Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist in hoger beroep 3,5 jaar cel om verdrinkingsdood Orlando

OM eist in hoger beroep 3,5 jaar cel om verdrinkingsdood Orlando

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in hoger beroep voor het gerechtshof in Den Haag 3,5 jaar cel geëist tegen de 33-jarige Roy B. uit het Noord-Brabantse Wernhout. Volgens het OM is B. verantwoordelijk voor de dood van de 17-jarige Orlando Boldewijn uit Rotterdam, door niets te doen terwijl de jongen in ijskoud water terecht was gekomen. Boldewijn verdronk. Pas acht dagen later vonden duikers zijn lichaam.

B. had op de avond van 18 februari 2018 een seksdate met het slachtoffer, dat hij daar twintig euro voor zou hebben betaald. B. woonde destijds op een ponton op het water in de Haagse wijk Ypenburg. Hij haalde Boldewijn op met zijn bootje. Het tweetal verbleef ruim drie uur in elkaars gezelschap. Volgens getuigen zou B. die avond drugs hebben gebruikt.

Na de date zou B. Boldewijn weer naar de vaste wal hebben gebracht. Vermoedelijk omdat hij zijn ov-chipkaart bij B. had achtergelaten, kon hij niet terug naar huis. Pogingen om met B. in contact te komen, waren tevergeefs.

Zwijgrecht

Op enig moment is Boldewijn in het ijskoude water terechtgekomen. Hoe, is onduidelijk gebleven. B. beriep zich bij het hof consequent op zijn zwijgrecht, hoewel hij zelf hoger beroep heeft ingesteld tegen het vonnis van de rechtbank. "Ik ben het oneens met het complete vonnis", zei hij daarover. De rechtbank veroordeelde hem in 2020 tot 44 maanden cel. Twee weken geleden is B. opgepakt in een nieuwe zaak, op verdenking van grooming. Hij is na enkele dagen onder voorwaarden geschorst uit voorarrest.

Het OM meent dat er bewijs is voor de stelling dat B. slachtoffer Boldewijn heeft zien verdrinken. Eerder heeft de verdachte hier wisselend over verklaard, onder meer dat hij in paniek was en daarom niets heeft gedaan en ook 112 niet heeft gebeld. "Hij had hem kunnen redden", aldus de advocaat-generaal (AG). Ook in de dagen daarna heeft B. niets gezegd. Het lichaam van Boldewijn werd op 16 meter afstand van de ponton van B. gevonden, op ongeveer 3 meter diepte. Volgens het OM is het niet ingrijpen van B. juridisch te vertalen als mishandeling, met de dood als gevolg.

De zaak heeft uitzonderlijk lang gesleept, onder meer door corona en door vertrek en ziekte van verschillende AG's. De voorzitter van het hof verontschuldigde zich uitvoerig voor de vertraging. "Uiterst pijnlijk voor de nabestaanden en zeer spijtig", zei hij hierover.

Meer uit Binnenland

Politici na Sydney: Joden moeten vrij hun geloof kunnen vieren

DEN HAAG (ANP) - "Joden moeten overal vrij en zonder angst hun geloof kunnen vieren", zegt D66-leider Rob Jetten in reactie op de aanslag in Sydney in Australië. Daar openden schutters zondag het vuur op een chanoekaviering op een strand in de stad.

25 minuten geleden
Pro-Palestijnse groep na dagen weg uit pand Universiteit Utrecht

UTRECHT (ANP) - Pro-Palestijnse activisten die al dagen een universiteitspand aan de Drift in Utrecht bezetten, zijn daar zondagochtend weggegaan. Dat melden ze op Instagram en bevestigt de universiteit. Die laat weten dat met de politie de situatie binnen wordt bekeken en dat het pand maandag in ieder geval nog dicht is vanwege opruimwerkzaamheden.

41 minuten geleden
Al 200.000 exemplaren verkocht van nieuw boek Dan Brown

AMSTERDAM (ANP) - Van het nieuwe boek van Dan Brown, Het ultieme geheim, zijn drie maanden na verschijning al meer dan 200.000 exemplaren verkocht. Het boek heeft daarmee de gouden status bereikt, heeft CPNB zondag bekendgemaakt. De boekenkoepel spreekt van een "opmerkelijk snelle bekroning".

47 minuten geleden
NCAB: eerste kaarsje Chanoeka krijgt extra betekenis na aanslag

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB) meldt dat zijn gedachten bij de slachtoffers van de aanslag in Sydney zijn. Daar zijn op Bondi Beach meerdere mensen doodgeschoten tijdens een chanoekaviering.

48 minuten geleden
Politie: stank bij Concertgebouw veroorzaakt door boterzuur

AMSTERDAM (ANP) - De stank van zaterdag bij het Concertgebouw in Amsterdam werd veroorzaakt door boterzuur. Volgens een woordvoerder van de politie is vastgesteld dat deze stof het gebouw is binnengebracht. De politie doet onderzoek en heeft nog niemand aangehouden.

2 uur geleden
Politie: vader gewonde kinderen Moergestel nog niet gesproken

MOERGESTEL (ANP) - De politie heeft de vader van de twee kinderen die zwaargewond zijn gevonden in een woning in Moergestel nog niet gesproken. Het gaat om een 49-jarige man. Hij wordt later op de dag verhoord, laat de politie weten. Volgens een woordvoerster is het onderzoek naar wat er is gebeurd nog volop gaande.

4 uur geleden
Even tot Hier haalt ruim 3,1 miljoen euro op voor Oekraïne

ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.

15 uur geleden