Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM gaat uit van moord of doodslag in zaak 14-jarig meisje Almelo

OM gaat uit van moord of doodslag in zaak 14-jarig meisje Almelo

ALMELO (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de vader en twee minderjarige zonen die zijn aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 14-jarig meisje uit Almelo van moord dan wel doodslag. Daarnaast beschuldigt het OM hen van het verstoppen van het lichaam van het slachtoffer.

Het OM heeft dat woensdag bekendgemaakt. Justitie vordert bij de raadkamer van de rechtbank de gevangenhouding van het drietal op basis van die voorlopige aanklacht. Dat gebeurt op een besloten zitting.

Volgens het OM is er momenteel nog genoeg reden om de drie verdachten in voorarrest te houden. Het onderzoek is nog in volle gang. Het OM maakte eerder al bekend dat wordt uitgegaan van een misdrijf, op basis van de resultaten van de sectie op het lichaam van het meisje.

Het slachtoffer werd op 10 januari na een melding gevonden in een sloot achter een bedrijventerrein aan Het Wendelgoor in Almelo. Diezelfde avond werden de jongen uit Almelo en de man uit Wierden opgepakt. Een dag later werd de derde verdachte opgepakt. Inmiddels hebben zich meerdere getuigen gemeld die mogelijk iets over de zaak kunnen zeggen.

Meer uit Binnenland

Vogelgriep in steeds meer provincies, nu ook dierenpark Born

DEN HAAG (ANP) - De vogelgriep breidt zich uit naar steeds meer provincies. Het ministerie van Landbouw meldde woensdag dat de ziekte is vastgesteld bij een dierenpark in Born in Limburg. Alleen de besmette dieren worden geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

45 minuten geleden
Mannen van 22 en 30 jaar aangehouden om schietincident in Tilburg

TILBURG (ANP) - De politie heeft dinsdag twee mannen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij een schietincident in Tilburg, meldt de politie woensdag. Het gaat om een 22-jarige Tilburger en een 30-jarige man uit die stad.

1 uur geleden
Rover over prijsverhoging NS: reiziger betaalt de rekening

AMERSFOORT (ANP) - Reizigersvereniging Rover is niet te spreken over de prijsverhoging van 6,5 procent die de NS doorvoert op kaartjes en abonnementen vanaf 1 januari. Volgens Rover betaalt de reiziger de rekening voor politiek beleid. Treinkaartjes en de meeste abonnementen van de NS worden vanaf 1 januari gemiddeld 6,5 procent duurder.

2 uur geleden
Hof wijst beperkt nader onderzoek toe in moordzaak Weiteveen

LEEUWARDEN (ANP) - Het gerechtshof in Leeuwarden heeft woensdag beperkt nader onderzoek toegestaan in de strafzaak rond de dubbele moord in het Drentse Weiteveen. Verdachte Richard K. (52) en zijn advocaten hadden om een reeks onderzoeken en getuigenverhoren verzocht, maar het gros daarvan wees het hof af, omdat het dit niet noodzakelijk of relevant vindt. Onder meer een nader onderzoek naar de vraag of K. lijdt aan frontotemporale dementie wees het hof wel toe.

2 uur geleden
Onderzoek: saneren stikstofuitstoters ontwrichtend voor economie

DEN HAAG (ANP) - Het saneren van alle grote uitstoters in de landbouw en industrie totdat het stikstofdoel in 2030 is bereikt, kan zorgen voor 'economische ontwrichting' in die sectoren. Dat staat in een onderzoek van Wageningen University & Research in opdracht van het ministerie van Landbouw. Het saneren van de zogenoemde 'piekbelasters' kost de overheid eenmalig bijna 11 miljard euro.

2 uur geleden
Eis van 16 jaar cel voor doodsteken vriendin in woning Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag zestien jaar cel geëist tegen de 51-jarige José van der W. voor het doden van zijn vriendin in mei vorig jaar. Het lichaam van de 56-jarige Bulgaarse werd door de politie gevonden in haar woning aan de Nieuwendijk in de Amsterdamse binnenstad, na een tip van een buurman.

2 uur geleden
Wilders kreeg meer stemmen dan Jetten bij Kamerverkiezingen

DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders heeft als lijsttrekker van de PVV meer stemmen gekregen dan D66-voorman Rob Jetten, ook al werd D66 de grootste partij. Wilders kreeg bij de verkiezingen vorige week ruim 1,66 miljoen stemmen, Jetten iets meer dan 1,2 miljoen stemmen. Ook Henri Bontenbal (CDA) kreeg de steun van meer dan 1 miljoen kiezers.

2 uur geleden