Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist gevangenisstraf van 18 maanden tegen Peter Gillis

OM eist gevangenisstraf van 18 maanden tegen Peter Gillis

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) eist een gevangenisstraf van achttien maanden, waarvan zes voorwaardelijk, tegen vastgoedondernemer en realityster Peter Gillis voor onder meer het jarenlang plegen van belastingfraude. De 62-jarige Gillis wordt niet alleen verdacht van belastingfraude, maar ook van het onjuist voeren en bewaren van administratie, het verstrekken van onjuiste gegevens aan de Belastingdienst en het niet tijdig doen van belastingaangifte.

Het OM stelt onder meer dat op vakantieparken van Gillis huisjes zijn verhuurd zonder dat dat in de administratie werd opgenomen. De huurders moesten volgens het OM contant betalen, waardoor een groot deel van de omzet buiten de boeken zou zijn gebleven. Ook eist het OM een bestuursverbod van twee jaar voor Gillis.

Gillis is dinsdag zelf aanwezig in de rechtbank in Den Bosch. Maandag zei Gillis nog voor de camera van RTL Boulevard de rechtszaak met vertrouwen tegemoet te zien. "Ik sta er positief in", zei hij.

De belastingfraudezaak is niet de enige zaak die loopt tegen Gillis. Zijn ex-vriendin Nicol Kremers beschuldigde hem van mishandeling.

Meer uit Binnenland

Omroep: Afghaanse vrouw uit documentaire Hila Noorzai vrijgelaten

HILVERSUM (ANP) - De Afghaanse vrouw die onlangs in een documentaire van Hila Noorzai te zien was, is vrijgelaten. Dat meldt AVROTROS op Instagram.

26 minuten geleden
Nederlandse coproductie The Secret Agent in race voor vier Oscars

LOS ANGELES (ANP) - De Braziliaanse film The Secret Agent van regisseur Kleber Mendonça Filho heeft donderdag vier Oscarnominaties in de wacht gesleept. De film is mede geproduceerd door het Nederlandse productiehuis Lemming Film.

33 minuten geleden
Komende twee jaar 4000 nieuwe sociale huurwoningen in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam heeft met de woningcorporaties afspraken gemaakt om de komende twee jaar ruim 4000 nieuwe sociale huurwoningen te bouwen in de stad. In de stad is behoefte aan tienduizenden sociale huurwoningen. Mensen staan soms acht tot tien jaar op de wachtlijst voor een huis. Het merendeel van de onderkomens wordt gebouwd voor studenten, jongeren en ouderen.

41 minuten geleden
Slachtoffer explosie Nieuwkuijk laat verdachten letselfoto's zien

DEN BOSCH (ANP) - De vrouw die haar rechterbeen is verloren door een zware explosie in haar woning in het Brabantse Nieuwkuijk heeft in de rechtbank in Den Bosch de drie verdachten geconfronteerd met foto's van het letsel dat ze in november 2024 opliep.

1 uur geleden
Verdachte zorgverlener Wierden twee weken langer vast

WIERDEN (ANP) - Een 29-jarige vrouw die maandag is aangehouden op verdenking van onder meer poging tot moord op drie cliënten bij een zorginstelling in het Overijsselse Wierden, blijft twee weken langer vastzitten. Dat heeft de rechter-commissaris donderdagmiddag besloten. De vrouw werkte bij de zorglocatie en wordt ervan verdacht insuline te hebben toegediend aan cliënten die dat niet nodig hadden. Daardoor zouden de bloedsuikerwaarden bij deze bewoners zijn gedaald naar levensgevaarlijke waarden.

1 uur geleden
Franse staatsonderscheiding voor drie leden Het Nationale Ballet

AMSTERDAM (ANP) - Drie leden van Het Nationale Ballet hebben een Franse staatsonderscheiding gekregen. Ted Brandsen, Olga Smirnova en Alexei Ratmansky zijn benoemd tot Chevalier de l'ordre des Arts et des Lettres (Ridder in de Orde van Kunst en Letteren), meldt Het Nationale Ballet.

2 uur geleden
Kwart miljoen ingezameld voor herstel Vondelkerk Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Bij Stadsherstel in Amsterdam is 250.000 euro opgehaald voor het herstel van de Vondelkerk. Het monumentale gebouw van architect Pierre Cuypers ging in de nieuwjaarsnacht in vlammen op. De oorzaak is nog niet vastgesteld.

2 uur geleden