OM eist taakstraf voor ex-renner vanwege bedreiging en mishandeling
LEEUWARDEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist een taakstraf van 120 uur, waarvan 60 voorwaardelijk, tegen voormalig profwielrenner Pieter W. uit Kootstertille voor het bedreigen van zijn ex-vriendin en haar familie, en het mishandelen van haar broer. De 41-jarige Fries zou zich vorig jaar tijdens een kerstdiner hebben misdragen. Vrijdag verscheen W. voor de politierechter in Leeuwarden.
In de nacht van 25 op 26 december 2021 liepen de spanningen hoog op in de woning van W. Hij kreeg ruzie met zijn toenmalige vriendin en haar familie over de opvoeding van de kinderen. Haar broer, een 32-jarige man uit Augustinusga, gaf hem een klap tegen het gezicht. Vervolgens ontstond er een vechtpartij tussen de twee mannen.
W. pakte bij de schermutselingen een fles. Volgens zijn ex en haar familie dreigde hij hen lek te steken. "Ik pakte de fles uit pure zelfverdediging", aldus W. "Drie wilde stieren wilden mij aanvallen. Ik heb er niet mee geslagen of gedreigd. Ik wilde dat ze uit mijn woning gingen." W. belde met 112, waarop hij en de ex-zwager weer op de vuist gingen. W. zou aan de toegesnelde agenten hebben gevraagd om hun wapen en daarbij gezegd hebben 'dan schiet ik iedereen hartstikke dood'. Dit kan W. zich niet herinneren.
Kaakfractuur
W. had een kaakfractuur opgelopen en ging naar het ziekenhuis. Bij terugkomst rond 03.00 uur trof hij zijn schoonfamilie weer bij de woning. Ze waren bezig om spullen in een bus te laden, aldus W. "Ze wilden mij bestelen." W. zou toen met een mes zijn ex hebben bedreigd. "Dikke onzin", zei W. Hij had naar eigen zeggen iets van tafel gepakt. Opnieuw uit noodweer omdat een schoonfamilielid met een moker rondliep en zijn zwager de woning was binnengekomen door een deur in te trappen, stelt W. De zwager heeft verklaard dat hij W. iets uit een bestekbak zag pakken en zijn zus hoorde schreeuwen.
De officier houdt rekening met het feit dat W. niet de eerste klap uitdeelde, maar mist bij hem zelfreflectie. Aanvankelijk werd W. ook verdacht van het mishandelen van zijn ex tussen september en december vorig jaar, maar de officier ziet hiervoor te weinig bewijs en vroeg bij dit punt om vrijspraak.
De zwager is ook verdachte. Hij verschijnt vrijdag eveneens voor de politierechter, die 9 december uitspraak doet. Een veroordeling zou volgens W. problemen geven bij zijn huidige werkgever, een Australische wielerploeg.
Meer uit Sport
SOUTHPORT (ANP) - Golfer Nevill Ruiter is bij zijn debuut op het Brits Open na de tweede ronde uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander ging op de Royal Birkdale Golf Club in Southport rond in 68 slagen, twee slagen onder par. Dat was niet voldoende om de 'cut' te halen. Ruiter had donderdag voor zijn openingsronde 77 slagen nodig en zijn totaal van 145 slagen is te veel om het toernooi zaterdag te mogen vervolgen.
1 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen was "best tevreden" na de eerste dag met trainingen voor de Grote Prijs van België. De 28-jarige Nederlander was de snelste in de eerste training en zette de derde tijd neer in de tweede training, al moest hij toen wel bijna een halve seconde toegeven op de Italiaanse Mercedescoureur Kimi Antonelli.
3 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen is bij de tweede vrije training van de Grote Prijs van België tot de derde tijd gekomen. De 28-jarige Nederlander moest in de Red Bull bijna een halve seconde toegeven op Kimi Antonelli, die met 1.45,944 de snelste was.
5 uur geledenBELFORT (ANP) - Mauro Schmid heeft de dertiende etappe van de Tour de France gewonnen. De Zwitserse renner van Jayco AlUla was vrijdag de beste in een sprint tegen de Colombiaan Harold Tejada, nadat het tweetal was weggereden van hun medevluchters. De Brit Tom Pidcock werd derde. Het is de eerste ritzege in de Tour voor Schmid, die in 2025 al eens tweede werd in een etappe.
6 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van België in de Formule 1 de beste tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen kwam in de Red Bull tot 1.47,070. Daarmee was hij 0,145 seconde sneller dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari. Diens teamgenoot Charles Leclerc uit Monaco reed op 0,207 seconde de derde tijd.
8 uur geledenDOLE (ANP) - Het peloton is vrijdag van start gegaan in de langste etappe van deze Tour de France. De dertiende etappe van Dole naar Belfort gaat over 205,8 kilometer. Het is de enige van deze editie die de grens van 200 kilometer overschrijdt.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het shirt dat de Braziliaanse voetballegende Pelé droeg tijdens de WK-finale van 1958 is op een veiling in New York verkocht voor 4,9 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 4,3 miljoen euro. Het shirt is daarmee volgens veilinghuis Sotheby's het op een na duurste ter wereld.
13 uur geleden