Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist werkstraffen na ernstig ongeval door verkeersruzie op A6

OM eist werkstraffen na ernstig ongeval door verkeersruzie op A6

LELYSTAD (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Lelystad werkstraffen geëist tegen twee inwoners van Almere. Die raakten op 5 mei 2021 op de A6 ter hoogte van Naarden verwikkeld in een verkeersruzie. Het conflict eindigde in een ernstig verkeersongeluk, nadat een van de verdachten zijn auto midden op de weg tot stilstand had gebracht. De andere verdachte moest vol in de remmen; een bestuurder achter haar kon haar niet meer ontwijken en klapte vol op haar auto, met twee ernstig gewonden als gevolg.

De ruzie tussen Eelke T. (48) en Selima Z. (39) zou al op de Havendreef in Almere zijn ontstaan. Op de A6 kwamen beide chauffeurs elkaar weer tegen. Beiden hebben hun eigen lezing over wat er zich op de snelweg heeft afgespeeld en volgens het OM "niet het achterste van hun tong laten zien". Duidelijk is dat beide bestuurders elkaar in de weg hebben gezeten en dat er gevaarlijke manoeuvres zijn uitgehaald.

T. heeft zijn auto uiteindelijk stilgezet, terwijl hij luttele seconden daarvoor 91 kilometer per uur reed. Hij zat met zijn vijf gezinsleden in zijn auto. Volgens het OM heeft de man zich schuldig gemaakt aan roekeloos rijgedrag. Tegen hem eiste de officier van justitie 240 uur werkstraf. Hij en zijn gezin bleven ongedeerd.

Z. hoorde 80 uur werkstraf eisen, voor het in ernstige mate schenden van de verkeersregels. Zij raakte zwaargewond en moest uit het wrak van haar auto worden geknipt.

Meer uit Binnenland

Opnieuw aanhouding na ongeregeldheden jaarwisseling in Tuinzigt

BREDA (ANP) - De politie heeft dinsdag een 39-jarige man uit Breda aangehouden voor betrokkenheid bij ongeregeldheden in de Bredase wijk Tuinzigt tijdens de jaarwisseling. Dat meldt een woordvoerder van de politie woensdag.

11 minuten geleden
Kyndryl kan zorgen bij Kamerleden over DigiD niet wegnemen

DEN HAAG (ANP) - Techbedrijf Kyndryl heeft de zorgen die leven bij Tweede Kamerleden over de overname van het bedrijf achter DigiD niet kunnen wegnemen. In een gesprek in de Tweede Kamer legden leidinggevenden van de Nederlandse tak van Kyndryl uit dat er veel maatregelen zijn genomen om te voorkomen dat de Amerikaanse regering DigiD kan platleggen na de overname.

31 minuten geleden
Oefening luchtmacht met F-35's op Schiphol uitgesteld door mist

SCHIPHOL (ANP) - De voor woensdagochtend geplande oefening met F-35-gevechtsvliegtuigen is uitgesteld door de dichte mist op luchthaven Schiphol, meldt de Koninklijke Luchtmacht. "We hopen dat in de loop van de dag, als de mist is opgetrokken, de toestellen alsnog de lucht in kunnen", zegt een woordvoerder.

1 uur geleden
Kamer wil dat huisverbod niet vier weken maar een jaar mag duren

DEN HAAG (ANP) - Een huisverbod voor plegers van huiselijk geweld moet maximaal een jaar kunnen duren in plaats van de vier weken die nu in de wet staan. Dat vraagt de Tweede Kamer aan het kabinet. Een motie die GroenLinks-PvdA-Kamerlid Songül Mutluer woensdag aankondigt, kan rekenen op steun van VVD, D66 en JA21.

3 uur geleden
OM positief over nieuwe methode voor vaststellen wurgpogingen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) is positief over de resultaten van een nieuwe forensische onderzoeksmethode om wurgpogingen vast te stellen. De methode is tot nu toe in 78 strafrechtelijke onderzoeken toegepast en leidde "meteen tot een veroordeling voor poging tot doodslag".

3 uur geleden
Oproep aan formerende partijen: investeer nu in natuur

RHEDEN (ANP) - Natuurmonumenten roept de formerende partijen D66, CDA en VVD op te investeren in natuur. De natuurorganisatie wil dat het Rijk 500 miljoen euro extra uittrekt om het Natuurnetwerk Nederland voor eind 2027 af te maken. Daarna moeten er afspraken worden gemaakt waardoor er tot 2050 elk jaar 5000 hectare nieuwe natuur bijkomt.

5 uur geleden
Utrechtse driehoek en FC Utrecht in gesprek na ongeregeldheden

UTRECHT (ANP) - De politie, het OM en de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma gaan in gesprek met voetbalclub FC Utrecht om ongeregeldheden tijdens Europese wedstrijden in stadion Galgenwaard. Dat schrijft Dijksma in een brief aan de gemeenteraad.

6 uur geleden