Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist weer levenslang voor moord op moeder, vrouw en kinderen

OM eist weer levenslang voor moord op moeder, vrouw en kinderen

DEN BOSCH (ANP) - Ook in hoger beroep is dinsdag levenslang geëist tegen Onur K. (36) uit Etten-Leur. Hij wordt verdacht van het wurgen van zijn vrouw (31), zijn moeder (65) en zijn twee kinderen (2 en 6) in maart 2020.

Bij de rechtbank was in september 2021 al levenslang geëist vanwege de viervoudige moord. De rechtbank ging echter uit van drie keer doodslag en één keer moord en legde daarom niet de hoogst mogelijk celstraf op, maar dertig jaar.

De aanklager was het daar dinsdag niet mee eens. Hij vindt dat er sprake is van vier keer moord: "Hij had een bizar, monsterlijk plan." K. bekende alleen de moord op zijn moeder. Hij zou zijn vrouw en kinderen zelf dood hebben aangetroffen in de woning aan de Dasseburcht en geeft de schuld aan onbekende buitenlanders aan wie hij grote sommen geld schuldig zou zijn. "Een kletsverhaal", aldus de advocaat-generaal.

In de ogen van justitie had K. zulke hoge gokschulden dat hij zijn huis moest verkopen. Hij had zijn gezin wijsgemaakt dat hij een nieuw huis had gekocht. Daarop zou hij, op de dag dat zijn vrouw voor het eerst naar de nieuwe woning zou gaan, uit schaamte zijn gezin hebben vermoord. Hij drogeerde, volgens de aanklager, zijn vrouw met de zware pijnstiller oxycodon en wurgde de drie met een usb-kabel. Daarna belde hij zijn moeder om op de kinderen te passen. Hij drogeerde en doodde haar ook, om haar het lijden van de rouw te besparen. Dat laatste heeft hij bekend.

Opwelling

K. heeft nooit naar de rechtbank en het hof willen komen voor zijn strafzaak. "Geef mij maar levenslang", motiveerde hij ooit. Het gerechtshof liet K. dinsdag echter uit zijn cel halen. Op tientallen vragen van de voorzitter van het hof, die haar uiterste best deed om antwoorden te ontlokken, antwoordde K. echter alleen met "zwijgrecht". Zelfs niet op vragen als hoe het met hem gaat of hoe je bepaalde namen uitspreekt. Onur K. lachte naar rechters op het moment dat ze vroegen waarom hij zich maar op zijn zwijgrecht bleef beroepen. "Wat moet er gebeuren om u aan de praat te krijgen? Interesseert het u niet?", probeerde ook de oudste rechter nog. Er kwam echter geen kik van de verdachte.

De advocaat van Onur K. bepleitte vrijspraak voor het doden van de echtgenote en kinderen, omdat anderen de moorden kunnen hebben gepleegd. Het doden van zijn moeder moet volgens hem gezien worden als een opwelling, doodslag in plaats van moord. Hij bepleitte 8 jaar cel vanwege een enkelvoudige doodslag, maar in elk geval geen levenslange straf.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Peel en Maas vraagt mensen weg te blijven van brand

KESSEL (ANP) - Burgemeester Bob Vostermans van Peel en Maas roept inwoners van zijn gemeente op weg te blijven bij de Heldense Bossen. In dat gebied tussen Kessel en Helden woedt momenteel een grote natuurbrand. "Het is daar niet veilig. Geef hulpdiensten de ruimte hun werk te doen."

4 minuten geleden
Brand militair terrein 't Harde 'helaas niet kleiner geworden'

NUNSPEET (ANP) - De uitzonderlijk grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij het Gelderse 't Harde is de afgelopen nacht "helaas niet kleiner geworden", meldde een woordvoerder van de veiligheidsregio donderdagochtend. "Vannacht is de brandweer bezig geweest met het beheersen en het bewaken van het vuur. De aankomende uren zijn cruciaal: de wind rukt aan, waardoor weer meer rook- en stankoverlast mogelijk is."

56 minuten geleden
Aantal jongeren in jeugdzorg daalt voor het eerst in jaren

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar kregen 477.000 jongeren jeugdzorg, 2,8 procent minder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Met uitzondering van het coronajaar 2020 is er voor het eerst sinds 2015 sprake van een daling. In dat jaar werden gemeenten verantwoordelijk voor de jeugdzorg en is het CBS de gegevens gaan bijhouden. Vooral het aantal jongeren met jeugdhulp en jeugdbescherming nam af, terwijl jeugdreclassering wel toenam.

1 uur geleden
CBS: 6000 eerste asielaanvragen in eerste kwartaal 2026

DEN HAAG (ANP) - In de eerste drie maanden van dit jaar vroegen bijna 6000 mensen voor het eerst asiel aan in Nederland, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is een derde meer dan in dezelfde periode een jaar eerder, maar wel minder dan in het laatste kwartaal van vorig jaar.

1 uur geleden
NVJ: achter topplek persvrijheid gaat zorgwekkend beeld schuil

AMSTERDAM (ANP) - Achter de hoge plaats van Nederland op de internationale Press Freedom Index gaat "een zorgwekkend beeld" schuil. Dat stelt de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) op basis van onder meer de nationale Persvrijheidsmonitor 2025, die ook donderdag is verschenen.

2 uur geleden
Nederland stijgt naar plek twee in slecht jaar voor persvrijheid

PARIJS (ANP) - Nederland is een plaats gestegen op de Press Freedom Index en staat nu op de tweede plek. Dat blijkt uit de jaarlijkse inventarisatie van Reporters Without Borders (RSF) van de persvrijheid van 180 landen wereldwijd. Het stoot daarmee Estland van die plek. Noorwegen staat opnieuw op de eerste plaats. Niet eerder constateerde RSF dat het gemiddeld genomen zo slecht ging met de persvrijheid wereldwijd. Meer dan de helft van de landen valt dit jaar in de slechtste twee categorieën.

2 uur geleden
Aartsen wil proef met startbanen voor statushouders uitbreiden

DEN HAAG (ANP) - Nieuwkomers met een verblijfsvergunning moeten sneller aan het werk in plaats van starten met een uitkering, zegt minister Thierry Aartsen (Werk en Participatie) in een interview met De Telegraaf. Hij breidt daarom een proef met 'startbanen' voor statushouders uit naar ruim 80 gemeenten.

5 uur geleden