Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM heeft contact met VAE over arrestatie Promes

OM heeft contact met VAE over arrestatie Promes

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Amsterdam heeft contact met de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) over de arrestatie van voetballer Quincy Promes in Dubai. Volgens een woordvoerder van het OM is Promes (32) aangehouden voor "een lokale overtreding".

Wat die overtreding is, kon de woordvoerder niet zeggen. Promes' Nederlandse advocaat kon desgevraagd niets zeggen over de situatie. Volgens Russische media is de voetballer in Dubai betrokken geweest bij een ongeval en zou hij daarna zijn gevlucht.

Het OM in Amsterdam heeft oud-Ajacied Promes de afgelopen jaren tweemaal strafrechtelijk vervolgd. Beide strafzaken hebben tot een veroordeling door de rechtbank geleid; in beide zaken heeft Promes hoger beroep aangetekend.

Veroordelingen

Op 14 februari legde de rechtbank Promes zes jaar cel op voor zijn betrokkenheid bij de invoer van in totaal ruim 1350 kilo cocaïne via de haven van Antwerpen. De voetballer heeft daarbij een aansturende, coördinerende en financiële rol gespeeld, aldus de rechtbank. De cokesmokkel vond eind januari 2020 plaats. Een eveneens verdachte neef van Promes kreeg ook zes jaar in deze zaak.

Vorig jaar kreeg Promes anderhalf jaar cel voor een steekpartij op een feest in Abcoude, waarin een andere neef het slachtoffer was.

Beperkt uitleveringsbedrag

In beide strafzaken heeft de rechtbank een bevel gevangenneming afgegeven. Het OM heeft eerder al een arrestatiebevel uitgevaardigd. Nederland heeft met Dubai een beperkt uitleveringsverdrag.

Meer uit Binnenland

Balende Van Bronckhorst: Dat zal wel weer een boete worden

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst baalde dat de thuiswedstrijd tussen Feyenoord en Internazionale (0-3) ruim een minuut werd onderbroken omdat er vuurwerk op het veld was beland. "Dat hoort natuurlijk niet en zal wel weer een boete worden", zei hij in de perskamer van De Kuip.

40 minuten geleden
Twee aanhoudingen voor vuurwerk op veld Kuip, buiten aangestoken

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdagavond twee aanhoudingen verricht voor het afsteken van vuurwerk dat op het veld van de Kuip belandde. Feyenoord speelde tegen Internazionale in de Champions League. Tijdens de wedstrijd werd er vuurwerk van buiten het stadion afgeschoten. Dat kwam voor het doel terecht en veroorzaakte veel rook.

41 minuten geleden
Ombudsman: overheid was afgelopen jaren onbetrouwbaar voor boeren

DEN HAAG (ANP) - De overheid is de afgelopen jaren onbetrouwbaar geweest voor boeren, concludeert de Nationale ombudsman na een onderzoek onder de beroepsgroep. Plannen werden steeds aangepast, ingetrokken of uitgesteld, en belangrijke besluiten bleven lang onzeker. "Deze onbetrouwbaarheid heeft de afgelopen jaren geleid tot stilstand en gebrek aan toekomstperspectief voor boeren."

1 uur geleden
Verdachte dodelijke schietpartij Rotterdam buiten levensgevaar

ROTTERDAM (ANP) - De 35-jarige man die maandagavond zwaargewond raakte bij een schietpartij in Rotterdam is buiten levensgevaar, meldt de politie. De man heeft geen vaste woon- of verblijfplaats en is zelf verdachte in het onderzoek naar de dodelijke schietpartij. Die vond plaats in een auto in de Rotterdamse woonwijk Oosterflank. Een 36-jarige man uit Dordrecht kwam om het leven.

4 uur geleden
LTO: nieuw stikstofpakket is minder slecht, nog niet goed genoeg

DEN HAAG (ANP) - Het herziene stikstofpakket is op belangrijke onderdelen "minder slecht, maar nog lang niet goed genoeg". Dat zegt Ger Koopmans, voorzitter van land- en tuinbouworganisatie LTO in reactie op de stikstofbrieven die de landbouwminister naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Volgens LTO is de onzekerheid waar boeren de voorbije maanden in leefden met deze brieven niet weggenomen.

5 uur geleden
Gemengde reacties op bijgewerkt stikstofplan, zorgen over tempo

DEN HAAG (ANP) - Het bijgewerkte kabinetsplan voor stikstofreductie en natuurherstel roept wisselende reacties op bij natuur- en milieuorganisaties. Milieudefensie is ronduit negatief over de aanpassingen, die volgens de organisatie leiden tot de "valse hoop" onder boeren dat "echte verandering niet nodig is". Natuurmonumenten ziet juist "een belangrijke volgende stap in het oplossen van het stikstofprobleem".

6 uur geleden
Kindermisbruik in hele EU strenger bestraft

BRUSSEL (ANP) - Kindermisbruik wordt in de hele EU strenger bestraft. Het gaat om zowel fysiek, online als door AI gegenereerd kindermisbruik. Alle EU-landen moeten dezelfde minimale straffen opleggen.

6 uur geleden