OM eist tbs met dwangverpleging na doodslaan bejaarde in Haarlem
HAARLEM (ANP) - Het OM heeft dinsdag tbs met dwangverpleging tegen de 57-jarige Haarlemmer Marcel J. geëist voor de fatale mishandeling van een 83-jarige Amsterdammer eind vorig jaar. Voor de rechtbank in Haarlem sprak de officier van justitie van "zinloos geweld met een afschuwelijk trieste afloop".
J. en het slachtoffer kenden elkaar niet. Ze liepen elkaar op 22 december tegen het lijf bij de lift in een complex voor begeleid wonen, waar de 83-jarige man net een vriend had bezocht en waar de verdachte woonde. Daar gaf J. hem vier tot vijf harde vuistslagen op het hoofd. Door de klappen liep het slachtoffer een hersenbloeding op, waardoor hij zes dagen later in het ziekenhuis overleed.
J. heeft gezegd dat hij de 83-jarige man als indringer zag. Volgens deskundigen is de Haarlemmer volledig ontoerekeningsvatbaar. Hij staat al veertig jaar te boek als psychiatrisch patiënt. Hij is psychotisch, paranoïde en lijdt aan hallucinaties.
Meer uit Binnenland
HEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.
58 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht heeft de brand in het centrum van de stad onder controle. Dat heeft de veiligheidsregio in de loop van de avond gemeld. Een woordvoerder laat weten dat nu de zoektocht kan beginnen naar mensen die eventueel nog onder het puin liggen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tot nu toe zijn vier mensen gewond geraakt bij de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Niemand raakte zwaargewond, meldde burgemeester Sharon Dijksma donderdagavond tijdens een persmoment.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De bewoners van de ingestorte panden in Utrecht waren op het moment van de explosie niet thuis. Dat laat de woordvoerder van de veiligheidsregio weten. Tot nu toe zijn er ook geen mensen als vermist opgegeven.
1 uur geledenLESBOS (ANP) - De Nederlandse reddingswerker Pieter Wittenberg is donderdag op het Griekse eiland Lesbos vrijgesproken in de zaak die sinds 2018 tegen hem liep. Ook 23 andere hulpverleners zijn vrijgesproken, meldt de organisatie Human Power, die de rechtszaak heeft gevolgd. Ook Amnesty International maakt melding van de vrijspraak.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Slachtofferhulp Nederland is met vijf medewerkers aanwezig op de locatie waar gedupeerden van de explosie in Utrecht worden opgevangen. Dat meldt een woordvoerder.
2 uur geleden