Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist twaalf jaar tegen huisarts wegens moord op schoonmoeder

OM eist twaalf jaar tegen huisarts wegens moord op schoonmoeder

ROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag voor de rechtbank in Roermond twaalf jaar cel geëist tegen een Maastrichtse huisarts. Ook moet hem een beroepsverbod van zeventien jaar worden opgelegd. Volgens het OM zou de 62-jarige George W. zijn toen 76-jarige schoonmoeder in juli 2016 hebben vermoord met een financieel motief. De huisarts werpt alle schuld verre van zich.

De man had zijn licht dementerende maar vermogende schoonmoeder uit Frankrijk naar Maastricht gehaald om haar daar te laten verzorgen in verpleeghuis Martha Flora, waar hijzelf huisarts was. Volgens het OM heeft de huisarts haar om het leven gebracht door haar ten onrechte palliatieve medicijnen voor te schrijven.

Het OM verdenkt de man ervan middels medicatie de vrouw zo ziek te hebben gemaakt dat ze uiteindelijk veranderde van een vrouw met veel goede momenten, in een verwarde vrouw met hevige stemmingswisselingen, die steeds viel en almaar suffer werd. Daarna liet de huisarts volgens het OM ten onrechte aan anderen weten dat zijn schoonmoeder terminaal was, en diende hij haar medicijnen toe die haar in diepe slaap hielden. De laatste dagen voor haar dood kreeg ze bovendien geen voedsel en drinken meer, aldus het OM.

Testament

Wat rond deze zaak meespeelt is het testament van de schoonmoeder. De vrouw van de huisarts zou samen met een notaris het bestaande testament vlak voor haar dood veranderd hebben, zodat de hele erfenis van bijna drie ton naar haar ging. De schoonmoeder had jaren eerder echter een testament in haar moedertaal Duits opgesteld, waarin haar vroegere Franse buurman, met wie ze een relatie had, begunstigde was evenals enkele goede doelen. In dat bij de huisarts tijdens een doorzoeking teruggevonden oude testament zou de dochter, met wie de moeder overhoop lag, geen cent krijgen.

De notaris werd later uit zijn ambt gezet. Hij en de echtgenote van de huisarts moeten later voor de rechter verschijnen over de gang van zaken rond het testament.

Volgens het OM had de man ruim een week voor haar dood besloten haar met toenemende sedatie te laten overlijden. Bovendien was er sprake van sederen in combinatie met het onthouden van vocht en voedsel wat leidde tot overlijden, aldus het OM.

Meer uit Binnenland

Aardbeving met kracht van 2.2 in Groningen

GRONINGEN (ANP) - In Groningen heeft om iets na middernacht in de nacht van woensdag op donderdag een aardbeving plaatsgevonden met een kracht van 2.2, meldt het Europees-Mediterraans Seismologisch Centrum (EMSC).

5 uur geleden
Rechtbank: geen tegenonderzoek verdachte moorden Weiteveen

ASSEN (ANP) - De rechtbank in Assen heeft woensdag een verzoek van de advocaat van Richard K. tot nader onderzoek afgewezen. K. wordt verdacht van de dubbele moord in het Drentse Weiteveen. Zijn advocaat wilde dat de rechtbank de zaak zou aanhouden voor nader medisch-forensisch onderzoek.

10 uur geleden
NVWA waarschuwt voor diverse soorten filet americain van Ladessa

OOSTERHOUT (ANP) - In diverse soorten filet americain van de Brabantse producent Ladessa zit mogelijk een bacterie die gevaarlijk kan zijn. Het gaat om de STEC-bacterie, een soort E.coli, die de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) tijdens tests in bepaalde producten heeft ontdekt.

12 uur geleden
Verdachten kunstroof Drents Museum Assen blijven in de cel

ASSEN (ANP) - De drie verdachten die zijn aangehouden na de kunstroof in het Drents Museum in Assen blijven langer in de cel. Het voorarrest van de twee mannelijke verdachten is verlengd met negentig dagen, dat van de vrouwelijke met dertig dagen. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank Noord-Nederland woensdag besloten. De eerste openbare zitting in de zaak staat nu gepland op 9 mei, meldt het Openbaar Ministerie. Het gaat om een voorbereidende zitting, de datum is nog niet definitief.

13 uur geleden
Politie zoekt weggegooide spullen in Rolde rond kunstroof Assen

ROLDE (ANP) - De politie zoekt met een team in het Drentse Rolde naar spullen die daar mogelijk zijn weggegooid na de kunstroof in Assen, zo bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van RTV Drenthe. Met onder andere metaaldetectoren wordt gezocht naar kleding of andere voorwerpen. De detector kan bijvoorbeeld uitslaan op een rits in een broek, legt de woordvoerster uit. Ze benadrukt dat er niet wordt gezocht naar de gestolen kunst zelf.

15 uur geleden
OM 'in hoofdlijnen tevreden' met uitspraak in liquidatiezaak Eris

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie is "in hoofdlijnen tevreden" met de uitspraak van het gerechtshof in het liquidatieproces Eris. Drie verdachten kregen woensdag in hoger beroep levenslang, het OM had deze maximale celstraf geëist tegen zes verdachten.

17 uur geleden
Margreet Spijker krijgt geen inzage in rapport werkcultuur WNL

LELYSTAD (ANP) - Voormalig presentatrice Margreet Spijker krijgt geen inzage in een KPMG-rapport over de werkcultuur binnen Omroep WNL. Daartoe heeft de rechtbank in Lelystad woensdag besloten, bevestigen zowel Spijker als WNL. De 60-jarige Spijker eiste dat het rapport openbaar gemaakt zou worden om onder meer te toetsen of voormalig WNL-hoofdredacteur Bert Huisjes inderdaad "geen juridisch verwijtbaar grensoverschrijdend gedrag" heeft vertoond. Dat had de raad van toezicht (rvt) van de omroep in september vorig jaar geconcludeerd.

18 uur geleden