurt militairen naar oefening in Groenland

DEN HAAG (ANP) - Nederland doet volgende maand mee aan een militaire oefening in Groenland. De oefening maakt deel uit van de NAVO-missie om het Noordpoolgebied beter te verdedigen. Die is opgetuigd om de ruzie tussen de VS en Europa over het strategische gebied bij te leggen.

3 uur geleden
Extra maatregelen moeten vrachtverkeer Merwedebrug terugdringen

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat gaat aanvullende maatregelen nemen om het aantal vrachtwagens en touringcars dat over de verzwakte Merwedebrug rijdt terug te dringen. Er worden borden geplaatst bij grensovergangen, boven en langs de weg en bij op- en afritten. Welke tekst er op die borden komt te staan is nog niet duidelijk, zegt een woordvoerder.

3 uur geleden
Zorgen bij Delfland om toenemend aantal scheuren in dijken

DELFT (ANP) - De dijken in het werkgebied van Delfland, tussen Den Haag en Rotterdam, hebben steeds meer te lijden onder de droogte. Inspecteurs van het hoogheemraadschap telden deze week ongeveer 180 scheuren. Tijdens de vorige inspectieronde waren dat er zo'n dertig.

4 uur geleden
Zes jaar cel en tbs voor doodsteken broer in Gouda

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een gevangenisstraf van zes jaar en tbs met dwangverpleging opgelegd aan Arie M. (26) voor het doodsteken van zijn oudere broer Peter (29). Dit gebeurde in hun ouderlijk huis in Gouda op 26 augustus vorig jaar. "De wijze waarop de verdachte het slachtoffer om het leven heeft gebracht, behoort qua geweld en gruwelijkheid tot een buitencategorie", aldus de rechtbank in het vonnis.

6 uur geleden
Standbeeld Elfstedenwinnaar Paping weggehaald om beschadigingen

OMMEN (ANP) - Het standbeeld van schaatser Reinier Paping in Ommen is in de nacht van woensdag op donderdag beschadigd. Het beeld is daarom van zijn plek gehaald en naar een opslag gebracht, laat de Overijsselse gemeente vrijdag weten. Paping won in 1963 de Elfstedentocht. Hij woonde toen in Ommen.

8 uur geleden