Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist opnieuw 10 jaar cel tegen moeder Sharleyne

OM eist opnieuw 10 jaar cel tegen moeder Sharleyne

LEEUWARDEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist ook in hoger beroep een celstraf van tien jaar tegen Hélène J. voor het doden van haar dochtertje Sharleyne (8) in 2015. Justitie verdenkt haar van doodslag. Voor voorbedachten rade ziet het OM onvoldoende bewijs.

Sharleyne werd in de nacht van 7 op 8 juni 2015 levenloos gevonden onderaan een flat in Hoogeveen. Ze woonde met haar moeder op de tiende verdieping. Volgens het OM is Sharleyne niet gevallen of gesprongen, maar naar beneden gegooid door J.

J. (41) werd in 2018 door de rechtbank in Assen vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. Het OM eiste toen eveneens tien jaar cel. De aanklager gaat ervan uit dat Sharleyne voor haar val is gewurgd. Plekken in de hals van Sharleyne en puntbloedingen in haar ogen zouden hierop wijzen. Een letselexpert denkt dit ook. Drie andere deskundigen zijn minder stellig. Maar geen deskundige sluit verwurging uit, concludeert het OM.

Getuigenverklaringen

De aanklager baseert zich ook op getuigenverklaringen. De bovenbuurman zou J. en Sharleyne hebben horen praten die nacht. Ook nam hij een hard geluid waar. Het viel andere getuigen op dat J. na het zien van Sharleyne niet gelijk naar haar toe ging, maar op een lagere verdieping een woning binnenstapte.

Volgens het OM zijn zelfmoord en slaapwandelen niet aannemelijk. Sharleyne was volgens bekenden niet depressief. Dat een deskundige slaapwandelen aannemelijk vindt, is volgens het OM een conclusie na een verkeerde interpretatie van het dossier.

Volledig toerekeningsvatbaar

J. zegt zich weinig te kunnen herinneren. Ze was wakker geworden door tocht van een openstaand raam. Vervolgens zag ze buiten haar enige kind onderaan de flat liggen. Toen kreeg ze een black-out, stelt J. Ze werd in verwarde toestand en met veel drank op aangehouden. J. kampte met alcoholproblemen. Ze dronk naar eigen zeggen vaker, vooral in stressvolle situaties. In 2015 voelde ze stress door bemoeienis van jeugdzorg, geldproblemen en een slechte verstandhouding met haar ex, de stiefvader van Sharleyne.

Volgens het OM is ze volledig toerekeningsvatbaar. Mocht het hof naar vrijspraak neigen, dan wil het OM dat er voor een uitspraak nog onderzoek wordt gedaan naar het geheugen van J.

Meer uit Binnenland

Epe legt Fletcher dwangsom op voor opvang, keten wil niet betalen

EPE (ANP) - De gemeente Epe heeft ook aan Fletcher Hotels een dwangsom van 17.250 euro per dag met een maximum van ruim 3,1 miljoen euro opgelegd, omdat er na de gestelde deadline van afgelopen zaterdag nog asielzoekers worden opgevangen in een vestiging van de hotelketen in Epe.

11 uur geleden
COA haalt ultimatum Hardenberg niet, betaalt na dinsdag dwangsom

HARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA is er niet in geslaagd de asielopvanglocaties in Hardenberg (Overijssel) leeg te krijgen en zal na dinsdag daarom de eerste dwangsom moeten betalen die de gemeente heeft opgelegd. Dat laat een COA-woordvoerder weten. Aan het eind van de maandag zijn er nog 427 mensen in de opvang aan de Jachthuisweg en vijf in de noodlocatie Loozen.

11 uur geleden
In Heemstede opgepakte jongens verdacht voorbereiden explosie

HAARLEM (ANP) - De jongens van 14 en 17 jaar die in de nacht van donderdag op vrijdag werden opgepakt in Heemstede worden verdacht van het voorbereiden van een explosie of brand te stichten met een terroristisch oogmerk. Dat meldt het Openbaar Ministerie Noord-Holland.

12 uur geleden
PowNed: De Wild tijdelijk afwezig op Radio 2, Eddy Keur vervangt

HILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2-dj Ruud de Wild is de komende week niet te horen op NPO Radio 2. Dat heeft omroep PowNed maandag laten weten. "Naar verwachting zal hij volgende week maandag zijn werkzaamheden weer oppakken", aldus een verklaring van de omroep. Eddy Keur vervangt hem de komende dagen.

12 uur geleden
Verdachte doodschieten Önal in Rijswijk opgepakt in Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Een 34-jarige Turkse man zonder vaste woon- of verblijfplaats die verdacht wordt van de moord op de 41-jarige Cemil Önal in Rijswijk is in Frankrijk gearresteerd. Het Openbaar Ministerie denkt dat hij de schutter is. De man werd in Frankrijk opgepakt voor verboden wapenbezit. Het OM had Frankrijk via een Europees aanhoudingsbevel verzocht de man aan te houden voor de zaak in Rijswijk.

13 uur geleden
Schiphol-uitspraak heeft nu geen gevolgen voor aantal vluchten

DEN HAAG (ANP) - Het maximumaantal vluchten van en naar Schiphol is vooralsnog niet veranderd nadat de Raad van State regels daarover schrapte. De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) valt terug op de gedoogsituatie die eerder ook gold, meldt een woordvoerder na vragen van het ANP.

13 uur geleden
Politie krijgt 150 tips over explosie bij joodse school Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft meer dan 150 tips ontvangen over de explosie bij een joodse school in Amsterdam. Vorige week toonde zij bewakingsbeelden van twee verdachten van de aanslag, die plaatsvond in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 maart.

13 uur geleden