Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist twaalf jaar tegen huisarts wegens moord op schoonmoeder

OM eist twaalf jaar tegen huisarts wegens moord op schoonmoeder

ROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag voor de rechtbank in Roermond twaalf jaar cel geëist tegen een Maastrichtse huisarts. Ook moet hem een beroepsverbod van zeventien jaar worden opgelegd. Volgens het OM zou de 62-jarige George W. zijn toen 76-jarige schoonmoeder in juli 2016 hebben vermoord met een financieel motief. De huisarts werpt alle schuld verre van zich.

De man had zijn licht dementerende maar vermogende schoonmoeder uit Frankrijk naar Maastricht gehaald om haar daar te laten verzorgen in verpleeghuis Martha Flora, waar hijzelf huisarts was. Volgens het OM heeft de huisarts haar om het leven gebracht door haar ten onrechte palliatieve medicijnen voor te schrijven.

Het OM verdenkt de man ervan middels medicatie de vrouw zo ziek te hebben gemaakt dat ze uiteindelijk veranderde van een vrouw met veel goede momenten, in een verwarde vrouw met hevige stemmingswisselingen, die steeds viel en almaar suffer werd. Daarna liet de huisarts volgens het OM ten onrechte aan anderen weten dat zijn schoonmoeder terminaal was, en diende hij haar medicijnen toe die haar in diepe slaap hielden. De laatste dagen voor haar dood kreeg ze bovendien geen voedsel en drinken meer, aldus het OM.

Testament

Wat rond deze zaak meespeelt is het testament van de schoonmoeder. De vrouw van de huisarts zou samen met een notaris het bestaande testament vlak voor haar dood veranderd hebben, zodat de hele erfenis van bijna drie ton naar haar ging. De schoonmoeder had jaren eerder echter een testament in haar moedertaal Duits opgesteld, waarin haar vroegere Franse buurman, met wie ze een relatie had, begunstigde was evenals enkele goede doelen. In dat bij de huisarts tijdens een doorzoeking teruggevonden oude testament zou de dochter, met wie de moeder overhoop lag, geen cent krijgen.

De notaris werd later uit zijn ambt gezet. Hij en de echtgenote van de huisarts moeten later voor de rechter verschijnen over de gang van zaken rond het testament.

Volgens het OM had de man ruim een week voor haar dood besloten haar met toenemende sedatie te laten overlijden. Bovendien was er sprake van sederen in combinatie met het onthouden van vocht en voedsel wat leidde tot overlijden, aldus het OM.

Meer uit Binnenland

NVJ stuurt opnieuw brief over journalisten in Gaza

AMSTERDAM (ANP) - De belangenorganisaties Free Press Unlimited (FPU) en de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) hebben opnieuw een brief gestuurd om aandacht te vragen voor de journalisten in Gaza. De brief is gericht aan demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel, melden de organisaties. Ze roepen de minister onder meer op om zich uit te spreken tegen doelgerichte lastercampagnes tegen Palestijnse journalisten en in gesprek te gaan met de Israëlische ambassadeur.

14 minuten geleden
EO schrapt genres fictie en documentaire door bezuinigingen

HILVERSUM (ANP) - De Evangelische Omroep (EO) gaat de genres fictie en documentaire schrappen als gevolg van de bezuinigingen op de publieke omroep. De EO maakte de afgelopen jaren prijswinnende fictieproducties en documentaires als De Joodse Raad, De Terugreis en Mijn grote broer. De EO spreekt dinsdag van een "pijnlijk besluit".

1 uur geleden
Gelderland verlengt termijn voor doden probleemwolf met half jaar

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland verlengt de toestemming om de wolf te doden die dit voorjaar een hardloopster beet op de Hoge Veluwe. Jagers krijgen tot 1 juli volgend jaar de tijd om het dier met codenaam GW4655m te doden. Ook is het gebied waarin dat mag gebeuren uitgebreid met het terrein van vliegbasis Deelen. De vergunning voor het afschieten van de wolf zou 1 januari aflopen.

2 uur geleden
Hulp bij zelfdoding blijft verboden, Laatste Wil verliest zaak

DEN HAAG (ANP) - De overheid hoeft de regels voor hulp bij zelfdoding niet te versoepelen. De Coöperatie Laatste Wil had dat gevraagd, maar het gerechtshof in Den Haag heeft dat dinsdag afgewezen, net als de rechtbank eerder.

2 uur geleden
Ex-advocaat Weski eist inzage in stukken, krijgt nieuwe ronde

DEN HAAG (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft dinsdag in een procedure tegen de Staat bij de bestuursrechter in Den Haag inzage geëist in haar detentiedossier. Ze heeft eerder al inzage gehad, maar meent dat er gegevens worden achtergehouden. In overleg met de rechter is besloten tot een nieuwe inzageronde. De zaak is daarom voor onbepaalde tijd aangehouden.

2 uur geleden
RIVM: Nederlanders werken langer en in goede gezondheid door

BILTHOVEN (ANP) - Nederlanders werken steeds langer door en doen dat meestal in goede gezondheid, wijst onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) uit. De meeste mensen zijn ook op latere leeftijd lichamelijk en mentaal in staat om hun werk uit te voeren.

3 uur geleden
Brussel evenaart Belgisch formatierecord van 541 dagen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In Brussel wordt al 541 dagen onderhandeld over een nieuwe regering en evenaart daarmee het Belgische formatierecord. De Belgische hoofdstad valt onder het Brussels Hoofdstedelijk Gewest en de coalitieonderhandelingen daar zitten muurvast.

3 uur geleden