Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist in zaak rond martelcontainer Wouwse Plantage

OM eist in zaak rond martelcontainer Wouwse Plantage

AMSTERDAM (ANP) - In de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp komt het Openbaar Ministerie maandag met de strafeisen in de zaak rond de martelcontainer in Wouwse Plantage. Hoofdverdachte in de zaak is Roger P., alias Piet Costa. Hij zou het lugubere criminele project hebben bedacht en laten uitvoeren. P. zou verwikkeld zijn geweest in een hooglopend conflict over miljoenen aan drugsgeld en was volgens het Openbaar Ministerie van plan zijn vijanden te laten ontvoeren, folteren en uit de weg ruimen.

Het onderzoek naar P. en elf anderen kwam op gang dankzij de internationale justitiële kraak van cryptoservice Encrochat. Anders dan bij eerdere ontmantelingen van vergelijkbare aanbieders, kon de politie in het geval van Encrochat een tijd lang live meelezen met de onderlinge communicatie tussen criminelen en op die manier hun gangen volgen. Daaruit is een grote hoeveelheid strafzaken voortgekomen, waarbij die rond de martelcontainer een van de meest in het oog lopende is.

In een loods in Wouwse Plantage lieten P. en enkele handlangers volgens het OM zes zeecontainers ombouwen tot geluiddichte gevangeniscellen, voorzien van handboeien en een chemisch toilet. Een zevende container was ingericht als martelkamer. Op een tandartsstoel konden slachtoffers worden vastgebonden. De politie greep in voordat een en ander in gebruik kon worden genomen. Zij vond onder meer een arsenaal aan gereedschappen die als martelwerktuig konden dienen. De vermoedelijke bende had in een loods in Rotterdam een paar snelle auto's gestald, die zouden worden gebruikt voor ontvoeringen. Ook is er een stapel politie-uniformen gevonden.

'Piet Costa' (50) werd in juni 2020 aangehouden en zit sindsdien vast. Hij staat te boek als een sleutelfiguur in de grootschalige internationale cocaïnehandel. Onlangs eiste het OM in een zaak in Rotterdam zeventien jaar en negen maanden cel tegen hem, wegens het leiden van een bende die duizenden kilo's coke via de havens van Rotterdam en Antwerpen binnensmokkelde. In beide processen hult hij zich overwegend in stilzwijgen.

Meer uit Binnenland

XR dagvaardt politie en Staat om duidelijke identificatie agenten

DEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion (XR) heeft de politie en de Nederlandse staat gedagvaard om af te dwingen dat agenten bij demonstraties duidelijke identificatie dragen. Doen zij dat niet, dan is het lastig om effectief klachten in te dienen bij gevallen van "buitensporig politiegeweld", schrijft de klimaatactiegroep. Eerder dit jaar zei een rechter dat het niet mogelijk was iemand te vervolgen voor de gebroken pols van een aangehouden XR-demonstrant omdat het niet vast te stellen was welke agenten betrokken waren.

55 minuten geleden
Oproep aan Kamer: schrap belastingverhoging op leidingwater

DEN HAAG (ANP) - Tien brancheorganisaties hebben de Tweede Kamer opgeroepen om de voorgenomen belastingverhoging op leidingwater te schrappen. Het kabinet wil het tarief vanaf 1 januari met 10 cent verhogen, naar 0,537 euro per 1000 liter. Volgens de brancheorganisaties van onder meer drinkwaterbedrijven, zakelijke energie- en waterverbruikers, de chemische industrie, horeca, bierbrouwerijen en autowasserijen, schiet het kabinet hiermee zijn doel voorbij.

5 uur geleden
Oud-minister Hoogervorst: Curaçao moet voor rijkere toerist gaan

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao, Aruba en Bonaire moeten harde keuzes maken op het gebied van toerisme. De eilanden hebben de afgelopen jaren een forse groei van het aantal bezoekers gezien. Maar de groei heeft nadelige gevolgen voor onder andere het milieu en de leefbaarheid. Dat zegt oud-minister en financieel toezichthouder Hans Hoogervorst.

7 uur geleden
Flevoland investeert miljoenen in nieuwe buitendijkse haven Urk

LELYSTAD (ANP) - De provincie Flevoland gaat miljoenen investeren in de aanleg van een buitendijkse haven in Urk. Een meerderheid van de Staten heeft ingestemd met dit collegevoorstel. Onder de tegenstanders zijn PRO, Partij voor de Dieren en coalitiepartij VVD. Die fracties vinden de financiële risico's te groot en stellen dat het veel te lang duurt voordat de investering wordt terugverdiend.

7 uur geleden
ASML draagt 100 miljoen bij aan Rijksmuseum Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - ASML zal in twintig jaar tijd 100 miljoen euro bijdragen aan de toekomstige vestiging van het Rijksmuseum in Eindhoven. Dat hebben de gemeente en de chipmachinemaker vastgelegd.

11 uur geleden
Man aangehouden voor het vliegen met drone boven Eemshaven

EEMSHAVEN (ANP) - De politie heeft vorige week dinsdag een man aangehouden nadat zij meerdere meldingen ontving van verdachte dronevluchten boven het Eemshavengebied. Het gaat om een man die in België woont, bevestigt de politie na berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Over zijn leeftijd of nationaliteit is niets bekendgemaakt.

12 uur geleden
Koning ontvangt Zelensky met open armen

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag een bezoek gebracht aan koning Willem-Alexander. De ontmoeting vond plaats in de zogeheten DNA Salon op Paleis Huis ten Bosch.

13 uur geleden