Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist vier jaar cel tegen 'IS-vrouw' uit Tilburg

OM eist vier jaar cel tegen 'IS-vrouw' uit Tilburg

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag vier jaar cel geëist tegen de 25-jarige Fatima H. uit Tilburg, omdat zij deel zou hebben uitgemaakt van terreurorganisatie IS en terroristische misdrijven zou hebben voorbereid. H. verbleef vanaf de zomer van 2013 zes jaar lang in het strijdgebied van IS in Syrië.

H. was getrouwd met een Belgische IS-strijder, die in 2017 om het leven kwam. Met hem kreeg zij twee kinderen. Daarna is H. volgens justitie nogmaals getrouwd, maar onduidelijk is gebleven of ook die man een actieve jihadist was. In 2019 keerde H. met haar twee kinderen via Turkije terug naar Nederland. Zij zit inmiddels 450 dagen in voorarrest.

H. staat donderdag terecht in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp. Zij zegt dat zij de gewelddadige ideologie van IS verafschuwt en dat zij destijds niet heeft geweten dat haar man een strijder was. Ook heeft ze verklaard dat ze destijds naar Syrië is afgereisd "om weeskinderen te helpen". Het OM gelooft niets van dat verhaal en zegt dat er tal van harde aanwijzingen zijn dat H. ruim voor haar vertrek in de ban raakte van IS.

Het OM vond een celstraf van vijf jaar in beginsel op zijn plaats, maar hield rekening met de "jeugdige naïviteit" van H. ten tijde van haar vertrek. Zij was toen zeventien jaar oud.

Meer uit Binnenland

Bemanning cruiseschip Hondius gaat in komende uren van boord

ROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.

31 minuten geleden
Techkenners willen transparantie bij besluit overname Solvinity

ROTTERDAM (ANP) - Een groep techkenners heeft in de rechtbank het belang van transparantie benadrukt bij de besluitvorming rond de beoogde overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. "De beoordeling van het grote publieke belang dat is gemoeid met deze zaak, past niet in een achterkamertje van het ministerie van Economische Zaken", zei een advocaat namens de groep journalisten, techexperts en wetenschappers die via de rechter proberen de overname van Solvinity door een Amerikaans bedrijf tegen te houden.

34 minuten geleden
Twee Nederlanders op Gaza-flotilla door Israël van boot gehaald

DEN HAAG (ANP) - De Global Sumud Flotilla meldt dat de Nederlandse opvarenden Pieter Rambags en Jesse van Schaik door het Israëlische leger van hun afzonderlijke boten zijn gehaald. "We maken ons grote zorgen om hun gezondheid", zegt delegatiehoofd Marieke Stam. Verspreid over vijf schepen varen er zes Nederlanders mee, van wie er nog vier onderweg naar Gaza zouden zijn.

59 minuten geleden
Chat politie offline na verkeerd antwoord over Palestijnen

DEN HAAG (ANP) - De virtuele agent van de politie, chatbot Wout, is offline voor onderhoud na een melding over een "oneffenheid", meldt een woordvoerder van de politie. De onjuistheid bestond eruit dat de chatbot op vragen over aangifte van discriminatie tegen Palestijnen een antwoord gaf over antisemitisme. "Wout leert net als zijn collega's elke dag weer bij", aldus de woordvoerder. Hij noemt de chatbot een "geweldig instrument", waar "zeer regelmatig" nieuwe onderwerpen aan worden toegevoegd.

1 uur geleden
Van mishandeling verdachte vrouwen uit Stadskanaal langer vast

GRONINGEN (ANP) - Twee vrouwen uit Stadskanaal die hun kinderen zouden hebben mishandeld, zitten ook de komende dagen vast. De rechter-commissaris heeft dat maandag besloten. Ze zitten nog steeds in beperkingen, wat betekent dat ze alleen contact met hun advocaat mogen hebben.

2 uur geleden
Jongerenplatform: 120 gesprekken over stress in eerste examenweek

UTRECHT (ANP) - Vrijwilligers van In je bol hebben in de eerste week van de eindexamens zo'n 120 gesprekken gevoerd met scholieren die kampen met prestatiedruk en stress. Dat meldt het jongerenplatform.

2 uur geleden
Fiscus is mogelijk georganiseerde miljoenenfraude op het spoor

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is mogelijk een nieuwe, georganiseerde vorm van fraude op het spoor waarbij "groepen Bulgaarse ingezetenen" betrokken zijn. Voor zover bekend is daardoor 6,7 miljoen euro overgemaakt naar bankrekeningen die alleen gebruikt worden om geld te ontvangen van de fiscus.

3 uur geleden