Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM gaat in hoger beroep tegen straf van JoeyAK

OM gaat in hoger beroep tegen straf van JoeyAK

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de straf van rapper JoeyAK die onlangs tot veertig maanden cel werd veroordeeld voor een gewelddadige ontvoering van een moeder en haar twee kinderen tijdens de jaarwisseling. Het OM had zestig maanden (vijf jaar) tegen de hoofdverdachte in de ontvoeringszaak geëist.

"We zijn het niet eens met de strafmaat", zegt een woordvoerder van het OM over de reden van het appèl. De 23-jarige JoeyAK, een alias van Joël H., werd naast de ontvoering ook schuldig bevonden aan witwassen van ongeveer 200.000 euro en wapenbezit.

De brute kidnap speelde zich vorig jaar af in Almere. Daar zou de Amsterdamse vrouw tijdens de oudejaarsnacht ernstig zijn mishandeld omdat ze een deel van het geld zou hebben gestolen van JoeyAK, die in de Almeerse woning een tas met 100.000 euro had gestald.

Slaan met pistool

De rechtbank in Amsterdam acht bewezen dat JoeyAK de vrouw met een pistool tegen haar hoofd en knieën heeft geslagen. Ook kreeg het slachtoffer met een waterkoker heet water in haar nek gegoten waardoor ze eerstegraads brandwonden opliep. De vrouw werd uiteindelijk op nieuwjaarsdag bevrijd door een arrestatieteam, na een melding van de buren.

Tegen drie medeverdachten waren tijdens de rechtszaak celstraffen van 24 tot 36 maanden geëist, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Zij kregen van de rechtbank deels voorwaardelijke straffen van zestien tot dertig maanden. Een vrouwelijke medeverdachte werd vrijgesproken Tegen de veroordelingen van de medeverdachten gaat het OM niet in beroep.

Joëls 27-jarige broer Frank H., alias rapper Drechter, staat op een later moment terecht.

Meer uit Binnenland

Onderwijsraad: toetsen op scholen moeten meer gaan over leren

DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Burgemeester Groningen wil asielopvang op locaties van het Rijk

HILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.

1 uur geleden
Warffum vangt vanaf donderdag 4 nachten asielzoekers Ter Apel op

WARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.

7 uur geleden
Leiden verlengt noodopvang voor asielzoekers met enkele maanden

LEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.

8 uur geleden
Inspectie onderzoekt jeugdhulp na kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.

8 uur geleden
Groningen: nog 1 nacht opvang voor Ter Apel, erna andere gemeente

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.

9 uur geleden
Informatiebeveiliging bij veel grotere ggz-organisaties niet goed

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.

11 uur geleden