OM: grote organisatie achter aanslag op 'tattookiller'
ZWOLLE (ANP) - Achter de moordaanslag op 'tattookiller' Cor P. zat een criminele organisatie met "soldaten, moordmakelaars en opdrachtgevers". In het dossier vallen veelvuldig de namen van Jaouad F. en Ridouan Taghi, bleek maandag op de eerste dag van deze strafzaak in de rechtbank in Zwolle.
Onderzoek 26Woltz draait om een omvangrijke wapenopslag, mishandelingen en de poging Cor P. in de Dominicaanse Republiek te doden. De voortvluchtige P. werd in januari 2022 beschoten. Hij werd veertien keer geraakt maar overleefde de aanslag. Het Openbaar Ministerie ziet achter dit alles een professionele organisatie met twee 'makelaars': Krystian M. (28) en de 24-jarige Carlos van der S. Zij stuurden uitvoerders aan die 'soldaten' werden genoemd.
Krystian M. is ook als moordmakelaar verdacht van de moord op Peter R. de Vries. Die moord zou hij in opdracht van Taghi geregeld hebben. M. staat, net als Taghi en Jaouad F., in onderzoek 26Woltz niet terecht.
Rechterhand
Boven Van der S. zou Jaouad F. staan, de vermeende rechterhand van Ridouan Taghi. Waarom Cor P. dood moest, werd maandag niet duidelijk op de zitting. P. was lopende een moordzaak Nederland ontvlucht. Na de aanslag is hij opnieuw vastgezet. Hij wacht nu in de cel zwaarbeveiligd het hoger beroep af in die zaak waarin het OM levenslang tegen hem eiste.
Een van de andere vermeende slachtoffers van de groep van Van der S. was een Albanees die vermoedelijk cocaïne had gestolen van Taghi, zei een van de aanklagers. Over opdrachtgevers spraken de verdachten niet maandag. "Ik wil ook een toekomst hebben", reageerde Van der S. hierop. Hij zou onder meer zijn buurman in Amersfoort als 'soldaat' of uitvoerder geronseld hebben. "Je hoeft geen mensen koud te maken", schreef hij aan deze 'soldaat'. "Alleen rammen. Je bent soldaat."
In onderzoek 26Woltz zijn zeven verdachten al veroordeeld tot celstraffen met een maximum van tien jaar en twee maanden. De strafzaak gaat dinsdag verder.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In een groot deel van het land, behalve in het westen, komt in de nacht van vrijdag op zaterdag en zaterdagochtend plaatselijk dichte mist voor. Het KNMI heeft daarom voor alle provincies, behalve Limburg, Zeeland en Zuid- en Noord-Holland, code geel afgekondigd. De waarschuwing geldt tot 11.00 uur.
29 minuten geledenTERNEUZEN (ANP) - In de haven van het Zeeuwse Terneuzen is vrijdagavond brand uitgebroken op een schip. De brandweer heeft opgeschaald en is met drie blusvoertuigen en een hoogwerker aanwezig. Ook zetten brandweerlieden een speciaal blussysteem in dat werkt met ultrahoge druk om het vuur onder controle te krijgen.
30 minuten geledenROZENBURG (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een man doodgeschoten in Rozenburg (gemeente Rotterdam). Dat gebeurde rond 18.00 uur in een woning aan de Ruygeplaat. Agenten kwamen op een melding af en werden daar "geconfronteerd" met een man met een mes, aldus de politie.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft celstraffen van elf jaar en tbs met dwangverpleging geëist in de zaak over de ernstige mishandeling van het Vlaardingse pleegmeisje (10). Het OM acht bewezen dat Johnny van den B. en Daisy W. hun pleegkind opzettelijk zwaar lichamelijk letsel hebben toegebracht. Dit zou zijn gebeurd tussen juni 2023 en 20 mei 2024, het moment waarop ze in zorgwekkende toestand in het ziekenhuis belandde met tien botbreuken en hersenletsel.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale ombudsman Reinier van Zutphen begint een onderzoek naar de gevolgen van het overheidsbeleid voor boeren. Het onderzoek richt zich op de afgelopen tien jaar en de ervaringen van boeren zullen centraal staan.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De boete voor de illegale verkoop van e-sigaretten is met 700 euro verhoogd tot 2040 euro voor een eerste overtreding, schrijft demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid) in een brief aan de Tweede Kamer. Bij een volgende overtreding gaat de boete met 1000 euro omhoog naar 3060 euro.
11 uur geledenDE BILT (ANP) - De zon heeft zich dit jaar veel vaker laten zien. Gemiddeld waren er al meer dan 2000 zonuren verspreid over het land. Normaal gesproken telt het jaar tot vrijdag zo'n 1700 zonuren. Het is sinds 1906 pas vier keer eerder voorgekomen dat in een jaar de zon gemiddeld meer dan 2000 uur scheen, laat Weeronline weten.
11 uur geleden