OM eist tot 19 jaar cel voor moord Daan Mellée
ALMELO (ANP) - Tegen de drie verdachten van de moord op de 26-jarige Daan Mellée in 2018 in Enschede zijn dinsdag bij de rechtbank in Almelo celstraffen geëist van twee keer negentien en één keer negen jaar.
De hogere straffen eiste het Openbaar Ministerie tegen Debbie G. (38) en Daniël V. (41). G. zou tot de moord hebben aangezet nadat zij op de avond voor de moord op 2 juli 2018 door Mellée zwaar was mishandeld. Ze zou haar boezemvriend G. daarop hebben gebeld om haar te komen helpen. Volgens het OM zijn ze gezamenlijk verantwoordelijk voor de moord. De derde verdachte, Bart de J. (43), is volgens het OM medeplichtig.
Bij de behandeling van de zaak twee weken geleden hielden de drie hardnekkig vol dat ze niets met de dood van Mellée te maken hadden. Het OM vindt dat er genoeg bewijs is om ze schuldig te verklaren, waaronder DNA-sporen op kogelhulzen, schotresten op kleding, chatberichten, tapgesprekken en verklaringen van mensen uit hun naaste omgeving.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
5 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
7 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
9 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
10 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
10 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
11 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
12 uur geleden