Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM gaat geen onderzoek doen naar Israëlische inmenging bij ICC

OM gaat geen onderzoek doen naar Israëlische inmenging bij ICC

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) gaat geen onderzoek doen naar mogelijke Israëlische inmenging bij het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Een groep organisaties had het OM hiertoe opgeroepen. Het onderzoek zou volgens de groep moeten gaan over "bedreiging, chantage en afluisterpraktijken van medewerkers van het Strafhof" door Israëlische geheime diensten.

De organisaties, waaronder The Rights Forum en Een Ander Joods Geluid, baseerden hun oproep onder meer op berichtgeving van de Britse krant The Guardian. Die bracht de praktijken in mei aan het licht. De krant meldde toen dat Israëlische geheime diensten jarenlang probeerden om onderzoek van het ICC naar mogelijke oorlogsmisdaden te verstoren. In oktober deed een groep van twintig Palestijnen al aangifte in Nederland om de mogelijke inmenging van Israël in het ICC-onderzoek.

Het OM stelt nu dat de feiten waarom het gaat, "vallen onder de rechtsmacht van het Internationaal Strafhof". Daarom is het volgens het OM "aan het Internationaal Strafhof zelf om te bepalen of sprake is van het uitoefenen van druk en/of beïnvloeding van getuigen en het vernietigen van bewijs". Een zelfstandig onderzoek door het OM "zonder uitdrukkelijke wens" van het ICC zou "onwenselijk zijn, en de eigen werkzaamheden van het Internationaal Strafhof zelfs kunnen doorkruisen".

Meer uit Binnenland

Politie deelt foto moordverdachte Herkenbosch vanwege lot moeder

ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.

8 uur geleden
Ministerie: Iraanse vluchtelingen nu niet teruggestuurd naar Iran

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.

9 uur geleden
Cyprus krijgt geel reisadvies na droneaanval

DEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.

10 uur geleden
Advocaten mogen weer met laptop en telefoon gevangenis bezoeken

DEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.

12 uur geleden
Raadsleden Almere geschokt door zedenverdenking tegen oud-collega

ALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.

15 uur geleden
Zedenverdachte kinderopvang was raadslid 50PLUS Almere, eerder SP

ALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.

16 uur geleden
Deskundige: Bril had te veel alcohol in bloed tijdens aanrijding

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.

16 uur geleden