OM eist weer levenslang voor moord op moeder, vrouw en kinderen
DEN BOSCH (ANP) - Ook in hoger beroep is dinsdag levenslang geëist tegen Onur K. (36) uit Etten-Leur. Hij wordt verdacht van het wurgen van zijn vrouw (31), zijn moeder (65) en zijn twee kinderen (2 en 6) in maart 2020.
Bij de rechtbank was in september 2021 al levenslang geëist vanwege de viervoudige moord. De rechtbank ging echter uit van drie keer doodslag en één keer moord en legde daarom niet de hoogst mogelijk celstraf op, maar dertig jaar.
De aanklager was het daar dinsdag niet mee eens. Hij vindt dat er sprake is van vier keer moord: "Hij had een bizar, monsterlijk plan." K. bekende alleen de moord op zijn moeder. Hij zou zijn vrouw en kinderen zelf dood hebben aangetroffen in de woning aan de Dasseburcht en geeft de schuld aan onbekende buitenlanders aan wie hij grote sommen geld schuldig zou zijn. "Een kletsverhaal", aldus de advocaat-generaal.
In de ogen van justitie had K. zulke hoge gokschulden dat hij zijn huis moest verkopen. Hij had zijn gezin wijsgemaakt dat hij een nieuw huis had gekocht. Daarop zou hij, op de dag dat zijn vrouw voor het eerst naar de nieuwe woning zou gaan, uit schaamte zijn gezin hebben vermoord. Hij drogeerde, volgens de aanklager, zijn vrouw met de zware pijnstiller oxycodon en wurgde de drie met een usb-kabel. Daarna belde hij zijn moeder om op de kinderen te passen. Hij drogeerde en doodde haar ook, om haar het lijden van de rouw te besparen. Dat laatste heeft hij bekend.
Opwelling
K. heeft nooit naar de rechtbank en het hof willen komen voor zijn strafzaak. "Geef mij maar levenslang", motiveerde hij ooit. Het gerechtshof liet K. dinsdag echter uit zijn cel halen. Op tientallen vragen van de voorzitter van het hof, die haar uiterste best deed om antwoorden te ontlokken, antwoordde K. echter alleen met "zwijgrecht". Zelfs niet op vragen als hoe het met hem gaat of hoe je bepaalde namen uitspreekt. Onur K. lachte naar rechters op het moment dat ze vroegen waarom hij zich maar op zijn zwijgrecht bleef beroepen. "Wat moet er gebeuren om u aan de praat te krijgen? Interesseert het u niet?", probeerde ook de oudste rechter nog. Er kwam echter geen kik van de verdachte.
De advocaat van Onur K. bepleitte vrijspraak voor het doden van de echtgenote en kinderen, omdat anderen de moorden kunnen hebben gepleegd. Het doden van zijn moeder moet volgens hem gezien worden als een opwelling, doodslag in plaats van moord. Hij bepleitte 8 jaar cel vanwege een enkelvoudige doodslag, maar in elk geval geen levenslange straf.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
6 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
17 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
21 uur geleden