OM: geen arbeidsuitbuiting bij sportschool Saints & Stars
AMSTERDAM (ANP) - Bij de Amsterdamse sportschool Saints & Stars is geen arbeidsuitbuiting geconstateerd. Dat meldt het Openbaar Ministerie na beoordeling van elf aangiftes van schoonmakers die daar werkten. Wel gaat het onderzoek naar mensensmokkel en valsheid in geschrifte verder.
Volgens het OM trof de Nederlandse Arbeidsinspectie in juni meerdere mensen in de sportschoolketen aan die niet in Nederland mogen werken. Tijdens die controle kreeg de inspectie ook signalen van mogelijke arbeidsuitbuiting, een vorm van mensenhandel waarbij mensen bijvoorbeeld onder dwang moeten werken, of na misleiding of afpersing. Maar op basis van de aangiftes en aanvullend onderzoek kan volgens het OM "niet worden geconcludeerd dat sprake is van mensenhandel".
Wel wordt dus verder onderzoek gedaan naar mensensmokkel en valsheid in geschrifte. Van mensensmokkel is bijvoorbeeld sprake als mensen uit winstbejag worden geholpen om illegaal in Nederland te verblijven. Hier staat een maximale celstraf op van zes jaar.
Berichtgeving
De zaak rond Saints & Stars kwam aan het licht na berichtgeving van Het Parool. De krant schreef eind juli dat de Amsterdamse luxesportschoolketen Filipijnse en Indonesische schoonmakers zou uitbuiten. Ze zouden hun paspoort moeten inleveren en tot zeventien uur per dag werken.
Eigenaar Tom Moos van Saints & Stars heeft alle aantijgingen eerder ontkend. Advocaat Peter Plasman heeft namens de sportschoolketen aangifte gedaan van smaad en laster. Hij liet eerder weten dat de aangifte gericht is tegen onbekende personen, omdat niet zeker is wie de bronnen van Het Parool waren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De website waarop lezers kunnen stemmen voor de NS Publieksprijs is woensdagmiddag offline gehaald na waarschuwingen over kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Boekenkoepel CPNB laat weten de website uit voorzorg te hebben gesloten.
10 uur geleden