OM gaat oprichter Loterijverlies strafrechtelijk vervolgen
AMSTERDAM (ANP) - Het OM gaat de van verduistering verdachte oprichter van Stichting Loterijverlies strafrechtelijk vervolgen. Ferdy R. moet op 15 februari tijdens een zogeheten regiezitting voor de rechtbank in Zwolle verschijnen. Een woordvoerster van het OM bevestigt de berichtgeving hierover van De Telegraaf.
R. werd in juli 2018 door de fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst FIOD aangehouden op verdenking van het achterover drukken van 2,5 miljoen euro. Hij zat enige tijd vast en kwam in de daaropvolgende maand weer op vrije voeten. Inmiddels heeft de officier van justitie een vervolgingsbeslissing genomen, zegt de woordvoerster van het Functioneel Parket. Dit onderdeel van het Openbaar Ministerie legt zich toe op de bestrijding van complexe fraude.
Stichting Loterijverlies voerde actie tegen de Staatsloterij, namens duizenden deelnemers die zich misleid voelden doordat hun winstkansen kleiner zouden zijn dan voorgespiegeld. De gedupeerden betaalden geld aan de stichting om via de rechter compensatie te krijgen. Dat geld zou zijn doorgesluisd naar de Kanaaleilanden, waarna er via een omweg een villa van zou zijn gekocht in Nederland. De verdachte heeft volgens de FIOD ook onjuist aangifte gedaan en zou 500.000 euro te weinig omzetbelasting hebben betaald.
Het OM heeft nog geen tenlastelegging met daarin de strafbare feiten waarvan de man wordt verdacht.
Meer uit Binnenland
DE HOEVE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft besloten de zaak over het fatale ongeluk met een heteluchtballon in augustus vorig jaar te seponeren. De gezagvoerder treft geen schuld, concludeert de landelijke luchtvaartofficier van justitie.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Jongeren gebruiken vooral sociale media als TikTok en Snapchat om op de hoogte te blijven van het nieuws, maar ze hebben weinig vertrouwen in die platforms. Een onderzoek onder ruim duizend tieners concludeert dat.
44 minuten geledenKLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat EU-leiders hadden met de Hongaarse premier Viktor Orbán was "niet gezellig", stelde premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. "En dat was ook precies het doel", zei hij. "Het is eigenlijk schandalig dat hij elke keer weer dwarsligt voor iets wat alle Europeanen raakt."
8 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De man van Iraanse komaf die donderdagochtend is neergeschoten in Schoonhoven is een medewerker van de politie. Korpschef Janny Knol en directeur Paul van Musscher van het Politiedienstencentrum laten dat weten. De man raakte ernstig gewond. Waarom hij werd neergeschoten is niet duidelijk.
10 uur geledenDORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.
12 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
14 uur geleden