Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM gaat geen onderzoek doen naar Israëlische inmenging bij ICC

OM gaat geen onderzoek doen naar Israëlische inmenging bij ICC

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) gaat geen onderzoek doen naar mogelijke Israëlische inmenging bij het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Een groep organisaties had het OM hiertoe opgeroepen. Het onderzoek zou volgens de groep moeten gaan over "bedreiging, chantage en afluisterpraktijken van medewerkers van het Strafhof" door Israëlische geheime diensten.

De organisaties, waaronder The Rights Forum en Een Ander Joods Geluid, baseerden hun oproep onder meer op berichtgeving van de Britse krant The Guardian. Die bracht de praktijken in mei aan het licht. De krant meldde toen dat Israëlische geheime diensten jarenlang probeerden om onderzoek van het ICC naar mogelijke oorlogsmisdaden te verstoren. In oktober deed een groep van twintig Palestijnen al aangifte in Nederland om de mogelijke inmenging van Israël in het ICC-onderzoek.

Het OM stelt nu dat de feiten waarom het gaat, "vallen onder de rechtsmacht van het Internationaal Strafhof". Daarom is het volgens het OM "aan het Internationaal Strafhof zelf om te bepalen of sprake is van het uitoefenen van druk en/of beïnvloeding van getuigen en het vernietigen van bewijs". Een zelfstandig onderzoek door het OM "zonder uitdrukkelijke wens" van het ICC zou "onwenselijk zijn, en de eigen werkzaamheden van het Internationaal Strafhof zelfs kunnen doorkruisen".

Meer uit Binnenland

Hoofdgebouw Lelystad Airport nog steeds bezet door activisten

LELYSTAD (ANP) - Het hoofdgebouw van Lelystad Airport wordt vrijdagochtend nog steeds bezet door klimaatactivisten van Greenpeace. De actievoerders hebben de nacht doorgebracht op de luchthaven en de milieuorganisatie zegt dat ze net zo lang blijven tot de politiek een definitieve streep zet door de opening van de luchthaven in Lelystad.

1 uur geleden
Alle aanmeldingen gedupeerden toeslagenschandaal beoordeeld

DEN HAAG (ANP) - De dossiers van ruim 69.000 mensen die zich hadden gemeld voor compensatie om de toeslagenaffaire zijn beoordeeld. Meer dan 43.000 mensen zijn uiteindelijk na deze integrale beoordeling (IB) erkend als gedupeerde, meldt demissionair staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen) donderdag aan de Tweede Kamer.

14 uur geleden
Greenpeace gaat door met bezetting hoofdgebouw Lelystad Airport

LELYSTAD (ANP) - Actievoerders van Greenpeace gaan door met de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport zodat het vliegveld niet gebruikt kan worden. Een woordvoerder van de milieuorganisatie laat weten dat de activisten net zo lang blijven zitten "tot dit vliegveld definitief van de baan is".

15 uur geleden
VU kondigt week na artikel over Marlon U. maatregelen aan

AMSTERDAM (ANP) - Zes dagen nadat in Het Parool een artikel is verschenen over de misdragingen van student Marlon U., heeft de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam maatregelen aangekondigd. Rector Jeroen Geurts meldde onder meer dat er gesprekken lopen met studentenvertegenwoordigers en studentenverenigingen op de campus en dat die gesprekken de komende weken en maanden worden voortgezet.

15 uur geleden
Moskeeën ontvangen vlak voor ramadan brief tegen 'islamisering'

GRONINGEN (ANP) - Drie Turkse moskeeën hebben brieven ontvangen die oproepen tot het stoppen van de 'islamisering', met daarbij een opsomming van aanslagen, zoals die op 11 september 2001 op het World Trade Center in New York. De briefschrijver noemt de islamitische vastenmaand ramadan, die volgende week begint, als aanleiding. De Islamitische Stichting Nederland (ISN) deelt de brief.

15 uur geleden
Ook Nederlands geld in nieuw wapenpakket uit VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Ook Nederland betaalt mee om een nieuw pakket Amerikaanse wapens voor Oekraïne te betalen. Naast bijdragen van het Verenigd Koninkrijk, Zweden en Noorwegen steekt ook Nederland er zo'n 90 miljoen euro in. De Nederlandse bijdrage is echter geen nieuw geld, maar al eerder opzijgelegd voor het zogeheten PURL-programma om Amerikaanse wapens te kopen waar Oekraïne nog niet zonder kan.

16 uur geleden
Slachtofferhulp over kritiek op reclassering: vertrouwen cruciaal

UTRECHT (ANP) - Het gebrekkige algoritme dat de reclassering gebruikte bij het inschatten van de recidivekans van verdachten of veroordeelden, schaadt het vertrouwen in het strafrechtelijke systeem. Dat zegt Slachtofferhulp Nederland. Volgens een woordvoerster is dat vertrouwen juist cruciaal voor het herstel van slachtoffers.

16 uur geleden