OM gaat oprichter Loterijverlies strafrechtelijk vervolgen
AMSTERDAM (ANP) - Het OM gaat de van verduistering verdachte oprichter van Stichting Loterijverlies strafrechtelijk vervolgen. Ferdy R. moet op 15 februari tijdens een zogeheten regiezitting voor de rechtbank in Zwolle verschijnen. Een woordvoerster van het OM bevestigt de berichtgeving hierover van De Telegraaf.
R. werd in juli 2018 door de fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst FIOD aangehouden op verdenking van het achterover drukken van 2,5 miljoen euro. Hij zat enige tijd vast en kwam in de daaropvolgende maand weer op vrije voeten. Inmiddels heeft de officier van justitie een vervolgingsbeslissing genomen, zegt de woordvoerster van het Functioneel Parket. Dit onderdeel van het Openbaar Ministerie legt zich toe op de bestrijding van complexe fraude.
Stichting Loterijverlies voerde actie tegen de Staatsloterij, namens duizenden deelnemers die zich misleid voelden doordat hun winstkansen kleiner zouden zijn dan voorgespiegeld. De gedupeerden betaalden geld aan de stichting om via de rechter compensatie te krijgen. Dat geld zou zijn doorgesluisd naar de Kanaaleilanden, waarna er via een omweg een villa van zou zijn gekocht in Nederland. De verdachte heeft volgens de FIOD ook onjuist aangifte gedaan en zou 500.000 euro te weinig omzetbelasting hebben betaald.
Het OM heeft nog geen tenlastelegging met daarin de strafbare feiten waarvan de man wordt verdacht.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.
5 uur geledenASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.
9 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.
11 uur geleden