Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: geweld tegen hulpverleners onacceptabel en strafbaar

OM: geweld tegen hulpverleners onacceptabel en strafbaar

DEN HAAG (ANP) - Opnieuw zijn tijdens de jaarwisseling "heel wat" politie- en brandweermensen gehinderd en ook belaagd tijdens hun werk. "Absoluut onacceptabel en bovendien ook gewoon strafbaar", zegt Guus Schram, coördinerend hoofdofficier van justitie tijdens de jaarwisseling.

"Oud en nieuw hoort een feest te zijn. Daar hoort geweld niet bij. En geweld tegen hulpverleners al helemaal niet." Schram zegt dat dit soort geweld wordt aangepakt. "Juist politie en brandweer zorgen ervoor dat wij een feestelijk oud en nieuw kunnen vieren. Hen aanvallen met vuurwerk of op een andere manier gaat alle perken te buiten."

Mensen die ervan worden verdacht geweld te hebben gebruikt tegen hulpverleners moeten voor de rechter komen. De parketten maken zelf nog bekend als er (super)snelrechtzittingen zullen plaatsvinden.

Meer uit Binnenland

Vijfde persoon met westnijlvirus overleden, meer besmettingen

BILTHOVEN (ANP) - Opnieuw is in Nederland iemand overleden die het westnijlvirus had opgelopen. Ook het aantal nieuwe besmettingen is iets toegenomen: in de afgelopen week kreeg het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) zestien meldingen binnen over mensen bij wie het virus is ontdekt. "Alle nieuwe patiënten kregen het westnijlvirus door de beet van een besmette mug", zegt het RIVM erbij.

2 uur geleden
Binnenvaart noemt eenrichtingsverkeer IJssel 'noodzakelijk kwaad'

ARNHEM (ANP) - De binnenvaartsector ziet het eenrichtingsverkeer dat vanaf vrijdag op de Boven-IJssel geldt als "noodzakelijk kwaad". Dat laat Koninklijke Binnenvaart Nederland weten. De maatregel betekent voor sommige schepen dat ze 300 kilometer moeten omvaren.

2 uur geleden
Vanaf vrijdag eenrichtingsverkeer op IJssel vanwege laagwater

UTRECHT (ANP) - Vanwege lage waterstanden kunnen schepen op de IJssel vanaf vrijdagochtend tussen Zutphen en Westervoort alleen in de richting van Arnhem varen, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Op plekken is de vaargeul in de rivier te ondiep en te smal. Dat maakt tweerichtingsverkeer onveilig, volgens RWS.

2 uur geleden
Amsterdam Centraal gaat 3 oktober dicht voor renovatiewerk

AMSTERDAM (ANP) - Het treinverkeer op Amsterdam Centraal ligt zaterdag 3 oktober volledig stil voor grootschalige werkzaamheden, melden NS en ProRail. Op zondag 4 en maandag 5 oktober rijden er minder treinen dan normaal en moeten reizigers rekening houden met grote drukte, vooral tijdens de spits. De grootscheepse renovatie van het station bereikt volgens ProRail "een belangrijke mijlpaal".

3 uur geleden
Dichter Babs Gons krijgt Johannes Vermeerprijs 2026

AMSTERDAM (ANP) - Dichter en performer Babs Gons krijgt de Johannes Vermeerprijs 2026. De jury meldt Babs Gons unaniem te hebben voorgedragen voor de prijs vanwege haar "grensverleggende, multidisciplinaire" werk.

3 uur geleden
Veiligheidsdiensten waarschuwen voor gemak cyberaanvallen met AI

DEN HAAG (ANP) - Criminelen gebruiken kunstmatige intelligentie (AI) om cyberaanvallen te automatiseren, te versnellen of efficiënter te maken. Daarvoor waarschuwen inlichtingendiensten AIVD en MIVD samen met vijf andere organisaties. In een open brief roepen zij bestuurders van bedrijven en andere organisaties op om "verantwoordelijkheid te nemen en prioriteit te geven aan cybersecurity".

3 uur geleden
Geen vuurwerk in Gooi en Vechtstreek, Achterhoek, West-Friesland

DEN HAAG (ANP) - Inwoners van de Achterhoek in Gelderland en van de Gooi en Vechtstreek en West-Friesland in Noord-Holland mogen bij de komende jaarwisseling geen eigen vuurwerk afsteken. De gemeenten in die regio's hebben samen besloten om geen ontheffingen op het landelijke vuurwerkverbod te verstrekken.

5 uur geleden