OM heeft beslag gelegd op negen panden van Quincy Promes
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft beslag gelegd op negen panden van de woensdag veroordeelde voetballer Quincy Promes. Dat bevestigt een woordvoerder van het OM na bericht van De Telegraaf.
Met de inbeslagneming wil het OM voorkomen dat de panden, die miljoenen waard zijn, worden verkocht en dat het geld wordt weggesluisd, aldus de zegsman. De zogeheten ontnemingsvordering van de huizen is sinds eind januari van kracht. Volgens De Telegraaf zou het gaan om woningen in Almere, Amsterdam, Utrecht en Abcoude. Het OM kon dat niet bevestigen.
De oud-Ajacied werd woensdag tot zes jaar cel veroordeeld voor betrokkenheid bij de smokkel van 1350 kilo cocaïne via de haven van Antwerpen. De voetballer woont momenteel in Rusland, waar hij speelt voor de club Spartak Moskou. Hij gaat in hoger beroep tegen zijn veroordeling, meldde zijn advocaat eerder.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De politie heeft 27 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van het spoor op station Utrecht Centraal. Ze stapten rond 13.15 uur meerdere sporen op. Pas toen alle treinen waren stilgezet, kon de politie zelf veilig het spoor op.
14 minuten geledenZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitieonderhandelingen tussen Hart voor Den Haag en D66 zijn definitief geklapt. Daarmee is de deur voor coalitievorming tussen Hart voor Den Haag en D66 in het slot gevallen, melden zowel Hart voor Den Haag-voorman Richard de Mos als D66-fractievoorzitter Yousef Assad.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Rode Kruis gaat 175 bedden klaarzetten in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Dat meldt een woordvoerder van de organisatie. Rond 16.00 uur zal de opbouw van de opvanglocatie beginnen.
4 uur geledenUTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israël per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion hebben het spoor betreden bij Utrecht Centraal. Ongeveer twintig activisten staan op twee verschillende plekken op het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hebben een spandoek bij zich waarop staat 'Genocide spoort niet'.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft bedroefd gereageerd op het overlijden van Urgenda-voorvrouw Marjan Minnesma. "Ik herinner me haar als een onophoudelijke voorvechter voor de klimaatzaak", zegt Jetten op BlueSky over Minnesma. "Altijd creatief nadenkend en constructief meezoekend naar oplossingen."
7 uur geleden