OM eist in zaak rond martelcontainer Wouwse Plantage
AMSTERDAM (ANP) - In de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp komt het Openbaar Ministerie maandag met de strafeisen in de zaak rond de martelcontainer in Wouwse Plantage. Hoofdverdachte in de zaak is Roger P., alias Piet Costa. Hij zou het lugubere criminele project hebben bedacht en laten uitvoeren. P. zou verwikkeld zijn geweest in een hooglopend conflict over miljoenen aan drugsgeld en was volgens het Openbaar Ministerie van plan zijn vijanden te laten ontvoeren, folteren en uit de weg ruimen.
Het onderzoek naar P. en elf anderen kwam op gang dankzij de internationale justitiële kraak van cryptoservice Encrochat. Anders dan bij eerdere ontmantelingen van vergelijkbare aanbieders, kon de politie in het geval van Encrochat een tijd lang live meelezen met de onderlinge communicatie tussen criminelen en op die manier hun gangen volgen. Daaruit is een grote hoeveelheid strafzaken voortgekomen, waarbij die rond de martelcontainer een van de meest in het oog lopende is.
In een loods in Wouwse Plantage lieten P. en enkele handlangers volgens het OM zes zeecontainers ombouwen tot geluiddichte gevangeniscellen, voorzien van handboeien en een chemisch toilet. Een zevende container was ingericht als martelkamer. Op een tandartsstoel konden slachtoffers worden vastgebonden. De politie greep in voordat een en ander in gebruik kon worden genomen. Zij vond onder meer een arsenaal aan gereedschappen die als martelwerktuig konden dienen. De vermoedelijke bende had in een loods in Rotterdam een paar snelle auto's gestald, die zouden worden gebruikt voor ontvoeringen. Ook is er een stapel politie-uniformen gevonden.
'Piet Costa' (50) werd in juni 2020 aangehouden en zit sindsdien vast. Hij staat te boek als een sleutelfiguur in de grootschalige internationale cocaïnehandel. Onlangs eiste het OM in een zaak in Rotterdam zeventien jaar en negen maanden cel tegen hem, wegens het leiden van een bende die duizenden kilo's coke via de havens van Rotterdam en Antwerpen binnensmokkelde. In beide processen hult hij zich overwegend in stilzwijgen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem maakt zich "grote zorgen over de manier waarop de politiek de politie aanstuurt". Hij reageert daarmee op het besluit van de politie om te stoppen met het organiseren van publieke religieuze bijeenkomsten, zoals voor de ramadan.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen mensen zijn in Utrecht samengekomen om stil te staan bij de dood van Alfredo Goeloe. Zij verzamelden zich op het Domplein en liepen een stille tocht door het centrum naar het Nijntje Pleintje, zag een ANP-verslaggever. Daar legden ze bloemen neer en staken kaarsen aan voor de 51-jarige man die op 12 september omkwam nadat hij onwel werd toen hij werd gearresteerd in Rotterdam-Zuid.
4 uur geledenOPHEUSDEN (ANP) - Voor de hele bebouwde kom van Opheusden is vanaf donderdag 17.00 uur een noodverordening afgekondigd. Burgemeester Jan Kottelenberg heeft een deel van het centrum als veiligheidsrisicogebied aangemerkt. De maatregelen zijn volgens de Gelderse gemeente nodig om rellen zoals die van afgelopen donderdag te voorkomen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma van Binnenlandse Zaken gaat onderzoek doen naar de werkwijze van zes organisaties die zijn ingehuurd om onderzoek te doen naar buitenlandse inmenging en manipulatie. Het gaat om de werkwijze bij onderzoeken die voor het ministerie zijn gedaan. De CDA-minister zegde dat toe tijdens een debat na vragen van BBB-leider Henk Vermeer.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een natte herfst en winter zijn waarschijnlijk nodig om in het komende voorjaar een goede uitgangspositie te hebben voor een volgend droogteseizoen. Dat zei Harold van Waveren, voorzitter van het landelijke crisisteam over de droogte, in een presentatie voor Tweede Kamerleden. "Herstel gaat maanden duren, met name voor het grondwater."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een dag nadat het sociale netwerk Hyves terugkeerde, hebben 250.000 mensen zich aangemeld voor een profiel. Dat laat eigenaar Mediahuis woensdag weten. Het hoge aantal aanmeldingen leidde tot een wachtlijst. Belangstellenden worden de komende dagen gedoseerd toegelaten om eventuele technische problemen te voorkomen.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Posters van Wakker Dier moeten zichtbaar zijn op reclameborden op stations. NS Stations weigerde dat, waarop de dierenrechtenorganisatie naar de rechter stapte. Die gaf Wakker Dier woensdag gelijk in een kort geding.
6 uur geleden