OM heeft beslag gelegd op negen panden van Quincy Promes
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft beslag gelegd op negen panden van de woensdag veroordeelde voetballer Quincy Promes. Dat bevestigt een woordvoerder van het OM na bericht van De Telegraaf.
Met de inbeslagneming wil het OM voorkomen dat de panden, die miljoenen waard zijn, worden verkocht en dat het geld wordt weggesluisd, aldus de zegsman. De zogeheten ontnemingsvordering van de huizen is sinds eind januari van kracht. Volgens De Telegraaf zou het gaan om woningen in Almere, Amsterdam, Utrecht en Abcoude. Het OM kon dat niet bevestigen.
De oud-Ajacied werd woensdag tot zes jaar cel veroordeeld voor betrokkenheid bij de smokkel van 1350 kilo cocaïne via de haven van Antwerpen. De voetballer woont momenteel in Rusland, waar hij speelt voor de club Spartak Moskou. Hij gaat in hoger beroep tegen zijn veroordeling, meldde zijn advocaat eerder.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
15 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
18 minuten geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
6 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
7 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.
10 uur geleden