Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM gaat niet vervolgen in zaak in speeltuin gedode man

OM gaat niet vervolgen in zaak in speeltuin gedode man

ASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie zal de vijf mannen die werden verdacht van betrokkenheid bij de dood van een 32-jarige man uit Assen niet strafrechtelijk vervolgen. De man overleed op 24 augustus in een speeltuin in de wijk Peelo in Assen nadat hij enige tijd was vastgehouden door de verdachten. Het OM heeft de zaken geseponeerd na onderzoek van de politie en van het Nederlands Forensisch Instituut naar de doodsoorzaak van de man.

De verdachten kwamen in actie nadat de man zich ongepast had gedragen tegenover een 4-jarig meisje in de speeltuin. Het OM bevestigde maandag dat de overleden man zich schuldig had gemaakt aan een zedendelict in de speeltuin. Beeldmateriaal daarvan is gevonden op zijn telefoon. De dochter van een van de verdachten was daarvan het slachtoffer.

De vader wilde de man meteen tegenhouden waarna het tot een handgemeen kwam en de 32-jarige man op de grond viel. De vier andere mannen kwamen op het hulpgeroep af en hielden de man op de grond bij armen, benen en onderrug in bedwang. De vader deed hier niet aan mee. De vier probeerden hem rustig te houden, maar het was een sterke man die zich met kracht bleef verzetten, aldus het OM.

Ernstige afloop

Toen de politie aankwam, zagen ze dat de man niet meer reageerde. Ondanks reanimatie overleed de man ter plekke. De doodsoorzaak is volgens het NFI een combinatie van de inbedwanghouding, afwijkingen in het hart en effecten van het gebruik van amfetamine en alcohol door de man.

Het OM vindt dat het handelen van de mannen een gerechtvaardigd burgeroptreden is na een ontdekking op heterdaad van een strafbaar feit. Burgers mogen daarbij afhankelijk van de situatie gepast geweld gebruiken om iemand aan de politie over te dragen.

Volgens het OM is er geen sprake van opzet dan wel schuld aan het overlijden van de man. Tegelijkertijd had de aanhouding onbedoeld een ernstige afloop; er is een persoon overleden, wat veel verdriet bij zijn familie en vrienden teweegbrengt, aldus het OM.

Meer uit Binnenland

Verkeer om de beurt door Westerscheldetunnel tijdens werk in 2027

MIDDELBURG (ANP) - Voor verkeer tussen Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beveland wordt in de eerste vier maanden van volgend jaar een toerbeurtsysteem ingevoerd. De oostbuis van de Westerscheldetunnel is dan gesloten voor reparatie en de westbuis blijft open. Het ene uur kan het verkeer van noord naar zuid rijden en het andere uur van zuid naar noord.

8 minuten geleden
Amsterdam wil bezoekers naar musea lokken

AMSTERDAM (ANP) - Een speciale campagne moet toeristen in Amsterdam verleiden een museum te bezoeken. De hele maand maart zijn er posters en banners op sociale media te zien van kunstwerken uit tien musea in de hoofdstad, met de tekst 'Catch me at the museum'.

10 minuten geleden
Boete van 20 miljoen euro dreigt voor Chemours om broeikasgassen

DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf Chemours uit Dordrecht moet een boete van maximaal bijna 20 miljoen euro betalen als het de regels voor zogeheten F-gassen blijft overtreden. Deze fluorkoolwaterstoffen zijn zeer krachtige broeikasgassen, die versneld zorgen voor klimaatverandering en opwarming van de aarde.

1 uur geleden
Schoonmaak voormalige drugsafvalput bij Halsteren stopt

HALSTEREN (ANP) - De sanering van de met chemische stoffen verontreinigde drugsafvalput bij het Brabantse Halsteren stopt. De bodem is nog niet helemaal schoon, daar moet de natuur de komende jaren voor zorgen. De provincie Noord-Brabant volgt via speciale technieken nog een jaar of organismen in de bodem de rest van de vervuiling afbreken. Het zal nog tientallen jaren duren voordat het bos op deze plek in het beschermde natuurgebied de Brabantse Wal weer vol leven staat zoals het was voor de lozingen van het drugsafval, aldus gedeputeerde Hagar Roijackers (natuur en milieu).

1 uur geleden
Monumentale gewelven na brand in Arnhem 'illegaal' gesloopt

ARNHEM (ANP) - In Arnhem zijn monumentale keldergewelven gesloopt terwijl dit niet had mogen gebeuren, zo laat de gemeente weten. Na de grote brand in het centrum van de stad vorig jaar is juist geprobeerd om de restanten van de historische panden zoveel mogelijk te bewaren. De gemeente noemt de sloop illegaal, pijnlijk en tot nu toe ook onbegrijpelijk.

1 uur geleden
Hoofd vliegdienst KLM kijkt terug op goede vlucht uit Oman

SCHIPHOL (ANP) - De KLM-vlucht met gestrande Nederlandse reizigers vanuit Oman is "heel goed gegaan", zegt Eimerd Bult, hoofd vliegdienst van de luchtvaartmaatschappij. Het toestel landde woensdagochtend met vertraging op Schiphol. Volgens Bult was het een uitdaging om Muscat op tijd te verlaten. KLM vliegt normaal gesproken niet op het land, waardoor alles met de hand moest worden gedaan.

3 uur geleden
Amsterdam bouwde opnieuw minder woningen dan de bedoeling is

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam haalde vorig jaar opnieuw het doel voor de bouw van nieuwe huizen niet. In 2025 werd begonnen met de bouw van 6053 woningen en 660 tijdelijke woningen in de hoofdstad, terwijl de gemeente eigenlijk streeft naar 7500 huizen per jaar.

4 uur geleden