Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist tot 16 jaar cel voor moordpoging in spyshop

OM eist tot 16 jaar cel voor moordpoging in spyshop

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep gevangenisstraffen geëist van zestien en dertien jaar tegen twee verdachten van een moordpoging op een medewerker van een Amsterdamse spyshop. Ook wil het OM dat beide verdachten elk ruim 265.000 euro aan schadevergoeding betalen aan het slachtoffer.

De 56-jarige Marcel S. sloeg op 28 augustus 2018 met een AK47-geweer in op het slachtoffer, nadat hij eerst vergeefs had geprobeerd hem neer te schieten. De 22-jarige medeverdachte Quinzinho N. bestuurde de vluchtauto. Het slachtoffer heeft aan de moordpoging blijvend letsel overgehouden en is volledig arbeidsongeschikt verklaard.

De rechtbank in Amsterdam legde in november een gevangenisstraf van dertien jaar op voor de hoofdverdachte. De medeverdachte kreeg twee jaar jeugddetentie, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Ook werd geëist dat beide verdachten het slachtoffer elk ruim 200.000 euro betalen. Zowel de verdachten als het OM gingen in hoger beroep tegen dat vonnis. De officier van justitie had eerder twintig en vijftien jaar gevangenisstraf geëist.

Het OM was het er niet mee eens dat bij de jongere verdachte jeugdstrafrecht werd toegepast. Uit het laatste reclasseringsrapport zou blijken dat de man als volwassene kan worden berecht. "Hij is allesbehalve kinderlijk en onder leeftijdgenoten zeker geen meeloper", aldus de advocaat-generaal, de officier van justitie in hoger beroep. Daarnaast wordt het de oudere verdachte aangerekend dat hij nog steeds zwijgt over het motief van zijn daad.

Het gerechtshof in Amsterdam doet over twee weken uitspraak.

Meer uit Binnenland

Burgemeester maakt zich zorgen over gewonden bij explosie Utrecht

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma is geraakt door de explosie en brand in het centrum van Utrecht en maakt zich zorgen over de mensen die gewond zijn geraakt. Dat zegt ze donderdagmiddag vlakbij de Visscherssteeg, waar de brand nog altijd woedt. Volgens Veiligheidsregio Utrecht gaat het om zeker vier gewonden. Mogelijk liggen er ook mensen onder het puin.

9 minuten geleden
Veiligheidsregio: zeker 4 gewonden bij explosie centrum Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij de explosie in het centrum van Utrecht zijn zeker vier mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Eerder sprak hij van zeker één gewonde.

9 minuten geleden
Formerende partijen aan de slag met suggesties oppositie

DEN HAAG (ANP) - De suggesties van oppositiepartijen hebben de drie formerende partijen stof tot nadenken gegeven, zegt D66-leider Rob Jetten na afloop van de formatiegesprekken. D66, VVD en CDA ontvingen de afgelopen dagen bijna alle oppositiepartijen om te praten over eventuele steun voor de plannen van de beoogde minderheidscoalitie.

45 minuten geleden
Rode Kruis zet noodhulpteam in na explosie in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Het Rode Kruis meldt uit voorzorg vrijwilligers te hebben opgeroepen om naar het calamiteitenhospitaal in Utrecht te gaan, dat donderdagmiddag is geopend na een of meerdere explosies in de binnenstad. "Ons noodhulpteam is ter plaatse en ondersteunt de hulpdiensten in het centrum", laat de hulporganisatie weten.

49 minuten geleden
UMC Utrecht opent calamiteitenhospitaal om explosie in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Het UMC Utrecht opent een calamiteitenhospitaal wegens de explosie donderdagmiddag in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerster van het ziekenhuis.

1 uur geleden
OM eist 12 jaar cel voor veroorzaken fatale explosie Vroomshoop

ALMELO (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van twaalf jaar geëist tegen de 66-jarige Ype van der M. uit Ridderkerk voor het opzettelijk veroorzaken van een explosie en een fatale brand in een woning in het Overijsselse Vroomshoop. Op 27 december 2024 kwamen daarbij de twee bewoners van de woning aan de Meidoornlaan en drie honden om het leven.

1 uur geleden
'Gigantische explosie' in centrum Utrecht, zeker een gewonde

UTRECHT (ANP) - Aan de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht is donderdagmiddag een "gigantische explosie" geweest, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Daarbij is zeker één gewonde gevallen. Hoe die persoon eraan toe is, weet hij niet.

1 uur geleden