OM eist levenslang in strafproces viervoudige moord Enschede
ALMELO (ANP) - In het strafproces van de viervoudige moord in een growshop in Enschede heeft de officier van justitie vrijdagochtend driemaal een levenslange celstraf geëist tegen de drie hoofdverdachten Camil A. (59) en zijn zonen Dejan A. (33) en Denis A. (32).
De verdachten werkten volgens het Openbaar Ministerie nauw samen tijdens de moorden op 13 november 2018 in het pand aan de Van Leeuwenhoekstraat en zijn volledig verantwoordelijk voor elkaars daden. De aanklacht luidt daarom moord in vereniging.
De vier slachtoffers, onder wie de eigenaar van de winkel voor benodigdheden voor wietteelt, werden van dichtbij doodgeschoten. Justitie gaat uit van een financieel motief, de verdachten hadden volgens het OM een financieel conflict met een van de slachtoffers, Artur Sargsyan. Hij zou als eerste zijn doodgeschoten en zijn beroofd van enkele duizenden euro’s die hij op zak had. Daarna zouden de drie overige slachtoffers zijn omgebracht, omdat zij in de visie van het OM getuige waren van de moord.
Onverschilligheid
Volgens de officier van justitie zijn alleen levenslange gevangenisstraffen passend bij een viervoudige moord. Ook de nabestaanden van de vier slachtoffers hebben de rechtbank in Almelo verzocht levenslange gevangenisstraffen op te leggen. "Een maximale gevangenisstraf van 30 jaar is aan niemand uit te leggen", zei de officier. "De verdachten hebben van vier personen hun toekomst ontnomen. Het verdriet bij de nabestaanden is omvangrijk en intens."
De verdachten gingen volgens het OM berekenend te werk. "De slachtoffers zijn afgemaakt en stuk voor stuk minimaal twee keer in het hoofd geschoten. Ze zijn afgemaakt als beesten. Ondertussen waren de verdachten niet te beroerd om tussen het bloed door te lopen om in de zakken van de overledene te zoeken naar geld." Dat de verdachten zich beroepen op hun zwijgrecht past volgens de officier van justitie bij hun "volstrekte onverschilligheid".
Schoenafdrukken
Volgens de advocaten is er geen sluitend forensisch bewijs dat vader en zonen A. rond de moorden in de growshop zijn geweest en geschoten hebben. Volgens de advocaat van Dejan A. ontbreken er camerabeelden van hun aanwezigheid. Ook zouden in de growshop meer schoenafdrukken met afwijkende schoenmaten zijn gevonden die niet allemaal te herleiden zijn. "Wat zich precies heeft afgespeeld is niet vast te stellen. Er kunnen meer personen in het pand zijn geweest", zei de advocaat in zijn pleidooi.
De rechtbank doet vrijdag 6 november uitspraak.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Supporters van het voetbalelftal van Kaapverdië hebben maandagavond een groot feest gevierd in Rotterdam na de wedstrijd van hun team op het WK. Zo feestten honderden mensen op het Heemraadsplein in stadsdeel Delfshaven. Auto's reden toeterend en met vlaggen van het Afrikaanse land rond.
9 minuten geledenTER APEL (ANP) - Buiten het aanmeldcentrum in Ter Apel is maandagavond een opstootje geweest tussen meerdere asielzoekers. Agenten en beveiligers grepen in. Zeker twee mensen kregen van de politie de opdracht op de grond te gaan liggen. Een van hen werd door beveiligers afgevoerd, maar keerde na een tijdje terug, zag een ANP-verslaggever. De aanleiding voor de ruzie is niet bekend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een multitalent is niet meer, schrijft premier Rob Jetten op X over Wim T. Schippers, nadat maandag bekend was geworden dat de tv-maker en kunstenaar woensdag op 83-jarige leeftijd is overleden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Als bezoekers van World Pride in Amsterdam slachtoffer zijn van geweld of discriminatie, worden die strafbare feiten met prioriteit opgepakt. Dat schrijft burgemeester Femke Halsema in een brief aan de gemeenteraad. Ook zijn er afspraken tussen de politie, handhaving en organisatie om "snel te schakelen als er incidenten plaatsvinden".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Programmamaker, acteur, schrijver, presentator en kunstenaar Wim T. Schippers is woensdag op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft Stichting Wim T. Schippers maandag bekendgemaakt. Hij overleed in zijn woonplaats Amsterdam.
3 uur geledenWIJK BIJ DUURSTEDE (ANP) - De vijf mannen die nog vastzitten na de rellen bij een anti-asieldemonstratie in Wijk bij Duurstede, komen maandagavond vrij. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Ze blijven nog wel verdachten. De twee anderen die aangehouden werden, kwamen eerder al vrij.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meerdere supermarktketens in Nederland en België hebben dierenvoeding teruggeroepen, omdat bij controles blauwe stukjes plastic in het voer zijn gevonden. Lidl waarschuwde maandag voor mogelijke plasticvervuiling in honden- en kattenvoer. Albert Heijn en Jumbo hadden al eerder gemeld dat klanten een specifiek soort hondenvoer van hun huismerken beter niet aan hun huisdier kunnen geven.
5 uur geleden