OM gaat in hoger beroep tegen straf van JoeyAK
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de straf van rapper JoeyAK die onlangs tot veertig maanden cel werd veroordeeld voor een gewelddadige ontvoering van een moeder en haar twee kinderen tijdens de jaarwisseling. Het OM had zestig maanden (vijf jaar) tegen de hoofdverdachte in de ontvoeringszaak geëist.
"We zijn het niet eens met de strafmaat", zegt een woordvoerder van het OM over de reden van het appèl. De 23-jarige JoeyAK, een alias van Joël H., werd naast de ontvoering ook schuldig bevonden aan witwassen van ongeveer 200.000 euro en wapenbezit.
De brute kidnap speelde zich vorig jaar af in Almere. Daar zou de Amsterdamse vrouw tijdens de oudejaarsnacht ernstig zijn mishandeld omdat ze een deel van het geld zou hebben gestolen van JoeyAK, die in de Almeerse woning een tas met 100.000 euro had gestald.
Slaan met pistool
De rechtbank in Amsterdam acht bewezen dat JoeyAK de vrouw met een pistool tegen haar hoofd en knieën heeft geslagen. Ook kreeg het slachtoffer met een waterkoker heet water in haar nek gegoten waardoor ze eerstegraads brandwonden opliep. De vrouw werd uiteindelijk op nieuwjaarsdag bevrijd door een arrestatieteam, na een melding van de buren.
Tegen drie medeverdachten waren tijdens de rechtszaak celstraffen van 24 tot 36 maanden geëist, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Zij kregen van de rechtbank deels voorwaardelijke straffen van zestien tot dertig maanden. Een vrouwelijke medeverdachte werd vrijgesproken Tegen de veroordelingen van de medeverdachten gaat het OM niet in beroep.
Joëls 27-jarige broer Frank H., alias rapper Drechter, staat op een later moment terecht.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.
4 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige verdachte uit Rijswijk zit niet langer vast in de zaak over de doodgestoken 16-jarige jongen in Den Hoorn. Het gerechtshof in Den Haag heeft zijn voorarrest opgeheven, omdat er aanwijzingen zijn dat de verdachte uit zelfverdediging heeft gestoken. Dit meldt zijn advocaat Peter Plasman. Het Openbaar Ministerie bevestigt de vrijlating.
6 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - Door het ongeluk met een gasfles bij een praktijkschool aan de Nassaustraat in Oosterhout zijn zeven mensen gewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Het gaat om vier tieners en drie volwassenen. Een van de minderjarigen moest naar het ziekenhuis.
6 uur geleden