Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist opnieuw celstraf voor geweld rondom Ajax - Maccabi

OM eist opnieuw celstraf voor geweld rondom Ajax - Maccabi

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag opnieuw een celstraf geëist tegen een verdachte van geweld rondom de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv op 7 november. De officier van justitie eiste 24 maanden cel waarvan zes maanden voorwaardelijk tegen de 32-jarige Sefa Ö. Hij zou betrokken zijn geweest bij vier geweldsincidenten op verschillende plekken in de binnenstad van Amsterdam.

De officier van justitie noemde de aanvallen op Maccabi-supporters "zeer verwerpelijk". De gebeurtenissen hebben "een nacht gecreëerd waarvoor Amsterdam nog lang een diepe schaamte zal voelen", zei ze.

Op beelden getoond tijdens de zitting zou te zien zijn dat de verdachte op de Dam een vliegende trap uitdeelt waardoor het slachtoffer tegen een voorbijrijdende tram aanvliegt. De persoon wordt daarna mishandeld als hij op de grond ligt. Ook op het Damrak en in een zijstraat zou de verdachte geweld hebben gepleegd. Op beelden gemaakt in de Zoutsteeg is te zien dat mensen worden achtervolgd. Als twee van hen ten val komen, worden ze mishandeld. De verdachte zou hieraan hebben deelgenomen. Hij zou het slachtoffer hebben getrapt en geslagen. Ook zou hij een ander slachtoffer hebben geduwd. De hele mishandeling is gefilmd door iemand uit de groep waartoe Amsterdammer Ö. zou hebben behoord.

Schadeclaims

"Het geweld is beïnvloed door woede over de situatie in Gaza en vereenzelviging van Maccabi-supporters met het Israëlische leger", aldus de officier van justitie. Ö. meldde zich na een uitzending van Opsporing Verzocht bij de politie en zit nog vast. In de rechtbank wilde hij geen vragen beantwoorden. "Ik heb spijt dat ik daar aanwezig was", was zijn enige commentaar. Zijn advocaten zeiden te "schrikken" van de hoogte van de eis en vroegen de rechtbank hun cliënt aanzienlijk lager te straffen.

Aan het begin van de zaak meldden zich twee advocaten die in totaal zestig slachtoffers bijstaan. Verschillende van hen hebben schadeclaims ingediend. Mogelijk komen zij in latere strafzaken aan bod.

Woensdag staan vijf verdachten van het geweld rondom de wedstrijd in de Amsterdam ArenA terecht. Tegen de eerste verdachte, de 19-jarige Lucas D. uit Monnickendam, eiste het OM zes maanden cel waarvan drie maanden voorwaardelijk. De rechtbank doet op 24 december uitspraak in de diverse zaken.

Meer uit Binnenland

Bijna 200 agenten doen inval in Brabantse panden, 9 aanhoudingen

TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.

2 uur geleden
Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

2 uur geleden
OM eist 24 jaar cel in zaak over vergismoord op Rob Zweekhorst 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.

3 uur geleden
Milieudefensie hoopt dat Hoge Raad Shell dwingt tot CO2-reductie

DEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.

4 uur geleden
Drugs gevonden bij fruit in Lidl-filialen Brabant en Limburg

MAASTRICHT (ANP) - In een aantal filialen van supermarktketen Lidl in Brabant en Limburg zijn maandag verdovende middelen aangetroffen tussen partijen fruit. Dit fruit was verpakt in grote dozen. De dozen zijn allemaal afkomstig uit hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen.

4 uur geleden
Amerikaanse straf Singh door rechter omgezet naar levenslang

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag de Amerikaanse straf van de 81-jarige Jaitsen Singh omgezet naar een levenslange celstraf in Nederland. Singh kreeg in 1986 in de Verenigde Staten, waar hij destijds woonde, 56 jaar tot levenslang voor de moord op zijn vrouw en stiefdochter en de uitlokking daarvan.

4 uur geleden
OM: Malek F. ontoerekeningsvatbaar voor moordpoging tbs-kliniek

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie stelt dat tbs'er Malek F. (39) volledig ontoerekeningsvatbaar was toen hij op 6 april vorig jaar een medepatiënt in de Groningse Mesdagkliniek neerstak. De officier van justitie heeft de rechtbank daarom gevraagd de verdachte te ontslaan van rechtsvervolging en om voortzetting van de eerder opgelegde tbs-maatregel.

5 uur geleden