OM gaat in hoger beroep tegen straf van JoeyAK
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de straf van rapper JoeyAK die onlangs tot veertig maanden cel werd veroordeeld voor een gewelddadige ontvoering van een moeder en haar twee kinderen tijdens de jaarwisseling. Het OM had zestig maanden (vijf jaar) tegen de hoofdverdachte in de ontvoeringszaak geëist.
"We zijn het niet eens met de strafmaat", zegt een woordvoerder van het OM over de reden van het appèl. De 23-jarige JoeyAK, een alias van Joël H., werd naast de ontvoering ook schuldig bevonden aan witwassen van ongeveer 200.000 euro en wapenbezit.
De brute kidnap speelde zich vorig jaar af in Almere. Daar zou de Amsterdamse vrouw tijdens de oudejaarsnacht ernstig zijn mishandeld omdat ze een deel van het geld zou hebben gestolen van JoeyAK, die in de Almeerse woning een tas met 100.000 euro had gestald.
Slaan met pistool
De rechtbank in Amsterdam acht bewezen dat JoeyAK de vrouw met een pistool tegen haar hoofd en knieën heeft geslagen. Ook kreeg het slachtoffer met een waterkoker heet water in haar nek gegoten waardoor ze eerstegraads brandwonden opliep. De vrouw werd uiteindelijk op nieuwjaarsdag bevrijd door een arrestatieteam, na een melding van de buren.
Tegen drie medeverdachten waren tijdens de rechtszaak celstraffen van 24 tot 36 maanden geëist, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Zij kregen van de rechtbank deels voorwaardelijke straffen van zestien tot dertig maanden. Een vrouwelijke medeverdachte werd vrijgesproken Tegen de veroordelingen van de medeverdachten gaat het OM niet in beroep.
Joëls 27-jarige broer Frank H., alias rapper Drechter, staat op een later moment terecht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal vrouwen dat werd gedood door een partner of door een ex, is in de afgelopen 15 jaar onveranderd gebleven. Dit heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) berekend. Bij gescheiden vrouwen komt moord of doodslag door een (ex-)partner het vaakst voor.
2 uur geledenWANSSUM (ANP) - In het Noord-Limburgse Wanssum is de bestuurder van een auto in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen bij een botsing tegen een boom aan de Helling. Dat meldt de politie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim een op de tien jongeren wordt minstens een keer verdacht van een misdrijf. Dat staat in een donderdag gepubliceerd onderzoek in opdracht van het Wetenschappelijk Onderzoek- en Documentatiecentrum (WODC). De kosten van criminaliteit per groep adolescenten die in hetzelfde jaar van de basisschool kwamen, worden geschat op bijna 2,6 miljard euro.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof is donderdagavond in aanvaring gekomen met de Tweede Kamer over extra geld voor Oekraïne. Een meerderheid wil volgend jaar 2 miljard euro extra steun aan de regering in Kyiv geven, maar Schoof wil daar pas bij de voorjaarsnota over praten.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dick Schoof heeft de Sierra Leoonse president Julius Maada Bio eerder deze week gevraagd om de uitlevering van Jos Leijdekkers, ook wel Bolle Jos. Dat bevestigt een woordvoerder van de demissionaire premier na berichtgeving door het AD.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie treft geen maatregelen tegen medewerkers die betrokken waren bij het mortierongeval in Mali, waarbij in 2006 twee militairen om het leven kwamen en een derde zwaargewond raakte. Defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) vindt het niet passend om "rechtspositionele maatregelen" te nemen. Want, zo redeneert hij in een Kamerbrief, veel van de onderliggende problemen zijn veroorzaakt door de manier waarop zijn ministerie is georganiseerd.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Mona Keijzer (BBB) wil dat Oekraïense vluchtelingen met een baan huur en premie voor de ziektekostenverzekering gaan betalen, bevestigen ingewijden na berichtgeving van RTL Nieuws. Ook krijgen zij een speciale vluchtelingenstatus die erop gericht is dat ze terugkeren naar hun moederland als daar vrede is. Dat moet de Europese regeling voor deze groep vervangen, die in maart 2027 verloopt. Dat staat in een voorstel dat de demissionaire bewindsvrouw vrijdag voorlegt in de ministerraad.
15 uur geleden