Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: geweld tegen hulpverleners onacceptabel en strafbaar

OM: geweld tegen hulpverleners onacceptabel en strafbaar

DEN HAAG (ANP) - Opnieuw zijn tijdens de jaarwisseling "heel wat" politie- en brandweermensen gehinderd en ook belaagd tijdens hun werk. "Absoluut onacceptabel en bovendien ook gewoon strafbaar", zegt Guus Schram, coördinerend hoofdofficier van justitie tijdens de jaarwisseling.

"Oud en nieuw hoort een feest te zijn. Daar hoort geweld niet bij. En geweld tegen hulpverleners al helemaal niet." Schram zegt dat dit soort geweld wordt aangepakt. "Juist politie en brandweer zorgen ervoor dat wij een feestelijk oud en nieuw kunnen vieren. Hen aanvallen met vuurwerk of op een andere manier gaat alle perken te buiten."

Mensen die ervan worden verdacht geweld te hebben gebruikt tegen hulpverleners moeten voor de rechter komen. De parketten maken zelf nog bekend als er (super)snelrechtzittingen zullen plaatsvinden.

Meer uit Binnenland

RIVM pleit voor betere bestrijding hepatitis B en C

BILTHOVEN (ANP) - Nederland moet meer werk maken van de bestrijding van hepatitis B en C, vinden experts van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Ze hebben een plan opgesteld om het aantal infecties met de virussen verder omlaag te krijgen. Daarin wordt onder meer gepleit voor het testen van meer mensen uit landen waar hepatitis nog relatief veel voorkomt.

1 uur geleden
Kabinet wil telefoon weren van schoolplein en in pauze

DEN HAAG (ANP) - Kinderen op de basis- en middelbare school zouden hun telefoon ook niet mee mogen nemen naar het schoolplein of de aula in de pauze. Dat is een van de maatregelen die het kabinet voorstelt op het gebied van kinderen in de onlinewereld.

1 uur geleden
Vermeer-schilderij Meisje met de parel terug in Mauritshuis

DEN HAAG (ANP) - Het schilderij Meisje met de parel van Johannes Vermeer is maandagochtend weer opgehangen in het Mauritshuis in Den Haag. Het portret is vijf weken in Japan geweest, waar het in Osaka deel uitmaakte van een tentoonstelling met werken uit het Haagse museum. Het schilderij is vanaf maandagmiddag weer voor bezoekers te zien.

1 uur geleden
Extra vragenuur in Tweede Kamer om stapel onbeantwoorde vragen

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen wil woensdagochtend ministers naar het parlement roepen, omdat er nog een stapel onbeantwoorde schriftelijke vragen ligt. Er komt een extra vragenuur, om bewindspersonen te motiveren om in het vervolg "slechts in uitzonderlijke en uitlegbare situaties" de deadline te overschrijden.

2 uur geleden
SGP en JA21 gaan door met voorstel verbod versterkte gebedsoproep

DEN HAAG (ANP) - SGP en JA21 hebben hun wetsvoorstel om versterkte gebedsoproepen te verbieden ingediend bij de Tweede Kamer. De partijen zijn al langer bezig met zo'n verbod.

2 uur geleden
Vijlbrief: discriminatie UWV onaanvaardbaar, tot bodem uitzoeken

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken wil dat er grondig onderzoek komt naar het oneerlijk behandelen van mensen met een biculturele achternaam door het UWV bij fraudeonderzoek. "Ik wil dat dit tot de bodem wordt uitgezocht."

2 uur geleden
Een derde van de voedselbanken kampt met tekort aan vrijwilligers

HOUTEN (ANP) - Een derde van de voedselbanken in Nederland kan niet genoeg vrijwilligers vinden, meldt Voedselbanken Nederland. Volgens de organisatie is het aantal vrijwilligers de afgelopen jaren wel gegroeid, maar is er nog steeds een tekort aan specialistische vrijwilligers. Dat zijn vooral functies waarbij specifieke kennis en structurele inzet nodig zijn, zoals logistiekcoördinatoren, bedrijfsleiders en mensen in de IT en HR.

3 uur geleden