OM gaat niet vervolgen in zaak in speeltuin gedode man
ASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie zal de vijf mannen die werden verdacht van betrokkenheid bij de dood van een 32-jarige man uit Assen niet strafrechtelijk vervolgen. De man overleed op 24 augustus in een speeltuin in de wijk Peelo in Assen nadat hij enige tijd was vastgehouden door de verdachten. Het OM heeft de zaken geseponeerd na onderzoek van de politie en van het Nederlands Forensisch Instituut naar de doodsoorzaak van de man.
De verdachten kwamen in actie nadat de man zich ongepast had gedragen tegenover een 4-jarig meisje in de speeltuin. Het OM bevestigde maandag dat de overleden man zich schuldig had gemaakt aan een zedendelict in de speeltuin. Beeldmateriaal daarvan is gevonden op zijn telefoon. De dochter van een van de verdachten was daarvan het slachtoffer.
De vader wilde de man meteen tegenhouden waarna het tot een handgemeen kwam en de 32-jarige man op de grond viel. De vier andere mannen kwamen op het hulpgeroep af en hielden de man op de grond bij armen, benen en onderrug in bedwang. De vader deed hier niet aan mee. De vier probeerden hem rustig te houden, maar het was een sterke man die zich met kracht bleef verzetten, aldus het OM.
Ernstige afloop
Toen de politie aankwam, zagen ze dat de man niet meer reageerde. Ondanks reanimatie overleed de man ter plekke. De doodsoorzaak is volgens het NFI een combinatie van de inbedwanghouding, afwijkingen in het hart en effecten van het gebruik van amfetamine en alcohol door de man.
Het OM vindt dat het handelen van de mannen een gerechtvaardigd burgeroptreden is na een ontdekking op heterdaad van een strafbaar feit. Burgers mogen daarbij afhankelijk van de situatie gepast geweld gebruiken om iemand aan de politie over te dragen.
Volgens het OM is er geen sprake van opzet dan wel schuld aan het overlijden van de man. Tegelijkertijd had de aanhouding onbedoeld een ernstige afloop; er is een persoon overleden, wat veel verdriet bij zijn familie en vrienden teweegbrengt, aldus het OM.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
17 minuten geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
21 uur geleden