Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist twaalf jaar tegen huisarts wegens moord op schoonmoeder

OM eist twaalf jaar tegen huisarts wegens moord op schoonmoeder

ROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag voor de rechtbank in Roermond twaalf jaar cel geëist tegen een Maastrichtse huisarts. Ook moet hem een beroepsverbod van zeventien jaar worden opgelegd. Volgens het OM zou de 62-jarige George W. zijn toen 76-jarige schoonmoeder in juli 2016 hebben vermoord met een financieel motief. De huisarts werpt alle schuld verre van zich.

De man had zijn licht dementerende maar vermogende schoonmoeder uit Frankrijk naar Maastricht gehaald om haar daar te laten verzorgen in verpleeghuis Martha Flora, waar hijzelf huisarts was. Volgens het OM heeft de huisarts haar om het leven gebracht door haar ten onrechte palliatieve medicijnen voor te schrijven.

Het OM verdenkt de man ervan middels medicatie de vrouw zo ziek te hebben gemaakt dat ze uiteindelijk veranderde van een vrouw met veel goede momenten, in een verwarde vrouw met hevige stemmingswisselingen, die steeds viel en almaar suffer werd. Daarna liet de huisarts volgens het OM ten onrechte aan anderen weten dat zijn schoonmoeder terminaal was, en diende hij haar medicijnen toe die haar in diepe slaap hielden. De laatste dagen voor haar dood kreeg ze bovendien geen voedsel en drinken meer, aldus het OM.

Testament

Wat rond deze zaak meespeelt is het testament van de schoonmoeder. De vrouw van de huisarts zou samen met een notaris het bestaande testament vlak voor haar dood veranderd hebben, zodat de hele erfenis van bijna drie ton naar haar ging. De schoonmoeder had jaren eerder echter een testament in haar moedertaal Duits opgesteld, waarin haar vroegere Franse buurman, met wie ze een relatie had, begunstigde was evenals enkele goede doelen. In dat bij de huisarts tijdens een doorzoeking teruggevonden oude testament zou de dochter, met wie de moeder overhoop lag, geen cent krijgen.

De notaris werd later uit zijn ambt gezet. Hij en de echtgenote van de huisarts moeten later voor de rechter verschijnen over de gang van zaken rond het testament.

Volgens het OM had de man ruim een week voor haar dood besloten haar met toenemende sedatie te laten overlijden. Bovendien was er sprake van sederen in combinatie met het onthouden van vocht en voedsel wat leidde tot overlijden, aldus het OM.

Meer uit Binnenland

Flatgebouw in Hengelo ontruimd om zeer grote brand

HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.

4 uur geleden
Slachtoffers steekpartij Ahoy zijn 15 en 23 jaar, dader nog zoek

ROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.

7 uur geleden
Boekensector bedankt Frits Spits met gouden leeslint

HILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

7 uur geleden
Frits Spits neemt afscheid van De Taalstaat: zal u enorm missen

HILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.

7 uur geleden
Grenscontroles zorgden dit jaar voor meer filedruk

DEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.

10 uur geleden
Zorgwijzer ziet kwart minder overstappers door stabiele premies

BARENDRECHT (ANP) - Minder mensen stappen over van zorgverzekering, meldt vergelijkingssite Zorgwijzer. Vermoedelijk komt dat door de premies die veelal gelijk blijven of zelfs licht dalen. Zorgwijzer ziet het aantal Nederlanders dat overstapt met ruim een kwart dalen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.

12 uur geleden
Code geel voor gladheid en mist in groot deel van Nederland

DE BILT (ANP) - Het kan zaterdagochtend glad zijn op de weg. Daarvoor waarschuwt het KNMI. Voor een groot deel van Nederland is code geel afgegeven. Ook omdat het mistig wordt.

13 uur geleden