OM eist in hoger beroep 10 jaar cel en tbs voor doden studente
ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag in hoger beroep een gevangenisstraf van tien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 26-jarige Lorenzo S, die wordt verdacht van het doden van zijn 23-jarige vriendin Dunja Lahnachi.
Volgens het OM heeft S. de vrouw in haar huis zodanig mishandeld, dat zij vier dagen na het misdrijf aan haar verwondingen overleed. Hij zou haar met kracht hebben geslagen op haar hoofd en geschopt, waardoor zij in coma raakte. Dat gebeurde in het studentencomplex Max aan het Utrechtse Europaplein.
De rechtbank veroordeelde de man in mei tot tien jaar gevangenisstraf. S. werd niet veroordeeld tot tbs met dwangverpleging, zoals het OM naast de celstraf wel had geëist. Het OM vindt behandeling wel noodzakelijk.
In de uitspraak van de rechtbank staat dat S. niet wordt veroordeeld tot tbs, omdat onderzoekers niet konden vaststellen in hoeverre zijn persoonlijkheidsstoornis van invloed is geweest op het plegen van het misdrijf. Maar volgens het OM komt een beeld naar voren van een man die geweld in relaties niet schuwt en heeft hij een narcistische en antisociale persoonlijkheidsstoornis. "Kijkend naar de rapportages, maar heel belangrijk, ook naar de verklaringen van bekenden van verdachte, concludeer ik dat hij lijdt aan een ziekelijke stoornis van de geestvermogens", zei de aanklager in hoger beroep, de advocaat-generaal, woensdag in het gerechtshof in Arnhem.
Het OM neemt de verdachte bijzonder kwalijk dat hij niet bezig is geweest met het leed van de vrouw. "Hij heeft de vrouw gewassen en is roerloos onder haar gaan liggen. Hij heeft sporen uitgewist, spullen verplaatst. Hij deed alsof hij zelf zwaar gewond was."
Meer uit Binnenland
HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
2 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
6 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
7 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
15 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geleden