Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist tot 16 jaar cel voor moordpoging in spyshop

OM eist tot 16 jaar cel voor moordpoging in spyshop

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep gevangenisstraffen geëist van zestien en dertien jaar tegen twee verdachten van een moordpoging op een medewerker van een Amsterdamse spyshop. Ook wil het OM dat beide verdachten elk ruim 265.000 euro aan schadevergoeding betalen aan het slachtoffer.

De 56-jarige Marcel S. sloeg op 28 augustus 2018 met een AK47-geweer in op het slachtoffer, nadat hij eerst vergeefs had geprobeerd hem neer te schieten. De 22-jarige medeverdachte Quinzinho N. bestuurde de vluchtauto. Het slachtoffer heeft aan de moordpoging blijvend letsel overgehouden en is volledig arbeidsongeschikt verklaard.

De rechtbank in Amsterdam legde in november een gevangenisstraf van dertien jaar op voor de hoofdverdachte. De medeverdachte kreeg twee jaar jeugddetentie, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Ook werd geëist dat beide verdachten het slachtoffer elk ruim 200.000 euro betalen. Zowel de verdachten als het OM gingen in hoger beroep tegen dat vonnis. De officier van justitie had eerder twintig en vijftien jaar gevangenisstraf geëist.

Het OM was het er niet mee eens dat bij de jongere verdachte jeugdstrafrecht werd toegepast. Uit het laatste reclasseringsrapport zou blijken dat de man als volwassene kan worden berecht. "Hij is allesbehalve kinderlijk en onder leeftijdgenoten zeker geen meeloper", aldus de advocaat-generaal, de officier van justitie in hoger beroep. Daarnaast wordt het de oudere verdachte aangerekend dat hij nog steeds zwijgt over het motief van zijn daad.

Het gerechtshof in Amsterdam doet over twee weken uitspraak.

Meer uit Binnenland

62 procent jongeren voelt dat mening niet meetelt bij gemeenten

DEN HAAG (ANP) - Van kinderen en jongeren tussen de 10 en 18 jaar heeft 62 procent het gevoel dat hun mening niet meetelt bij de gemeente, wijst een peiling van UNICEF Nederland onder meer dan duizend kinderen uit. Dit terwijl 72 procent van de kinderen graag hun mening zou willen inbrengen bij de gemeente.

14 minuten geleden
Meer meldingen van vermoedelijke misstanden op werkvloer in 2025

DEN HAAG (ANP) - Meer mensen deden vorig jaar melding van vermoedens van misstanden op de werkvloer, meldt het Huis voor Klokkenluiders (HvK). Er werden bijna 700 aanvragen voor advies ingediend, het hoogste aantal sinds de oprichting van het adviespunt in 2016. In 2024 waren het er nog 467. Bijna alle klokkenluiders zeggen dat ze na melding benadeeld worden, hoewel dat wettelijk verboden is.

4 uur geleden
Tweede vlucht met gestrande Nederlanders geland op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.

6 uur geleden
Arts Rijnstate verwekte zeker 16 donorkinderen met eigen zaad

ARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.

6 uur geleden
Claudia de Breij doet Oudejaarsconference 2026

HILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.

7 uur geleden
Frenna en Sef belangrijkste winnaars Edison Pop

LEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.

7 uur geleden
Weer dichte mist in noordwesten, hinder voor verkeer

DE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.

7 uur geleden