Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist twee jaar celstraf voor beramen moord op zus

OM eist twee jaar celstraf voor beramen moord op zus

ALKMAAR (ANP) - Tegen een 33-jarige man uit het Noord-Hollandse Abbekerk die om een erfeniskwestie van plan zou zijn geweest zijn zus en haar vriend te laten ombrengen, is een gevangenisstraf van twee jaar geëist. Daarvan is de helft voorwaardelijk. Voor de rechtbank in Alkmaar vroeg de officier van justitie donderdag verdachte Yordan L. ook een contactverbod van drie jaar op te leggen.

Volgens de aanklaagster heeft L. een bedrag van 100.000 euro en een Fiat 500 als beloning voor de dubbele moord in het vooruitzicht gesteld. Hij zou daarvoor Geurt R. hebben benaderd, de voormalige lijfwacht van drugsbaas Klaas Bruinsma. R. nam het gesprek op en zou het telefonisch hebben laten horen aan de zus van de verdachte. Die stapte daarop met de opname die zij zelf van het telefoongesprek maakte naar de politie.

L. ontkende de beschuldigingen donderdagochtend. "Ik ben nooit van plan geweest mijn zus te laten vermoorden", zei hij. Hij gaf wel toe dat er spanningen zijn na de dood van hun moeder in 2021 en dat hij zijn zus later dit jaar in een civiele zaak voor de rechter wil brengen, omdat zaken uit de erfenis zouden zijn verduisterd. "Het gaat gewoon niet eerlijk."

Doodsangsten

Volgens de officier van justitie was L. wel degelijk van plan zijn zus uit de weg te laten ruimen. "Ik ben echt serieus hè, gewoon weg, alle twee, onder de grond. Als jij dat kan regelen gewoon een ton", citeerde zij uit het gesprek dat L. met R. had. Zij noemde zijn handelen "voorbij alle grenzen".

In de rechtszaal zei de zus van L. maandenlang doodsangsten te hebben uitgestaan. "Het idee dat je bloedeigen broer zo ver gaat voor een paar centen is ongelooflijk." Volgens haar begon haar broer vlak na het overlijden van hun moeder "naast de kist" al te ruziën om geld en bedreigingen te uiten. Zij zegt thuis te zijn lastiggevallen door drugsdealers die geld van haar broer tegoed hebben en mensen aan de deur te krijgen die via internet door hem zijn opgelicht. "Mijn leven wordt volledig bepaald door jou", sprak ze.

Zwakbegaafd

Gedragsdeskundigen hebben vastgesteld dat L. licht verminderd toerekeningsvatbaar en zwakbegaafd is. De advocaat van de man uit Abbekerk pleitte voor vrijspraak. Hij wees er onder meer op dat de originele opname van het gesprek tussen L. en R. nooit boven tafel is gekomen. Van de opname die wel beschikbaar is, is niet duidelijk of er mee is geknoeid, zei hij.

De rechtbank doet op 7 december uitspraak.

Meer uit Binnenland

Celstraf en boete voor geweld tijdens jaarwisseling in Eindhoven

DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft woensdag tijdens een snelrechtzitting twee mannen veroordeeld voor incidenten tijdens de jaarwisseling.

4 uur geleden
Ook donderdag rijden minder treinen door winterweer

UTRECHT (ANP) - Door het winterse weer rijden ook donderdag minder treinen. De dienstregeling wordt aangepast, laat spoorbeheerder ProRail weten. Op vrijdag worden mogelijk ook minder treinen ingezet.

5 uur geleden
Meer mensen verdacht van misdrijf bij jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Zeker 171 mensen worden verdacht van een misdrijf tijdens de jaarwisseling. Ze hebben bijvoorbeeld agenten, brandweermedewerkers of ambulancemedewerkers belaagd of spullen vernield. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Vorig jaar waren er 120 verdachten. Het aantal hulpverleners dat te maken kreeg met geweld en agressie, is eveneens fors gestegen.

5 uur geleden
Zuid-Holland en Zeeland terug naar code geel

DE BILT (ANP) - In de provincies Zuid-Holland en Zeeland geldt code oranje niet meer. Het KNMI heeft het waarschuwingsniveau woensdag aan het begin van de middag een stapje verlaagd naar code geel. Die gold al op de Waddeneilanden. De rest van het land staat nog op code oranje.

6 uur geleden
Twee keer zoveel mensen vroegen afgelopen dagen geld terug van NS

UTRECHT (ANP) - Twee keer zoveel mensen als normaal hebben de afgelopen dagen een aanvraag ingediend bij NS om hun geld terug te krijgen. "Maar voor dagen met dit soort heftige weersomstandigheden, zien we geen gekke aantallen", aldus een woordvoerster. Zij kan niet toelichten hoeveel aanvragen er op een gemiddelde dag worden gedaan.

7 uur geleden
NS rijdt na 12.00 uur nog met uitgeklede winterdienstregeling

UTRECHT (ANP) - De NS rijdt ook na 12.00 uur nog met een uitgeklede versie van de winterdienstregeling, meldt een woordvoerster. Eerder zei de spooronderneming dat de treinen mogelijk in de loop van de ochtend weer volgens de winterdienstregeling konden rijden. De woordvoerster weet niet wanneer dit wel lukt.

7 uur geleden
KLM: vloeistof voor ijsvrij maken vliegtuigen weer geleverd

SCHIPHOL (ANP) - De vloeistof waarmee vliegtuigen ijsvrij worden gemaakt is weer geleverd, meldt KLM op haar website. De voorraad van de de-icingvloeistof dreigde dinsdag op te raken. KLM besloot vervolgens het spul met trucks uit Duitsland te halen om de voorraden aan te vullen.

8 uur geleden