OM eist vijftien jaar cel voor doden echtgenote in Mierlo
DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Den Bosch vijftien jaar cel geëist tegen de 51-jarige Mohamed B. voor het doden van zijn 35-jarige vrouw Ayat. Op 16 maart vorig jaar stak B. in de achtertuin van hun woning aan de Heer van Rodestraat in het Brabantse Mierlo op de vrouw in. Zij bezweek op straat aan haar verwondingen. "Partnergeweld uit controledwang", aldus de officier van justitie.
Vier van de vijf inwonende kinderen raakten gewond, toen zij voor hun moeder opkwamen. B. zegt dat hij werd aangevallen door zijn vrouw en dat hij zichzelf en zijn kinderen wilde beschermen. Een van de kinderen heeft verklaard dat zijn vader zijn moeder aanviel, bij haar keel heeft gepakt en vervolgens heeft gestoken. Het OM gelooft de verklaring van B., die neerkomt op zelfverdediging, niet. Volgens de officier dwarsboomt B. met deze lezing van de feiten het verwerkingsproces van zijn kinderen. "De verdachte zoekt rechtvaardiging van iets dat niet te rechtvaardigen is."
Het slachtoffer had elf steek- en achttien snijwonden, onder meer aan haar hoofd, hals en schouder. Volgens de officier liet B. "zich door niets en niemand tegenhouden bij zijn daad". Het dodelijke geweld volgde op een ruzie, waarbij B. zijn vrouw zou hebben bespuugd en uitgescholden.
Ooggetuigen
Ooggetuigen hebben de kinderen (variërend in leeftijd van 6 tot 12 jaar) onder het bloed en totaal overstuur op straat gezien. De 12-jarige zoon is achter zijn moeder aangelopen toen zij vanuit de tuin naar de straat liep. Daar zeeg de vrouw ineen; zij stierf in de armen van haar zoon. Volgens de officier heeft de jongen een betrouwbare, gedetailleerde verklaring afgelegd over de dramatische gebeurtenissen.
Toen de politie ter plaatse kwam, trof zij B. in een steegje nabij de woning aan, onder het bloed. De politie vond het mes in de tuin; de afgebroken punt ervan werd aangetroffen in de hals van het slachtoffer.
Uitspraak
Volgens het OM wilde het slachtoffer van B. scheiden. B. kon dat "niet verkroppen", aldus de officier. "Ayat is doodgestoken omdat zij de controle wilde over haar leven." B. wilde haar die controle niet geven.
De kinderen hebben aangegeven dat zij hun vader niet meer willen zien. B. en zijn vrouw zijn in 2013 vanuit hun vaderland Syrië naar Jordanië vertrokken. In 2021 kwam B. naar Nederland. Zijn vrouw en kinderen volgden in november 2023. De relatie van het echtpaar zou al jaren niet goed meer zijn geweest.
De rechtbank doet uitspraak op 5 november.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn positief over de energiemaatregelen die het kabinet heeft aangekondigd. "Het kabinet houdt hiermee regie. Het is goed dat veel maatregelen in het teken staan van verduurzaming, en daarmee ook onze strategische autonomie", zegt branchekoepel Energie-Nederland.
28 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - De transportsector vindt het steunpakket vanuit de overheid vanwege de hoge brandstofprijzen "ernstig tekortschieten". Als reactie op de dure diesel gaat per 1 juli voor een periode van zes maanden de wegenbelasting voor vrachtwagens omlaag. "De geboden verlichting staat in geen verhouding tot de dagelijkse kostenexplosie waarmee transportbedrijven worden geconfronteerd", reageert branchevereniging Transport en Logistiek Nederland (TLN).
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De energiemaatregelen van het kabinet doen nauwelijks iets aan het verminderen van de afhankelijkheid van olie en gas, vindt Milieudefensie. "Als dit het is, dan blijft het kabinet water naar de zee dragen", zegt directeur Donald Pols. Volgens Natuur & Milieu biedt het pakket voor de langere termijn "nog weinig houvast voor echte verduurzaming en afbouw van fossiele brandstoffen".
4 uur geledenBLERICK (ANP) - Een meisje is maandagochtend omgekomen door een steekincident in een woning aan de Elzenstraat in het Limburgse Blerick, meldt de politie. Een man en vrouw, de bewoners van het pand, zijn opgepakt.
7 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) oppert een verbod op de filters van sigaretten. Volgens het instituut komen er dan minder zogeheten microplastics in het milieu, terwijl het geen verschil zou maken voor de gezondheid van rokers.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Privacystichting Consumers United in Court (CUIC) is maandag een collectieve procedure gestart tegen Odido. Dit vanwege een recent lek waarbij data van ruim zes miljoen Nederlanders zijn buitgemaakt. Het consumentencollectief noemt Odido op meerdere punten nalatig en wil onder meer genoegdoening voor iedereen van wie gegevens nu op straat liggen.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.
16 uur geleden