OM eist celstraffen van 25 jaar voor eerwraakmoord Apeldoorn
ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft celstraffen van 25 jaar geëist tegen vier mannen die worden verdacht van de moord op de 28-jarige Roshin in Apeldoorn uit eerwraak.
De vier verdachten zijn twee broers van het slachtoffer en twee neven. Een van de neven is tevens de ex-man van Roshin. Haar broer Peshang A. (36) heeft bekend dat hij zijn zus op 5 september 2023 doodstak in de Casper Fagelstraat. Zijn familieleden moeten wat het OM betreft net zo lang de gevangenis in voor het voorbereiden en daarmee medeplegen van de eerwraakmoord.
Roshin werd met 28 messteken om het leven gebracht, in het bijzijn van haar 3-jarige dochter. "Roshin wordt op klaarlichte dag midden in een woonwijk in Apeldoorn op een beestachtige manier afgeslacht", zei de officier van justitie.
Zedenloos gedrag
De uit Syrië afkomstige familie verweet het slachtoffer "zedenloos gedrag" na haar scheiding en wilde dat ze terug bij haar ouders in Den Haag zou komen wonen, volgens traditie. Roshin bleef echter in Apeldoorn wonen met haar dochtertje en kreeg een nieuwe relatie. Roshin was Koerdisch, haar nieuwe partner was Arabisch. In haar cultuur ging dat niet samen, schetste de aanklager. "Haar zoektocht naar vrijheid heeft ze met de dood moeten bekopen."
Het gebruikte mes kwam uit de keukenla van de bed and breakfast in Apeldoorn, waarin de oudste broer met zijn neven verbleef in de periodes voorafgaand aan de moord.
Tot orde geroepen
"Roshin is weliswaar door haar oudste broer Peshang vermoord, maar haar broer Ahmad, haar neef Walid en haar ex-man en neef Ahmad zijn nauw betrokken geweest bij het plan Roshin te doden", zei de officier. "Maandenlang hebben de verdachten veelvuldig onderling contact gehad over de situatie van Roshin. Zij bespraken het in hun ogen ontoelaatbare gedrag van Roshin, dat zij tot de orde geroepen moest worden en dat zij terug moest naar haar ouders in Den Haag. Toen bleek dat Roshin dat weigerde en verder ging met haar eigen leven, was er nog maar één oplossing mogelijk: Roshin moet worden vermoord."
De verdachten probeerden volgens de officier de vrouw al eerder te vermoorden, in juli 2023. Die poging mislukte omdat ze toen niet naar buiten kwam. De mannen besloten om in september dat jaar terug te keren.
De rechtbank doet uitspraak op 20 februari.
Meer uit Binnenland
BIDDINGHUIZEN (ANP) - Walibi heeft zaterdagavond tijdens Halloween Fright Nights de scarezones eerder gesloten na vechtpartijen tussen bezoekers. De politie zette de mobiele eenheid in om de orde te herstellen en mensen uit het park te escorteren. Volgens een woordvoerder van het pretpark veroorzaakte een groep bezoekers bewust onrust.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken heeft de harde wind in de nacht van zaterdag op zondag gezorgd voor overlast en schade. Het KNMI waarschuwt in de kustgebieden voor zware windstoten en heeft voor een deel van het land code geel afgegeven. De wind wordt veroorzaakt door het lagedrukgebied Boelo.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De grote brand in een autosloperij aan de Bleiswijkseweg in Zoetermeer is onder controle, laat een woordvoerder van de brandweer weten. "Het vuur is nog niet uit, maar het breidt zich niet verder uit." De brand werd zondagochtend rond 06.50 uur gemeld. Vanwege de rook werd een NL-Alert verstuurd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Acteur en schrijver Maarten Spanjer is zaterdag in besloten kring begraven in Amsterdam, op de dag dat hij 74 jaar zou zijn geworden. Onder anderen René van der Gijp, Theo Hiddema en Keje Molenaar waren bij de uitvaart aanwezig.
17 uur geledenGILZE (ANP) - Bij een aanrijding tussen een vrachtwagen en een personenauto op de N260 bij het Noord-Brabantse Gilze zijn zaterdagochtend beide voertuigen in brand gevlogen. De auto ligt grotendeels onder de vrachtwagen. Het is nog niet bekend hoeveel slachtoffers in de auto zitten, aldus de politie, die vermoedt dat het onderzoek naar de oorzaak nog de hele middag duurt. De vrachtwagenchauffeur is niet gewond geraakt, meldt een woordvoerder.
21 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in de kustgebieden, het westelijk Waddengebied en de Limburgse heuvels vanaf zaterdagavond tot ten minste zondagochtend. Op die plekken geldt code geel en worden met plaatselijke verschillen windstoten tussen de 75 en de 100 kilometer per uur verwacht.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een brandend pand aan de Sydneystraat in Rotterdam moet als verloren worden beschouwd. Dat meldt de veiligheidsregio zaterdagochtend. Het gaat om een groothandel in levensmiddelen op bedrijventerrein Rotterdam Noord-West, aan de rand van de stad. De brandweer blust inmiddels vooral rondom het pand. Daar staan auto's, bestelbusjes en vrachtwagens. Een NL-Alert is uitgezonden vanwege rook. Zaterdagochtend meldde de brandweer nog uren bezig te zijn met blussen.
23 uur geleden