OM gaat geen onderzoek doen naar Israëlische inmenging bij ICC
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) gaat geen onderzoek doen naar mogelijke Israëlische inmenging bij het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Een groep organisaties had het OM hiertoe opgeroepen. Het onderzoek zou volgens de groep moeten gaan over "bedreiging, chantage en afluisterpraktijken van medewerkers van het Strafhof" door Israëlische geheime diensten.
De organisaties, waaronder The Rights Forum en Een Ander Joods Geluid, baseerden hun oproep onder meer op berichtgeving van de Britse krant The Guardian. Die bracht de praktijken in mei aan het licht. De krant meldde toen dat Israëlische geheime diensten jarenlang probeerden om onderzoek van het ICC naar mogelijke oorlogsmisdaden te verstoren. In oktober deed een groep van twintig Palestijnen al aangifte in Nederland om de mogelijke inmenging van Israël in het ICC-onderzoek.
Het OM stelt nu dat de feiten waarom het gaat, "vallen onder de rechtsmacht van het Internationaal Strafhof". Daarom is het volgens het OM "aan het Internationaal Strafhof zelf om te bepalen of sprake is van het uitoefenen van druk en/of beïnvloeding van getuigen en het vernietigen van bewijs". Een zelfstandig onderzoek door het OM "zonder uitdrukkelijke wens" van het ICC zou "onwenselijk zijn, en de eigen werkzaamheden van het Internationaal Strafhof zelfs kunnen doorkruisen".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ondanks een verbod op plastic wegwerpbekers en verpakkingen gebruikt minder dan een kwart van de festivals herbruikbaar materiaal. Dat concludeert de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) na onderzoek. De ILT noemt de resultaten "teleurstellend".
1 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel sliepen in de nacht van maandag op dinsdag 2211 asielzoekers. Dat is ruim meer dan het maximumaantal van 2000.
1 uur geledenRITTHEM (ANP) - Bij de crash van een sportvliegtuig in Zeeland is één persoon om het leven gekomen. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuig stortte neer tussen het dorp Ritthem en Middelburg.
2 uur geledenRITTHEM (ANP) - Bij het Zeeuwse dorp Ritthem is dinsdagmorgen een sportvliegtuig neergestort. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuigje zou naast de snelweg A58 zijn gecrasht.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SP wil dat mensen geen eigen risico meer moeten betalen voor medische hulp na seksueel geweld. Volgens Tweede Kamerlid Sarah Dobbe mogen kosten geen belemmering zijn om medische hulp te zoeken na een verkrachting.
9 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
20 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
22 uur geleden