Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: gekraakte chats extra bewijs, eisen Eris blijven onveranderd

OM: gekraakte chats extra bewijs, eisen Eris blijven onveranderd

SCHIPHOL (ANP) - Nieuwe informatie in het omvangrijke liquidatieproces Eris heeft extra bewijs tegen een aantal verdachten opgeleverd, maar geeft het Openbaar Ministerie geen aanleiding de al eerder in hoger beroep uitgesproken strafeisen aan te passen.

Dat zei het OM donderdag tijdens een ingelaste zitting in het proces, in de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol. De nieuwe informatie bestaat uit een aantal versleutelde chats in twee Blackberry's van een van de verdachten. De berichten zijn onlangs leesbaar gemaakt door specialisten van het Nederlands Forensisch Instituut. De communicatie is ook van belang voor andere, nog lopende onderzoeken. Het OM weidt daar niet over uit.

Eris gaat onder meer over vijf liquidaties. De inmiddels verboden motorclub Caloh Wagoh speelde hierin een centrale rol. Hoofdverdachte in de zaak is Delano R. (54), alias Keylow, gewezen voorman van de club. De rechtbank legde aan vier van de in totaal negentien verdachten een levenslange celstraf op. In hoger beroep heeft justitie in maart zes keer levenslang geëist.

Liquidatieorganisatie

De inhoud van de chats toont volgens het OM opnieuw aan "dat er sprake was van een nietsontziende liquidatieorganisatie. Dat er lichtzinnig werd omgegaan met het leven van anderen. Dat ook ander geweld niet werd geschuwd, zoals invalide maken door een rugschot of schieten in de knieschijven."

Het onderzoek naar de nieuwe informatie heeft tot vertraging geleid van het proces in hoger beroep. Het gerechtshof had volgens de oorspronkelijke planning donderdag uitspraak willen doen. Volgens de laatste planning gaat dat nu op 12 februari gebeuren.

Op 14, 15, 16 en 23 januari zijn zittingsdagen gepland waarop een aantal advocaten en verdachten nog het woord kunnen voeren. Het staat niet vast dat al die dagen ook zullen worden gebruikt.

Meer uit Binnenland

Acht aanhoudingen na vondst honderden kilo's cocaïne in busje

KLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.

20 minuten geleden
Jetten noemt het 'schandalig' dat Orbán steeds dwarsligt

BRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat EU-leiders hadden met de Hongaarse premier Viktor Orbán was "niet gezellig", stelde premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. "En dat was ook precies het doel", zei hij. "Het is eigenlijk schandalig dat hij elke keer weer dwarsligt voor iets wat alle Europeanen raakt."

1 uur geleden
Neergeschoten Iraniër werkt bij politie en is ernstig gewond

SCHOONHOVEN (ANP) - De man van Iraanse komaf die donderdagochtend is neergeschoten in Schoonhoven is een medewerker van de politie. Korpschef Janny Knol en directeur Paul van Musscher van het Politiedienstencentrum laten dat weten. De man raakte ernstig gewond. Waarom hij werd neergeschoten is niet duidelijk.

3 uur geleden
PFAS-vervuiling in deel sloten Dordrecht en omgeving verergerd

DORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.

5 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen na neerschieten Iraniër in Schoonhoven

SCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.

7 uur geleden
Vijfde verdachte aangehouden voor explosie bij synagoge Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.

7 uur geleden
Uitslag in Doesburg iets veranderd na controle van stemmen

DOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.

7 uur geleden