OM: filmpje 'Journaal-gijzelnemer' Tarik Z. niet strafbaar
HILVERSUM (ANP) - Het filmpje op Instagram waarin de voormalige 'Journaal-gijzelnemer' Tarik Z. zegt te zijn teruggekomen om iedereen "te waarschuwen" voor de NOS en de publieke omroep, is niet strafbaar. Dat zegt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie woensdagochtend. "Er worden naar onze inschatting op deze manier geen strafbare feiten gepleegd."
De NOS nam dinsdag contact op met de politie over een video die op Instagram door Z. werd gedeeld. In de video stelt hij zich voor als "de jongen die zes jaar geleden de NOS is binnengevallen". Na zes jaar mediastilte zegt de man in de video te zijn teruggekomen om iedereen "te waarschuwen" voor de NOS en de publieke omroep. De NOS deed ook melding bij Instagram.
De politie heeft aan de NOS laten weten dat het filmpje inderdaad van Z. is en de woordvoerder van het OM bevestigde tegen het ANP dat de persoon in het filmpje inderdaad Z. is. "Je kunt er van alles van vinden, maar naar ons idee is dit filmpje op zich niet strafbaar." Een woordvoerder van de NOS heeft hier woensdagochtend niet direct commentaar op.
Proeftijd
De woordvoerder van het OM laat verder weten dat de proeftijd van Z. inmiddels voorbij is. Maar ook al had hij nog wel in zijn proeftijd gezeten, dan nog waren geen voorwaarden geschonden, aangezien het OM in het filmpje niets strafbaars ziet, geeft de woordvoerder aan. Op de vraag of de politie nu extra actie gaat ondernemen richting Z., antwoordt ze: "De politie is altijd waakzaam. Wie zich in de kijker speelt, krijgt aandacht." Over eventuele beveiliging met ingrijpender maatregelen dan extra alertheid van de politie zegt het OM nooit iets, aldus de woordvoerder.
Tarik Z. drong op 29 januari 2015 gewapend met een gaspistool de studio van het NOS Journaal binnen om zendtijd te eisen. Hij werd kort na zijn actie overmeesterd. Hij kreeg veertig maanden gevangenisstraf, waarvan 24 voorwaardelijk.
Meer uit Binnenland
GENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
4 uur geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
6 uur geledenWENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.
7 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.
8 uur geleden