Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist in zaak rond martelcontainer Wouwse Plantage

OM eist in zaak rond martelcontainer Wouwse Plantage

AMSTERDAM (ANP) - In de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp komt het Openbaar Ministerie maandag met de strafeisen in de zaak rond de martelcontainer in Wouwse Plantage. Hoofdverdachte in de zaak is Roger P., alias Piet Costa. Hij zou het lugubere criminele project hebben bedacht en laten uitvoeren. P. zou verwikkeld zijn geweest in een hooglopend conflict over miljoenen aan drugsgeld en was volgens het Openbaar Ministerie van plan zijn vijanden te laten ontvoeren, folteren en uit de weg ruimen.

Het onderzoek naar P. en elf anderen kwam op gang dankzij de internationale justitiële kraak van cryptoservice Encrochat. Anders dan bij eerdere ontmantelingen van vergelijkbare aanbieders, kon de politie in het geval van Encrochat een tijd lang live meelezen met de onderlinge communicatie tussen criminelen en op die manier hun gangen volgen. Daaruit is een grote hoeveelheid strafzaken voortgekomen, waarbij die rond de martelcontainer een van de meest in het oog lopende is.

In een loods in Wouwse Plantage lieten P. en enkele handlangers volgens het OM zes zeecontainers ombouwen tot geluiddichte gevangeniscellen, voorzien van handboeien en een chemisch toilet. Een zevende container was ingericht als martelkamer. Op een tandartsstoel konden slachtoffers worden vastgebonden. De politie greep in voordat een en ander in gebruik kon worden genomen. Zij vond onder meer een arsenaal aan gereedschappen die als martelwerktuig konden dienen. De vermoedelijke bende had in een loods in Rotterdam een paar snelle auto's gestald, die zouden worden gebruikt voor ontvoeringen. Ook is er een stapel politie-uniformen gevonden.

'Piet Costa' (50) werd in juni 2020 aangehouden en zit sindsdien vast. Hij staat te boek als een sleutelfiguur in de grootschalige internationale cocaïnehandel. Onlangs eiste het OM in een zaak in Rotterdam zeventien jaar en negen maanden cel tegen hem, wegens het leiden van een bende die duizenden kilo's coke via de havens van Rotterdam en Antwerpen binnensmokkelde. In beide processen hult hij zich overwegend in stilzwijgen.

Meer uit Binnenland

Vrijwilligers in touw voor schoonmaak stranden

CADZAND (ANP) - Meer dan 1900 vrijwilligers rapen de komende twee weken zwerfafval van de stranden. De jaarlijkse Beach Cleanup Tour is zaterdag begonnen in Cadzand en op Schiermonnikoog. Ze focussen vooral op plastic troep.

1 uur geleden
Nederlanders naar Spanje voor door natuurbranden getroffen dieren

AMSTERDAM (ANP) - Hulpverleners van de dierenhulporganisatie Animal Heroes vertrekken zondag naar de Spaanse provincie Ávila, ten westen van Madrid. Die provincie is zwaar getroffen door natuurbranden.

1 uur geleden
Geen gevaarlijke stoffen in auto Bilthoven, bewoners naar huis

BILTHOVEN (ANP) - In de auto die vrijdagavond werd onderzocht aan de Melkweg in Bilthoven zijn geen gevaarlijke stoffen aangetroffen. Bewoners van de 40 tot 45 woningen die eerder uit voorzorg werden geëvacueerd, kunnen weer terug naar huis.

6 uur geleden
Tientallen woningen in Bilthoven ontruimd om verdachte auto

BILTHOVEN (ANP) - De politie doet vrijdagavond aan de Melkweg in Bilthoven onderzoek naar een auto met daarin mogelijk gevaarlijke stoffen. Vanwege het onderzoek zijn zo'n 40 tot 45 woningen in de straat ontruimd. De politie meldt dat eerder op de avond twee verdachten zijn aangehouden die mogelijk betrokken zijn bij de zaak.

8 uur geleden
Motorrijder omgekomen bij ongeval op A2

UTRECHT (ANP) - Bij een ongeval op de A2 bij Utrecht is een motorrijder om het leven gekomen. Het ongeval gebeurde rond 18.30 uur in de buurt van de afslag Lage Weide. De parallelbaan richting Amsterdam was daarna enige tijd afgesloten.

8 uur geleden
365.000 reizigers kochten kortingspas voor de trein deze zomer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 365.000 reizigers maken deze zomer gebruik van de speciale kortingspas voor de trein. Dat laat de NS weten.

11 uur geleden
Ruim 100 boetes vanwege fatbikeverbod in Amsterdam en Enschede

ENSCHEDE (ANP) - Vanwege een fatbikeverbod zijn in Amsterdam en in Enschede zo'n honderd boetes uitgedeeld, zo bevestigen woordvoerders van beide gemeenten na berichtgeving van de NOS. In Amsterdam is sinds 11 mei een fatbikeverbod van kracht in het Vondelpark en in de binnenstad van Enschede geldt zo'n verbod overdag sinds 11 maart.

13 uur geleden