Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist tbs met dwangverpleging voor bioscoopmoorden Groningen

OM eist tbs met dwangverpleging voor bioscoopmoorden Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag voor de rechtbank in Groningen tbs met dwangverpleging geëist tegen de 34-jarige Ergün S., wegens het doodsteken van een schoonmakersechtpaar in een bioscoop aan het Gedempte Zuiderdiep. Het OM baseert zich bij zijn eis op het advies van gedragskundigen. Zij beschouwen S. als volledig ontoerekeningsvatbaar, omdat hij ten tijde van het geweld werd beheerst door psychotische wanen.

Gina (55) en Marinus (56) Visser werden op 26 oktober vorig jaar verrast door de aanwezigheid van S. in het bioscooppand, waar zij op dat moment aan het werk waren. S. stak eerst de vrouw dood en vervolgens haar man, die op het tumult was afgekomen. Het geweld is grotendeels door bewakingscamera's geregistreerd. De lichamen van de slachtoffers werden korte tijd later gevonden. Het OM kwalificeert het misdrijf als een dubbele doodslag. Van voorbedachte raad (moord) is geen sprake geweest, vindt justitie.

Rotterdammer S. kampte al jaren met psychiatrische problemen. In 2018 belandde hij, mede door gebrekkige medicijninname en een cannabisverslaving, in een neerwaartse spiraal. Waandenkbeelden kregen hem in de greep. Wat de man precies tot het dodelijke geweld heeft gedreven, is onduidelijk gebleven.

Wanen

Nabestaanden van de beide slachtoffers vragen zich af hoe het kan dat S. vrij kon rondlopen, gezien zijn hardnekkige psychiatrische problemen. In september 2019 was er door hulpverleners een procedure gestart om de man gedwongen te laten opnemen, maar S. verdween vanuit zijn woonplaats Rotterdam naar Groningen. Hij zwierf daar een tijd lang rond.

Zijn wanen van destijds hadden te maken met zijn in 2014 geboren dochter. Het kind woonde met S.' ex-partner in de Groningse regio. S. dacht dat het kind door 'elitetroepen' was ontvoerd en gedood. Deze troepen zouden ook hemzelf op de hielen zitten. Bij zijn aanhouding, een dag na de dubbele doodslag in de bioscoop, droeg S. een zelfgefabriceerd 'beschermingspak', gemaakt van onder meer plastic folie en batterijen. Op 7 oktober vorig jaar was S. al in beeld gekomen bij de politie, omdat hij toen met een huurauto tegen de gevel van een kartbaan was gereden. Ook toen zou hij psychotisch zijn geweest.

Om hem te kunnen arresteren zag de politie zich genoodzaakt S. in beide benen te schieten, omdat hij een mes en een stuk glas in zijn handen had.

Meer uit Binnenland

Twintigers slachtoffers fatale ongeluk na achtervolging Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de identiteit van de vier inzittenden van het fatale ongeluk na een korte politieachtervolging donderdag in Den Haag bekendgemaakt. Allen komen uit Den Haag. De bestuurder was een 24-jarige man, hij overleed. Ook overleden twee vrouwen van 21 en 20 jaar. Een 21-jarige vrouw raakte gewond.

1 uur geleden
OM in beroep tegen moeder die dochters mishandelde

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de straf die een moeder uit Apeldoorn kreeg voor het ruim twintig jaar mishandelen van haar vier dochters. Het OM had tien jaar cel geëist, de rechtbank gaf haar maandag tien maanden cel.

3 uur geleden
NPO zendt ook zonder Nederlandse deelname songfestival uit

HILVERSUM (ANP) - De NPO zendt in mei het Eurovisie Songfestival uit op NPO 1, ook nu omroep AVROTROS heeft besloten om in 2026 niet deel te nemen aan de editie in Wenen. Dat meldt de NPO vrijdag.

3 uur geleden
Rotterdammer (78) vast voor seksueel misbruik Filipijnse kinderen

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft deze week een 78-jarige man in Rotterdam opgepakt op verdenking van seksueel misbruik van kinderen in de Filipijnen en het livestreamen daarvan. Hij had volgens het Openbaar Ministerie contact met een Filipijnse vrouw die de livestreams voor hem regelde. De Filipijnse politie arresteerde haar in oktober en bevrijdde toen vier kinderen uit de misbruiksituatie.

4 uur geleden
Greenpeace en Frisse Wind doen aangifte tegen Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Greenpeace en stichting Frisse Wind doen vrijdag bij het Openbaar Ministerie aangifte tegen Tata Steel, laten de organisaties weten. Volgens een recent verslag van de omgevingsdienst is vorig jaar een hogere uitstoot van bepaalde stoffen gemeten door het staalbedrijf in IJmuiden.

5 uur geleden
SWOV: aantal verkeersdoden neemt komende jaren flink toe

DEN HAAG (ANP) - Als het huidige beleid wordt voortgezet, stijgt het aantal verkeersslachtoffers de komende decennia sterk. Het verwachte aantal verkeersdoden ligt in 2040 dan tussen de 720 en 760, tegenover 675 in 2024. Dat staat in een rapport van het Instituut voor Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV).

7 uur geleden
NPO respecteert besluit AVROTROS om songfestival te mijden

HILVERSUM (ANP) - De NPO respecteert het besluit van AVROTROS om in 2026 niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat laat een woordvoerder donderdagavond weten. "We onderzoeken op dit moment de mogelijkheden om het Eurovisie Songfestival alsnog bij de Nederlandse kijkers te brengen en hopen daar snel op terug te komen", meldt de NPO.

19 uur geleden