OM eist tot 16 jaar cel voor moordpoging in spyshop
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep gevangenisstraffen geëist van zestien en dertien jaar tegen twee verdachten van een moordpoging op een medewerker van een Amsterdamse spyshop. Ook wil het OM dat beide verdachten elk ruim 265.000 euro aan schadevergoeding betalen aan het slachtoffer.
De 56-jarige Marcel S. sloeg op 28 augustus 2018 met een AK47-geweer in op het slachtoffer, nadat hij eerst vergeefs had geprobeerd hem neer te schieten. De 22-jarige medeverdachte Quinzinho N. bestuurde de vluchtauto. Het slachtoffer heeft aan de moordpoging blijvend letsel overgehouden en is volledig arbeidsongeschikt verklaard.
De rechtbank in Amsterdam legde in november een gevangenisstraf van dertien jaar op voor de hoofdverdachte. De medeverdachte kreeg twee jaar jeugddetentie, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Ook werd geëist dat beide verdachten het slachtoffer elk ruim 200.000 euro betalen. Zowel de verdachten als het OM gingen in hoger beroep tegen dat vonnis. De officier van justitie had eerder twintig en vijftien jaar gevangenisstraf geëist.
Het OM was het er niet mee eens dat bij de jongere verdachte jeugdstrafrecht werd toegepast. Uit het laatste reclasseringsrapport zou blijken dat de man als volwassene kan worden berecht. "Hij is allesbehalve kinderlijk en onder leeftijdgenoten zeker geen meeloper", aldus de advocaat-generaal, de officier van justitie in hoger beroep. Daarnaast wordt het de oudere verdachte aangerekend dat hij nog steeds zwijgt over het motief van zijn daad.
Het gerechtshof in Amsterdam doet over twee weken uitspraak.
Meer uit Binnenland
LEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - De meeste binnensportlocaties in Tilburg zijn zaterdag weer open, meldt de gemeente. Veel sportlocaties waren sinds donderdag uit voorzorg dicht, omdat er veel ijs en sneeuw op de daken lag. Alleen de Ireen Wüst IJsbaan en Zwembad Reeshof blijven zaterdag gesloten. Die gaan zondag weer open.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In het noorden van het land zijn er zaterdagochtend problemen op het spoor, is te zien op de website van NS. Door wisselstoringen en defecte treinen is op meerdere trajecten in Groningen en Friesland sprake van vertragingen of uitval van treinen.
16 uur geleden