Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist in hoger beroep levenslang voor vier moorden Enschede

OM eist in hoger beroep levenslang voor vier moorden Enschede

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in hoger beroep opnieuw levenslange celstraffen geëist tegen de twee broers Dejan en Denis A. Ze worden verdacht van vier moorden in een growshop in Enschede. De slachtoffers zijn koelbloedig geëxecuteerd, zei de aanklager.

In het pand aan de Van Leeuwenhoekstraat werden op 13 november 2018 vier slachtoffers met twee verschillende wapens van dichtbij doodgeschoten, onder wie de eigenaar van de winkel voor benodigdheden voor wietteelt. Het OM noemt het "een zeer ernstig misdrijf" en spreekt van "gruwelijke feiten".

Dejan (38) en Denis (36) werden in 2020 door de rechtbank in Almelo al tot levenslange celstraffen veroordeeld, samen met hun vader Camil A. Hij overleed in augustus 2022 op 61-jarige leeftijd in de gevangenis.

Beledigd

De broers beriepen zich aanvankelijk op hun zwijgrecht, maar in hoger beroep heeft Dejan verklaard dat zijn vader de enige schutter is geweest en in beide handen een wapen vasthield. Denis heeft tegenover het gerechtshof in Zwolle verklaard dat zijn vader in ieder geval twee van de slachtoffers neerschoot en hijzelf geen wapen had.

Volgens Dejan bezorgde zijn vader wapens in Enschede. De wapenhandelaar zou door een van de slachtoffers zijn beledigd over de prijs van de handelswaar en daarop hebben geschoten. Dat Camil A. twee wapens gelijktijdig hanteerde, noemt de aanklager "nauwelijks voorstelbaar". Het OM is ervan overtuigd dat Dejan zelf ook schoot op alle vier de slachtoffers, met het tweede wapen. "Iedereen moest dood, omdat er geen getuigen mochten achterblijven", zei het OM. "Voor Dejan is een mensenleven niets waard en hij twijfelt niet om de trekker over te halen als het hem zo uitkomt."

Beroofd

Over het motief zegt het OM dat het "gissen blijft naar het hoe en waarom", omdat de verklaringen van de verdachten "niet geloofwaardig zijn". Vermoedelijk was er sprake van een financieel motief, een uit de hand gelopen financieel conflict, omdat een van de slachtoffers na de moord door Denis zou zijn beroofd van enkele duizenden euro's die hij op zak had en de kassa werd doorzocht. "Lijkenpikkerij", aldus het OM, dat de jongste broer medeplegen verwijt. Denis reageerde geschrokken op de strafeis. "Dit had ik niet verwacht", zei hij. "Dit kan niet, het gaat om een leven hier."

De zaak gaat donderdag verder met de pleidooien van de advocaten van de verdachten. Het hof doet op 28 februari uitspraak.

Meer uit Binnenland

Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

1 uur geleden
Geen bijzonderheden gemeld bij herverkiezingen Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.

1 uur geleden
Natuurmonumenten maakt zich 'ernstig zorgen' om natuur na branden

AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.

2 uur geleden
Heidebrand Oirschot breidt zich niet meer uit

OIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.

2 uur geleden
Toestand burgemeester Roosendaal licht verbeterd, lang herstel

ROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.

3 uur geleden
Natuurbrand bij Weert breidt zich niet verder uit

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.

5 uur geleden
Afgelopen dagen meerdere kleine brandjes op Oirschotse Hei

WINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.

5 uur geleden