Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist elf jaar cel voor doden vrouw in Zeewolde

OM eist elf jaar cel voor doden vrouw in Zeewolde

LELYSTAD (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag elf jaar gevangenisstraf geëist tegen de 58-jarige Thomas van der H., voor het doden van zijn 63-jarige partner, op 21 november 2020 in Zeewolde. "Ik ben echt onschuldig", verklaarde Van der H. bij de rechtbank in Lelystad.

Van der H. zegt dat hij en de vrouw van de trap zijn gevallen, tijdens een ruzie over een brief over onder meer een schuld van Van der H. aan de vrouw. Het paar had een moeizame relatie, waaraan de vrouw een einde wilde maken. De vrouw is volgens Van der H. eerst gevallen, hij zou haar zijn gevolgd toen hij probeerde haar vast te pakken. Beneden aan de trap zou hij het bewustzijn hebben verloren. Toen hij weer bij kennis kwam, lag de vrouw dood naast hem, beweert hij.

Nadat de hulpdiensten ter plaatse waren gekomen in de woning aan de Smaragd, hield de politie de man als verdachte aan. Hij zat vijftig dagen vast en kwam in januari 2021 onder voorwaarden op vrije voeten.

Doodsoorzaak

Onderzoek heeft geen eenduidige doodsoorzaak uitgewezen, maar verwurging is volgens de patholoog het meest waarschijnlijke scenario. De vrouw had uiteenlopende verwondingen, waaronder een gebroken tongbeen. De lezing van de verdachte - een val van de trap - kan het letsel niet verklaren, oordeelt justitie.

Volgens het OM liegt de verdachte. "Het gaat niet om een noodlottig ongeval, zoals de verdachte ons wil doen geloven", aldus de officier van justitie. Van der H. heeft de vrouw van de trap geduwd en haar keel dichtgeknepen, meent de aanklager. Hij wees erop dat de verdachte de twee kinderen van het slachtoffer in het ongewisse laat door geen openheid van zaken te geven. "Het is daardoor nog steeds onduidelijk waarom en hoe hun moeder om het leven is gebracht."

Onderzoek complex

Justitie matigde de strafeis enigszins, omdat het onderzoek lang heeft geduurd. Dit onderzoek was complex, aldus de officier. In de woning is een reconstructie gehouden. Van der H. woont inmiddels in het Gelderse Voorst.

"Mijn cliënt is geen strafbare dader, maar een nabestaande", zei Van der H.'s advocaat in zijn pleidooi. "Hij is zijn partner verloren." Volgens de raadsman grijpt dat de man nog steeds zeer aan. "Hij zit er psychisch volledig doorheen." De advocaat vindt dat de rechtbank Van der H. moet vrijspreken, bij gebrek aan bewijs.

Uitspraak

De rechtbank doet uitspraak op 28 augustus.

Meer uit Binnenland

Nederlanders opgepakt na schietpartij en achtervolging Marbella

MARBELLA (ANP) - In het Zuid-Spaanse Marbella zijn drie Nederlanders opgepakt na een schietpartij, melden Spaanse media als Europapress en Marbella24horas. Een persoon raakte gewond aan zijn been.

21 minuten geleden
Kunstbeurs TEFAF blijft nog eens 10 jaar in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - Kunst- en antiekbeurs TEFAF blijft de komende tien jaar in Maastricht. TEFAF, de gemeente Maastricht, beurscentrum MECC Maastricht en de provincie Limburg hebben daarover afspraken gemaakt, meldt de laatstgenoemde.

48 minuten geleden
Ook tweede gewonde agent Overasselt uit ziekenhuis ontslagen

APELDOORN (ANP) - De tweede agent die vorige week gewond raakte door te zijn neergeschoten in het Gelderse Overasselt is uit het ziekenhuis ontslagen. De agent werd aanvankelijk opgenomen op de intensive care.

1 uur geleden
Rijkswaterstaat ziet afvoer van de Rijn nog niet verbeteren

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat ziet de hoeveelheid water die door de Maas en de Rijn stroomt nog niet verbeteren, ondanks de regen van de laatste tijd. In de jongste wekelijkse droogtemonitor staat dat de afvoer van beide rivieren nog altijd zeer laag is en verder zal dalen.

1 uur geleden
Eisen tot dertig jaar cel en tbs voor misbruik oppaskinderen

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag bij de rechtbank in Utrecht respectievelijk dertig en twintig jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 57-jarige Richard van den B. uit Woudenberg en zijn ex-vrouw Evertje van E. (34) voor het honderden malen ernstig seksueel misbruiken van kinderen op wie zij pasten. Sommige slachtoffertjes werden daarbij gedrogeerd met GHB. "Zij hebben de onbevangenheid van de slachtoffertjes vernietigd", aldus de twee officieren van justitie. "We hebben gezocht naar een woord dat de lading van deze zaak dekt. Maar dat is niet gelukt."

2 uur geleden
Brug A28 uiterlijk donderdagavond weer open

NIJKERK (ANP) - De Hardenbergerbrug waar de snelweg A28 over loopt, gaat uiterlijk donderdag om 20.00 uur weer open. Dat heeft Vincent Karremans, minister van Infrastructuur en Waterstaat, gezegd tijdens het wekelijkse vragenuur. Mogelijk gaat de brug eerder open, voegde hij daaraan toe.

3 uur geleden
Veel meer asielzoekers van Ter Apel naar noodnachtopvang

TER APEL (ANP) - Veel asielzoekers zijn maandagavond laat vanuit het aanmeldcentrum Ter Apel naar een noodnachtopvang gebracht om daar de nacht door te brengen. Dat moet voorkomen dat ze noodgedwongen buiten slapen wanneer er binnen geen plek voor ze is.

3 uur geleden