OM gaat geen onderzoek doen naar Israëlische inmenging bij ICC
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) gaat geen onderzoek doen naar mogelijke Israëlische inmenging bij het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Een groep organisaties had het OM hiertoe opgeroepen. Het onderzoek zou volgens de groep moeten gaan over "bedreiging, chantage en afluisterpraktijken van medewerkers van het Strafhof" door Israëlische geheime diensten.
De organisaties, waaronder The Rights Forum en Een Ander Joods Geluid, baseerden hun oproep onder meer op berichtgeving van de Britse krant The Guardian. Die bracht de praktijken in mei aan het licht. De krant meldde toen dat Israëlische geheime diensten jarenlang probeerden om onderzoek van het ICC naar mogelijke oorlogsmisdaden te verstoren. In oktober deed een groep van twintig Palestijnen al aangifte in Nederland om de mogelijke inmenging van Israël in het ICC-onderzoek.
Het OM stelt nu dat de feiten waarom het gaat, "vallen onder de rechtsmacht van het Internationaal Strafhof". Daarom is het volgens het OM "aan het Internationaal Strafhof zelf om te bepalen of sprake is van het uitoefenen van druk en/of beïnvloeding van getuigen en het vernietigen van bewijs". Een zelfstandig onderzoek door het OM "zonder uitdrukkelijke wens" van het ICC zou "onwenselijk zijn, en de eigen werkzaamheden van het Internationaal Strafhof zelfs kunnen doorkruisen".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Door het aanhoudende winterweer en het einde van de kerstvakantie voorziet Rijkswaterstaat voor maandagochtend een drukke ochtendspits. "Daarnaast moeten weggebruikers rekening houden met gevaarlijke rijomstandigheden vanwege sneeuwval en gladheid door bevriezing van natte weggedeelten", waarschuwt de wegbeheerder.
24 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De NS en ProRail waarschuwen reizigers ook maandag rekening te houden met vertragingen. Het winterweer zal dan ook nog zorgen voor hinder in de treindiensten, verwachten ze. "Al valt nu niet te voorspellen waar precies", zegt een NS-woordvoerder.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een paar honderd mensen zijn zondagmiddag bijeengekomen op het Museumplein in Amsterdam om te protesteren tegen de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela. Dit deden zij bij het Amerikaanse consulaat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft tot nu toe geen hulpverzoeken gekregen van Nederlanders die in de problemen zijn gekomen in Venezuela. Ook van Nederlanders op de eilanden die deel uitmaken van het Nederlandse Koninkrijk heeft BuZa geen aanvragen gekregen voor consulaire hulp, waar mensen om kunnen vragen bij noodsituaties.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door het winterweer zijn zondag meerdere treinen verstoord of vertraagd. Een woordvoerster van ProRail zegt dat de wissels net als zaterdag kunnen vastlopen door de sneeuw.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - De code geel voor het hele land wegens gladheid blijft gelden tot dinsdagochtend. Aanvankelijk meldde het KNMI dat de waarschuwing tot 05.00 uur zou duren, maar inmiddels is de code geel tot dinsdag 10.00 uur van kracht. Het KNMI waarschuwt het verkeer voor gladde wegen door de talrijke buien met kans op hagel en natte sneeuw. Landinwaarts kan de sneeuw blijven liggen.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - Er is na 29 jaar nog steeds geen zicht op een nieuwe Elfstedentocht. Inmiddels zijn er 10.592 dagen verstreken sinds de laatste tocht, op 4 januari 1997, heeft Weeronline berekend.
7 uur geleden