Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: gekraakte chats extra bewijs, eisen Eris blijven onveranderd

OM: gekraakte chats extra bewijs, eisen Eris blijven onveranderd

SCHIPHOL (ANP) - Nieuwe informatie in het omvangrijke liquidatieproces Eris heeft extra bewijs tegen een aantal verdachten opgeleverd, maar geeft het Openbaar Ministerie geen aanleiding de al eerder in hoger beroep uitgesproken strafeisen aan te passen.

Dat zei het OM donderdag tijdens een ingelaste zitting in het proces, in de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol. De nieuwe informatie bestaat uit een aantal versleutelde chats in twee Blackberry's van een van de verdachten. De berichten zijn onlangs leesbaar gemaakt door specialisten van het Nederlands Forensisch Instituut. De communicatie is ook van belang voor andere, nog lopende onderzoeken. Het OM weidt daar niet over uit.

Eris gaat onder meer over vijf liquidaties. De inmiddels verboden motorclub Caloh Wagoh speelde hierin een centrale rol. Hoofdverdachte in de zaak is Delano R. (54), alias Keylow, gewezen voorman van de club. De rechtbank legde aan vier van de in totaal negentien verdachten een levenslange celstraf op. In hoger beroep heeft justitie in maart zes keer levenslang geëist.

Liquidatieorganisatie

De inhoud van de chats toont volgens het OM opnieuw aan "dat er sprake was van een nietsontziende liquidatieorganisatie. Dat er lichtzinnig werd omgegaan met het leven van anderen. Dat ook ander geweld niet werd geschuwd, zoals invalide maken door een rugschot of schieten in de knieschijven."

Het onderzoek naar de nieuwe informatie heeft tot vertraging geleid van het proces in hoger beroep. Het gerechtshof had volgens de oorspronkelijke planning donderdag uitspraak willen doen. Volgens de laatste planning gaat dat nu op 12 februari gebeuren.

Op 14, 15, 16 en 23 januari zijn zittingsdagen gepland waarop een aantal advocaten en verdachten nog het woord kunnen voeren. Het staat niet vast dat al die dagen ook zullen worden gebruikt.

Meer uit Binnenland

Honderden betogers bij pro-Koerdische demonstratie op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - De pro-Koerdische demonstratie voor vrede in de Syrische regio Rojava in Amsterdam is onder veel politiebegeleiding aangekomen op de Dam. De demonstratie begon met tientallen mensen die kaarsen ontstaken voor het Centraal Station. Inmiddels is de groep gegroeid tot honderden betogers en zijn er tientallen politiebusjes en ME'ers aanwezig op de Dam. Dat meldt een verslaggever van het ANP.

5 uur geleden
Kaarsen en stilte bij pro-Koerdische demo Amsterdam Centraal

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijftig tot honderd betogers zijn vrijdag rond 18.00 uur voor Amsterdam Centraal samengekomen. Ze roepen op tot vrede voor Rojava, een noordelijke provincie van Syrië waar veel Koerden wonen, aldus een verslaggever van het ANP.

6 uur geleden
Foodwatch neemt juridische stappen tegen Nestlé om babyvoeding

AMSTERDAM (ANP) - Voedselwaakhond Foodwatch zegt juridische stappen te nemen tegen Nestlé rondom mogelijk besmette babyvoeding. Foodwatch vindt dat het voedingsconcern verwijtbaar heeft gehandeld en eist dat alle informatie openbaar wordt gemaakt. Franse autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de dood van twee baby's, die babyvoeding van het voedingsconcern hadden gedronken.

7 uur geleden
Veiligheidsrisicogebied in centrum Amsterdam om meerdere demo's

AMSTERDAM (ANP) - In het gebied rond Amsterdam Centraal en de Dam is sinds vrijdagmiddag 16.00 uur een veiligheidsrisicogebied van kracht.

8 uur geleden
Hoger beroep opruiingszaak Gideon van Meijeren duurt twee dagen

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag trekt volgende week twee dagen uit voor de behandeling van het hoger beroep in de strafzaak tegen Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie. Het hof kondigt aan dat belangstellenden de zittingen woensdag en donderdag kunnen volgen via een livestream.

9 uur geleden
Bezoekersaantal Nationaal Archief omhoog door oorlogsarchief

DEN HAAG (ANP) - De bezoekersaantallen van het Nationaal Archief in Den Haag zijn vorig jaar flink gestegen ten opzichte van de jaren ervoor. Volgens de organisatie komt dat "door alle aandacht" voor het oorlogsarchief, ofwel het Centraal Archief Bijzondere Rechtspleging (CABR). Daarin staan dossiers van zo'n 425.000 mensen die na de oorlog zijn onderzocht wegens mogelijke collaboratie met de nazi's.

9 uur geleden
Van Weel: uitspraak Trump over NAVO-troepen Afghanistan niet waar

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump sprak niet de waarheid en was "niet respectvol" toen hij beweerde dat troepen uit andere NAVO-landen in Afghanistan wegbleven van de frontlinie. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) gezegd na afloop van de ministerraad.

10 uur geleden