OM eist opnieuw 10 jaar cel tegen moeder Sharleyne
LEEUWARDEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist ook in hoger beroep een celstraf van tien jaar tegen Hélène J. voor het doden van haar dochtertje Sharleyne (8) in 2015. Justitie verdenkt haar van doodslag. Voor voorbedachten rade ziet het OM onvoldoende bewijs.
Sharleyne werd in de nacht van 7 op 8 juni 2015 levenloos gevonden onderaan een flat in Hoogeveen. Ze woonde met haar moeder op de tiende verdieping. Volgens het OM is Sharleyne niet gevallen of gesprongen, maar naar beneden gegooid door J.
J. (41) werd in 2018 door de rechtbank in Assen vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. Het OM eiste toen eveneens tien jaar cel. De aanklager gaat ervan uit dat Sharleyne voor haar val is gewurgd. Plekken in de hals van Sharleyne en puntbloedingen in haar ogen zouden hierop wijzen. Een letselexpert denkt dit ook. Drie andere deskundigen zijn minder stellig. Maar geen deskundige sluit verwurging uit, concludeert het OM.
Getuigenverklaringen
De aanklager baseert zich ook op getuigenverklaringen. De bovenbuurman zou J. en Sharleyne hebben horen praten die nacht. Ook nam hij een hard geluid waar. Het viel andere getuigen op dat J. na het zien van Sharleyne niet gelijk naar haar toe ging, maar op een lagere verdieping een woning binnenstapte.
Volgens het OM zijn zelfmoord en slaapwandelen niet aannemelijk. Sharleyne was volgens bekenden niet depressief. Dat een deskundige slaapwandelen aannemelijk vindt, is volgens het OM een conclusie na een verkeerde interpretatie van het dossier.
Volledig toerekeningsvatbaar
J. zegt zich weinig te kunnen herinneren. Ze was wakker geworden door tocht van een openstaand raam. Vervolgens zag ze buiten haar enige kind onderaan de flat liggen. Toen kreeg ze een black-out, stelt J. Ze werd in verwarde toestand en met veel drank op aangehouden. J. kampte met alcoholproblemen. Ze dronk naar eigen zeggen vaker, vooral in stressvolle situaties. In 2015 voelde ze stress door bemoeienis van jeugdzorg, geldproblemen en een slechte verstandhouding met haar ex, de stiefvader van Sharleyne.
Volgens het OM is ze volledig toerekeningsvatbaar. Mocht het hof naar vrijspraak neigen, dan wil het OM dat er voor een uitspraak nog onderzoek wordt gedaan naar het geheugen van J.
Meer uit Binnenland
BOVENSMILDE (ANP) - In een woning aan de Kanaalweg in het Drentse Bovensmilde heeft zondagavond een grote brand gewoed. Een persoon die nog in de woning aanwezig was, is naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerster van de veiligheidsregio. Hoe het slachtoffer er op dit moment aan toe is, is niet bekend.
4 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Over de Merwedebrug bij Gorinchem rijden zondag nog wel wat vrachtwagens, ondanks het verbod dat Rijkswaterstaat uit voorzorg heeft ingesteld. Chauffeurs riskeren daarmee een boete, zegt een woordvoerster van de politie desgevraagd. "We zijn daar niet continu aanwezig, maar als we overtredingen zien, treden we op." De politie en Rijkswaterstaat roepen het vrachtverkeer op zich aan het verbod te houden.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De opvarende van een gezonken duwboot in de Coenhaven in Amsterdam is zondag gevonden. De persoon is overleden, zegt een woordvoerster van de politie Amsterdam. Het Landelijk Team Onderwaterzoekingen zocht sinds zaterdagochtend naar de vermiste opvarende.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is sinds afgelopen nacht weer toegestaan om te parkeren in de Haagse Meidoornstraat, waar vrijdag een drugslab werd gevonden. De gemeente Den Haag meldt op X dat de laatste hekken in de straat rond 01.00 uur zijn weggehaald. Zaterdagavond laat mochten bewoners van ontruimde woningen in de straat weer terug naar hun huis, maar was parkeren nog verboden.
16 uur geledenHELMOND (ANP) - Bij een steekincident in een woning in Helmond zijn een man en een vrouw gewond geraakt, zo meldt de politie-eenheid Oost-Brabant op X. De man en de vrouw zijn naar het ziekenhuis gebracht voor verdere medische behandeling.
21 uur geledenUTRECHT (ANP) - De musical Moulin Rouge! kan niet meer worden opgevoerd doordat water het decor en de apparatuur van de voorstelling onherstelbaar heeft beschadigd. De musical kan de komende twee weken niet meer worden gespeeld, maakte producent Stage Entertainment zaterdag bekend.
1 dag geledenGORINCHEM (ANP) - Vrachtverkeer mag vanaf zaterdag einde van de middag niet meer over de Merwedebrug bij Gorinchem. Volgens Rijkswaterstaat blijkt uit onderzoek dat de boogconstructie van de brug, waar de snelweg A27 over loopt, op meerdere locaties minder sterk is dan eerder werd aangenomen. Vanaf 17.30 uur geldt daarom een verbod voor vrachtverkeer op de brug.
1 dag geleden