Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist celstraffen tot zes jaar voor ontvoering 15-jarige jongen

OM eist celstraffen tot zes jaar voor ontvoering 15-jarige jongen

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft celstraffen van drie tot zes jaar geëist tegen de zeven verdachten die terechtstaan voor de ontvoering van een 15-jarige jongen in Amsterdam.

Het jonge slachtoffer werd op 10 januari vorig jaar in de Tweede Jan Steenstraat in De Pijp met grof geweld een bestelbus ingetrokken. In de bus werd hij geboeid en geblinddoekt met een zwartgemaakte skibril.

De bestemming was volgens justitie een afgehuurd vakantiehuisje in het Utrechtse Langbroek. De politie bevrijdde de ontvoerde jongen drie kwartier later op de A27 richting Utrecht, ter hoogte van Groenekan.

Chatgroep

In het meerdaagse strafproces staan vijf mannen en twee vrouwen uit Amsterdam en Almere terecht. Faysal A. (42) uit Amsterdam hoorde zes jaar tegen zich eisen. Hij was volgens justitie de spil. Dat zou blijken uit berichten in een chatgroep met vijf deelnemers waarin de ontvoering werd voorbereid. Hij keek toe vanuit een portiek aan de overkant van de straat en gaf instructies.

De 35-jarige Diëgo S. uit Amsterdam en de 31-jarige Eedward N. uit Almere zouden het slachtoffer in de bus hebben getrokken en hem hebben geboeid en geblinddoekt met een zwartgemaakte skibril. Kuku V. (37) uit Almere fungeerde volgens het OM als chauffeur.

Ladder

Kort voordat de jongen werd overmeesterd, sprak de vrouwelijke verdachte Asmae el H. (36) hem aan. Ze vroeg hem om hulp bij het dragen van een ladder naar de bus. Dat deed de Amsterdamse naar eigen zeggen op verzoek van A. Samen reden ze daarna naar het huisje dat was gehuurd door de tweede vrouwelijke verdachte.

Justitie denkt dat een geëscaleerd conflict de reden was voor de ontvoering. Het conflict ontstond na een gewapende overval in een woning aan het Minervaplein in Amsterdam-Zuid, waarbij op 18 december 2022 een bedrag van 200.000 euro is buitgemaakt. Het latere slachtoffer van de ontvoering was op het moment van de overval met een vriendje in de woning aanwezig. De ontvoerders betichtten hem ervan dat hij zelf geld aan de woningoverval had verdiend.

Professioneel

Het bewijs in de zaak is onder meer gebaseerd op beelden van de ontvoering, DNA-sporen en chatberichten. De officier van justitie zei dat de ontvoering professioneel was en grondig voorbereid. De verdachten kochten telefoons en een stroomstootwapen en regelden meerdere huurauto's. De ramen van het vakantiehuisje plakten ze af met folie.

De zaak gaat op 5 en 6 maart verder met de pleidooien. De rechtbank doet op 13 mei uitspraak.

Meer uit Binnenland

Eis: 1,5 jaar celstraf voor Nederlandse chef Nick Bril na ongeluk

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Het Openbaar Ministerie in België eist 1,5 jaar cel, 4400 euro boete en drie maanden rijverbod voor de Nederlandse sterrenchef Nick Bril. De rechtszaak begon maandag in Antwerpen.

15 minuten geleden
Nick Bril in rechtbank Antwerpen voor rechtszaak ongeval The Jane

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril (41) en zijn advocaat zijn maandagochtend bij de rechtbank in Antwerpen aangekomen voor de behandeling van het zware ongeluk bij restaurant The Jane in januari 2024.

41 minuten geleden
Natuurorganisaties doen aangifte tegen biomassacentrale RWE

AMSTERDAM (ANP) - Natuurorganisaties Comité Schone Lucht en Biofuelwatch doen aangifte tegen energiebedrijf RWE om mogelijke fraude en valsheid in geschrifte. Ze wijzen op de miljoenen euro's aan subsidies die het bedrijf krijgt voor het importeren en verbranden van houtpellets in zijn energiecentrales. Dit moet aan Nederlandse duurzaamheidseisen voldoen, maar volgens de organisaties is dat niet het geval.

9 uur geleden
Opbrengst Serious Request na drie dagen ruim 7,4 miljoen euro

DEN BOSCH (ANP) - De actie Serious Request van NPO 3FM heeft na drie dagen 7.423.618 euro opgeleverd. Dat werd zondagavond bekendgemaakt. Dit jaar staat Serious Request in het teken van Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.

14 uur geleden
Nederlandse militairen in Polen meteen in actie, maar loos alarm

ZUIDOOST-POLEN (ANP) - De Nederlandse militairen die sinds anderhalve week het Poolse luchtruim bewaken, moesten al meermaals in actie komen. Het was wel steeds loos alarm, zegt de leiding van de missie. Het herhaalde alarm zette wel meteen "iedereen op scherp" en "maakt duidelijk hoe tastbaar de dreiging is", zegt commandant Wesley Dijkshoorn.

16 uur geleden
Honderden mensen bij chanoekaviering op Dam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben zondag op de Dam in Amsterdam het joodse feest Chanoeka gevierd. Tijdens de nationale chanoekaviering werd de achtste kaars van de chanoekia, een speciale negenarmige kandelaar, aangestoken. Er waren speeches van onder anderen demissionair vicepremier Mona Keijzer, waarnemend burgemeester van Tilburg Onno Hoes en rabbijn Shimon Evers. De viering verliep rustig.

16 uur geleden
Vier aanhoudingen bij extreemrechts protest Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft bij een kleine extreemrechtse demonstratie in Apeldoorn vier betogers aangehouden. Drie van hen hadden fakkels afgestoken en een droeg gezichtsbedekking, laat een woordvoerder weten. Dat was in strijd met de voorwaarden voor het protest.

18 uur geleden