OM eist werkstraffen na ernstig ongeval door verkeersruzie op A6
LELYSTAD (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Lelystad werkstraffen geëist tegen twee inwoners van Almere. Die raakten op 5 mei 2021 op de A6 ter hoogte van Naarden verwikkeld in een verkeersruzie. Het conflict eindigde in een ernstig verkeersongeluk, nadat een van de verdachten zijn auto midden op de weg tot stilstand had gebracht. De andere verdachte moest vol in de remmen; een bestuurder achter haar kon haar niet meer ontwijken en klapte vol op haar auto, met twee ernstig gewonden als gevolg.
De ruzie tussen Eelke T. (48) en Selima Z. (39) zou al op de Havendreef in Almere zijn ontstaan. Op de A6 kwamen beide chauffeurs elkaar weer tegen. Beiden hebben hun eigen lezing over wat er zich op de snelweg heeft afgespeeld en volgens het OM "niet het achterste van hun tong laten zien". Duidelijk is dat beide bestuurders elkaar in de weg hebben gezeten en dat er gevaarlijke manoeuvres zijn uitgehaald.
T. heeft zijn auto uiteindelijk stilgezet, terwijl hij luttele seconden daarvoor 91 kilometer per uur reed. Hij zat met zijn vijf gezinsleden in zijn auto. Volgens het OM heeft de man zich schuldig gemaakt aan roekeloos rijgedrag. Tegen hem eiste de officier van justitie 240 uur werkstraf. Hij en zijn gezin bleven ongedeerd.
Z. hoorde 80 uur werkstraf eisen, voor het in ernstige mate schenden van de verkeersregels. Zij raakte zwaargewond en moest uit het wrak van haar auto worden geknipt.
Meer uit Binnenland
ZEIST (ANP) - Het herstel van de Nederlandse zoetwaternatuur hapert. Milieubeleid wierp jarenlang zijn vruchten af, maar op meerdere terreinen is de stijgende lijn gestopt of gaat het zelfs weer de verkeerde kant op. "Het biodiversiteitsherstel in beken en rivieren is omgeslagen in achteruitgang", waarschuwen het Wereld Natuur Fonds (WWF-NL), SoortenNL en Sovon in een dinsdag verschenen editie van het Living Planet Report.
34 minuten geledenCADIER EN KEER (ANP) - Bij een opvanglocatie voor minderjarige asielzoekers in het Limburgse Cadier en Keer is maandagavond brand uitgebroken. De politie doet onderzoek naar mogelijke brandstichting en heeft een verdachte aangehouden.
38 minuten geledenARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem wordt opnieuw geprotesteerd tegen de komst van Ye naar Nederland. De Amerikaanse rapper geeft maandagavond een concert in het stadion, zijn tweede in Nederland sinds 2013. Het protest is met een handvol demonstranten een stuk kleinschaliger dan dat van zaterdag. Toen waren er enkele tientallen betogers.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Overheid en politiek houden zich te afzijdig als het gaat om discriminatie en racisme. Dat zei Joyce Sylvester, voorzitter van de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme, maandag bij de presentatie van haar eindrapport. "Wie de macht heeft om grenzen te stellen, en zwijgt wanneer mensen worden gediscrimineerd om wie zij zijn, houdt de status quo in stand."
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aanbevelingen om discriminatie en racisme tegen te gaan zijn onvoldoende opgevolgd door de overheid. Dat stelt de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme in haar eindrapport. Daarom is er volgens de commissie nog steeds sprake van wijdverbreide discriminatie bij de overheid. De commissie komt met tien aanbevelingen die "vragen om politieke moed, leiderschap, bestuurlijke en ambtelijke inzet en maatschappelijke betrokkenheid".
10 uur geledenRODEN (ANP) - Er is nog steeds geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum bij Ter Apel kunnen slapen. Tot en met donderdagochtend hoeven zij niet buiten op het gras bij het azc te slapen, maar kunnen ze terecht in een sporthal van Sportcentrum De Hullen in het Drentse Roden.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe groep wil dat vrouwen een schadevergoeding krijgen van het laboratorium Clinical Diagnostics. Hackers hadden daar vorig jaar ingebroken, waarna ze de medische gegevens buitmaakten van honderdduizenden vrouwen die hadden meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Daarom start het Women's Rights Collective een massaclaim, waarvoor vrouwen zich nu kunnen aanmelden.
12 uur geleden