Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist celstraffen tot zes jaar voor ontvoering 15-jarige jongen

OM eist celstraffen tot zes jaar voor ontvoering 15-jarige jongen

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft celstraffen van drie tot zes jaar geëist tegen de zeven verdachten die terechtstaan voor de ontvoering van een 15-jarige jongen in Amsterdam.

Het jonge slachtoffer werd op 10 januari vorig jaar in de Tweede Jan Steenstraat in De Pijp met grof geweld een bestelbus ingetrokken. In de bus werd hij geboeid en geblinddoekt met een zwartgemaakte skibril.

De bestemming was volgens justitie een afgehuurd vakantiehuisje in het Utrechtse Langbroek. De politie bevrijdde de ontvoerde jongen drie kwartier later op de A27 richting Utrecht, ter hoogte van Groenekan.

Chatgroep

In het meerdaagse strafproces staan vijf mannen en twee vrouwen uit Amsterdam en Almere terecht. Faysal A. (42) uit Amsterdam hoorde zes jaar tegen zich eisen. Hij was volgens justitie de spil. Dat zou blijken uit berichten in een chatgroep met vijf deelnemers waarin de ontvoering werd voorbereid. Hij keek toe vanuit een portiek aan de overkant van de straat en gaf instructies.

De 35-jarige Diëgo S. uit Amsterdam en de 31-jarige Eedward N. uit Almere zouden het slachtoffer in de bus hebben getrokken en hem hebben geboeid en geblinddoekt met een zwartgemaakte skibril. Kuku V. (37) uit Almere fungeerde volgens het OM als chauffeur.

Ladder

Kort voordat de jongen werd overmeesterd, sprak de vrouwelijke verdachte Asmae el H. (36) hem aan. Ze vroeg hem om hulp bij het dragen van een ladder naar de bus. Dat deed de Amsterdamse naar eigen zeggen op verzoek van A. Samen reden ze daarna naar het huisje dat was gehuurd door de tweede vrouwelijke verdachte.

Justitie denkt dat een geëscaleerd conflict de reden was voor de ontvoering. Het conflict ontstond na een gewapende overval in een woning aan het Minervaplein in Amsterdam-Zuid, waarbij op 18 december 2022 een bedrag van 200.000 euro is buitgemaakt. Het latere slachtoffer van de ontvoering was op het moment van de overval met een vriendje in de woning aanwezig. De ontvoerders betichtten hem ervan dat hij zelf geld aan de woningoverval had verdiend.

Professioneel

Het bewijs in de zaak is onder meer gebaseerd op beelden van de ontvoering, DNA-sporen en chatberichten. De officier van justitie zei dat de ontvoering professioneel was en grondig voorbereid. De verdachten kochten telefoons en een stroomstootwapen en regelden meerdere huurauto's. De ramen van het vakantiehuisje plakten ze af met folie.

De zaak gaat op 5 en 6 maart verder met de pleidooien. De rechtbank doet op 13 mei uitspraak.

Meer uit Binnenland

Meerdere gewonden door ernstig ongeluk op N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.

31 minuten geleden
Politie op Bali wijst verdachten aan voor moord op Nederlander

DENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.

1 uur geleden
Paar honderd mensen bij pacifistische demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.

8 uur geleden
Gewonde na explosies en brand bij woning in Schiedam

SCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.

11 uur geleden
Nieuwe aanhoudingen om aanslag synagoge en voorbereiden explosie

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.

1 dag geleden
Politie krijgt extra bevoegdheden voor doorzoeken sociale media

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.

1 dag geleden
Afgelopen jaar 640 miljoen euro uitgekeerd in aardbevingsgebied

GRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.

1 dag geleden