Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM en rechtbank Den Haag: blijf af van politici

OM en rechtbank Den Haag: blijf af van politici

DEN HAAG (ANP) - In vijf achtereenvolgende rechtszaken tegen politici die online zijn bedreigd, was de boodschap van zowel het Openbaar Ministerie als de politierechter kraakhelder: bedreigen van ministers en Kamerleden is ontoelaatbaar en wordt bestraft.

Politici moeten "onder alle omstandigheden in veiligheid en in vrijheid" hun werk kunnen doen, betoogde de officier van justitie. De politierechter vroeg aan elke verdachte of ze enig besef hadden van de impact van hun onlinedreigementen aan de Haagse politici. De meeste verdachten gaven tijdens de zittingen aan dat zij gefrustreerd waren over de coronamaatregelen toen zij hun bedreigingen plaatsten op sociale media.

De verdachten betuigden allemaal spijt van hun bedreigingen, maar de politierechter was niet overtuigd. "Dat doet iedereen", was daarop telkens zijn reactie. Een van de bedreigers kon zijn tranen tijdens de zitting niet inhouden. Hij kan de door hem geuite bedreigingen ook niet meer aanhoren, zei hij zwaar geëmotioneerd. "Sigrid Kaag, Hugo de Jonge, Sterf! Je dient te worden geruimd", had hij onder meer in het najaar van 2021 getwitterd.

Twee keer zo hoog

Een inmiddels 20-jarige man uit Alphen aan den Rijn vond het "op dat moment grappig" dat hij met "Jonge, ik prik je lek", het GroenLinks-Kamerlid Kauthar Bouchallikht op Instagram bedreigde. Volgens hem was het ook niet als een bedreiging bedoeld. "Ik zat gewoon een beetje te trollen op social media."

In drie zaken eiste de officier van justitie voorwaardelijke celstraffen van tussen de twee en drie weken en werkstraffen van 40 tot 60 uur. De politierechter ging in vrijwel alle eisen mee, behalve in de zaak van de Alphenaar die Bouchallikht bedreigde. Hij kreeg een geldboete van 600 euro; wel twee keer zo hoog als op een bedreiging van een iemand die niet voor de publieke zaak werkt.

Gehackt

De bedreigingen die dinsdag op de zittingen werden afgehandeld, waren gericht tegen premier Mark Rutte, de ministers Sigrid Kaag (destijds Buitenlandse Zaken), Hugo de Jonge (voorheen Volksgezondheid), Wopke Hoekstra (destijds Financiën), Ernst Kuipers (nu Volksgezondheid) en de Kamerleden Bouchallikht en Sjoerd Sjoerdsma (D66). De bedreigingen liepen uiteen van een "opruiming" in de "nazi zwijnenstal die we kennen als het Binnenhof" en "Hugo, wacht maar, binnenkort een aanslag op jou".

Een zaak is aangehouden omdat de verdachte niet aanwezig was en hij, via zijn advocaat beweerde, dat niet hij het dreigement had geuit, maar dat hij gehackt was.

Meer uit Binnenland

Tientallen meldingen van lawaai door festival Kralingse Bos

ROTTERDAM (ANP) - Bij de Milieudienst Rijnmond (DCMR) zijn zaterdagavond tientallen klachten binnengekomen over geluidsoverlast door het dance- en technofestival Boothstock in het Kralingse Bos. De klachten komen uit Rotterdam en Capelle aan den IJssel.

7 uur geleden
Drukte op Franse snelwegen door begin vakantie en feestdag

PERPIGNAN (ANP) - Door het begin van de vakantie was het zaterdag erg druk op de Franse snelwegen. Op het drukste moment stond er 1086 kilometer file in Frankrijk, meldt de ANWB. De toeristenorganisatie zag onder meer bijna twee uur vertraging op de A9 van Montpellier naar Perpignan.

11 uur geleden
Nienke Wijnhoven: beslissing over Rietbergen doet pijn

HILVERSUM (ANP) - Het doet Nienke Wijnhoven "pijn" dat Jeroen Rietbergen definitief niet wordt vervolgd in de zedenzaak rondom The Voice of Holland. Nu de juridische weg is afgesloten, is het tijd alles te verwerken, schrijft de zangeres op Instagram.

12 uur geleden
Nederlandse film Doodgewoon in race voor Studenten Oscar

HOLLYWOOD (ANP) - De Nederlandse film Doodgewoon van regisseur Ronald Zuidinga is dit jaar in de race voor een Studenten Oscar. Dat heeft de Academy in Hollywood, die de prijzen uitreikt, bekendgemaakt. De film is een van de vijftien kanshebbers in de categorie beste dramafilm.

14 uur geleden
Rechter: EBI moet kijken naar manier contact vader en zoon Taghi

VUGHT (ANP) - De directeur van de Extra Beveiligde Inrichting in Vught moet onderzoeken of het mogelijk is dat de tot levenslang veroordeelde Ridouan Taghi en zijn zoon Faissal contact met elkaar kunnen hebben. Beiden zitten vast in Vught, maar hebben elkaar daar nooit gezien of gesproken. De EBI heeft de verzoeken van de vader daartoe altijd afgewezen, maar een beklagrechter heeft nu aangegeven "de directeur in overweging te geven om te kijken naar alternatieven voor contact tussen vader en zoon". De directeur heeft echter kenbaar gemaakt dat niet te doen, aldus de detentieadvocaat van Taghi.

16 uur geleden
Politie vindt 3000 liter chemicaliën in loods Terneuzen

TERNEUZEN (ANP) - De politie heeft vrijdagmiddag in een loods in Terneuzen (Zeeland) 3000 liter chemicaliën gevonden die gebruikt worden voor het maken van drugs. Na een tip werd later op de avond een 66-jarige man aangehouden, meldt de politie zaterdag. Hij zou de stoffen hebben opgeslagen. Ook moest de man nog een celstraf van enkele jaren uitzitten.

17 uur geleden
Schiphol ervaart goede doorstroom op drukke zaterdag

SCHIPHOL (ANP) - De processen op Schiphol lopen zaterdagochtend goed door, ondanks de drukte die deze dag wordt verwacht. Dat zegt een woordvoerder van de luchthaven. Op dit moment is er een wachttijd van ongeveer 5 minuten bij de beveiliging. "De flow zit er goed in, dus het is een goed begin van de vakantie voor veel mensen", aldus de zegsman.

17 uur geleden