
OM heeft beslag gelegd op negen panden van Quincy Promes
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft beslag gelegd op negen panden van de woensdag veroordeelde voetballer Quincy Promes. Dat bevestigt een woordvoerder van het OM na bericht van De Telegraaf.
Met de inbeslagneming wil het OM voorkomen dat de panden, die miljoenen waard zijn, worden verkocht en dat het geld wordt weggesluisd, aldus de zegsman. De zogeheten ontnemingsvordering van de huizen is sinds eind januari van kracht. Volgens De Telegraaf zou het gaan om woningen in Almere, Amsterdam, Utrecht en Abcoude. Het OM kon dat niet bevestigen.
De oud-Ajacied werd woensdag tot zes jaar cel veroordeeld voor betrokkenheid bij de smokkel van 1350 kilo cocaïne via de haven van Antwerpen. De voetballer woont momenteel in Rusland, waar hij speelt voor de club Spartak Moskou. Hij gaat in hoger beroep tegen zijn veroordeling, meldde zijn advocaat eerder.
Meer uit Binnenland
AMERSFOORT (ANP) - De politie biedt excuses aan voor de manier waarop een agent onlangs in gesprek is gegaan met een demonstrant bij haar huis in Amersfoort. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door onder andere het lokale medium Nieuwsplein33 en RTL Nieuws. Beelden die de vrouw van het voorval maakte, gaan rond op sociale media.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook de Adviesraad Migratie ziet niet hoe de twee asielwetten van minister Marjolein Faber de asielketen gaan helpen. "Ze zullen de problemen in de uitvoering niet wegnemen. Misschien wel bij de IND, maar dan komt het bij de rechtspraak terecht", zei voorzitter Monique Kremer. "De maatregelen zullen niet voor grootscheepse verandering zorgen."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal vroegtijdige schoolverlaters moet de komende twee jaar flink dalen als het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap het doel voor 2026 wil halen. In het schooljaar 2023/2024 vielen 29.163 mensen uit op het voortgezet onderwijs, mbo en volwassenenonderwijs (vavo), schrijft minister Eppo Bruins (OCW) in een brief aan de Tweede Kamer. Een jaar eerder waren dat er ruim 500 meer. Het streven is om dit in het schooljaar 2025/2026 te verlagen naar 18.000.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het UWV gaat 43.000 arbeidsongeschiktheidsuitkeringen controleren op mogelijke fouten. Dat heeft minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) maandag bekendgemaakt na de ministerraad. De uitkeringsinstantie wil dit voorjaar beginnen met het corrigeren van verkeerd berekende WIA-uitkeringen. Dat gebeurt in eerste instantie in kleine stapjes, omdat de minister wil voorkomen dat bij het herstel weer fouten worden gemaakt.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag in de rechtbank in Den Haag straffen tot veertien jaar cel geëist voor het seksueel uitbuiten van zes slachtoffers, onder wie voormalig reality-tv-ster Samantha de Jong, ook bekend als Barbie. Volgens justitie hebben vier van de vijf verdachten zich tussen 2021 en 2023 schuldig gemaakt aan onder meer dwingen tot prostitutie en mishandeling.
10 uur geledenHORST (ANP) - Heideroosjes-bassist Fred H. stopt bij de band vanwege zijn arrestatie voor betrokkenheid bij een kinderpornozaak. Dat heeft de Limburgse band bekendgemaakt op Instagram. De 50-jarige H. zit momenteel vast.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Deelnemers aan de Hollandse 100, een schaats-, fiets- en wandelevenement, hebben zondag in Heerenveen 340.201 euro opgehaald voor onderzoek naar lymfeklierkanker. De organisatie, Lymph&Co, spreekt van een indrukwekkend eindbedrag.
1 dag geleden