OM eist celstraffen tot 10 jaar voor geweld in Mallorcazaak
LELYSTAD (ANP) - Tegen de verdachten in de Mallorcazaak zijn maandag celstraffen tot tien jaar geëist voor het fatale uitgaansgeweld dat Carlo Heuvelman het leven kostte. Hoofdverdachte Sanil B (20) hoorde de hoogste straf tegen zich eisen voor het excessieve uitgaansgeweld op het Spaanse eiland Mallorca. Tegen Mees T. (19) en Hein B. (19) zijn celstraffen van acht jaar geëist.
De 27-jarige Heuvelman uit Waddinxveen werd vorig jaar in de nacht van 13 op 14 juli in elkaar geslagen en verloor het bewustzijn. Hij overleed vier dagen later in het ziekenhuis als gevolg van hersenletsel.
Tegen vijf overige verdachten uit de Hilversumse vriendengroep eisten de officieren van justitie celstraffen variërend van 180 dagen (waarvan een deel voorwaardelijk) tot achttien maanden, en werkstraffen tot 180 uur. Ten aanzien van hen achtte het OM openlijk geweld en in een paar gevallen poging tot doodslag bewezen. Voor de negende verdachte Martijn T. (20) vroeg het Openbaar Ministerie vrijspraak.
Trappen op hun hoofden
Volgens de officier van justitie bevond Carlo Heuvelman zich "op de verkeerde plaats op het verkeerde moment" toen hij zijn agressors tegen het lijf liep. Ze zei dat "het leven in luttele seconden uit het lijf van Carlo is getrapt." In de ogen van justitie had een vriend van Carlo hetzelfde kunnen overkomen, evenals een slachtoffer dat eerder die avond bij café De Zaak tegen de grond werd geslagen. Over het trappen op hun hoofden zei ze: "Het maakte de verdachten niets uit. Uitschakelen was de enige drijfveer voor hun ongebreidelde agressie."
Sanil B. (20) reageerde "enorm geschrokken" op de strafeis van tien jaar cel. "De eis is gebaseerd op iets wat ik helemaal niet heb gedaan. Het is gebaseerd op vermoedens en bewuste onwaarheden", zei Sanil B. Ook Hein B. zei in een reactie dat hij "geschrokken" is.
DNA-spoor
Sanil B., Mees T. en Hein B. staan in de Mallorcazaak terecht voor doodslag. Van hen heeft Sanil B. het langst in voorarrest gezeten, tot april dit jaar. Hij was volgens de officieren van justitie bij alle incidenten op Mallorca betrokken en is daarmee in hun ogen "de grootste agressor".
Op zijn schoen is een DNA-spoor van Heuvelman gevonden. Toen zijn schoenen in beslag werden genomen, wilde B. volgens justitie aanvankelijk andere Nike-schoenen aan de politie meegeven. Daarop heeft de agent de schoenenkast achter zijn voordeur doorzocht en nog een paar grijswitte schoenen in beslag genomen. Achteraf in gesprek met een politie-informant zou B. hebben gezegd dat hij baalt dat hij die schoenen niet heeft weggegooid.
Dinsdag gaat het proces verder met de pleidooien van de advocaten.
Meer uit Binnenland
WEESP (ANP) - Het explosief dat woensdagmiddag bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp werd gevonden, is een 500-ponder, een vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog. Dat meldt een woordvoerder van de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD). Het gebied eromheen is afgezet en wordt naar verwachting rond 17.15 uur weer vrijgegeven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeven Nederlandse universiteiten zijn geraakt door een cyberaanval op Instructure, het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas. Koepelorganisatie Universiteiten van Nederland (UNL) meldt dat het gaat om de Universiteit van Amsterdam, de Vrije Universiteit Amsterdam, de Erasmus Universiteit Rotterdam, Tilburg University, de Technische Universiteit Eindhoven, Universiteit Maastricht en Universiteit Twente. De universiteiten meldden eerder woensdag dat Instructure hun heeft laten weten dat hun Canvas-omgevingen zijn getroffen.
2 uur geledenWEESP (ANP) - Bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp is een explosief gevonden. Het gebied eromheen is afgezet, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. NS meldt dat het gaat om een bom uit de Tweede Wereldoorlog die onschadelijk moet worden gemaakt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechter heeft woensdag besloten dat de overheid de overeenkomst met IT-dienstverlener Solvinity mag verlengen. Drie burgers waren naar de rechter gestapt om verlenging te voorkomen, omdat zij zich zorgen maken over de voorgenomen overname van het Nederlandse bedrijf Solvinity door een Amerikaans bedrijf.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Zwolle vier jaar geëist tegen de 35-jarige Sana C., waarvan een jaar voorwaardelijk. De uit Woerden afkomstige vrouw heeft bekend dat zij als medewerkster van de rechtbank in Amsterdam gegevens uit de systemen voor geld heeft verkocht. Daarnaast zou ze een man voor bijna een ton hebben afgeperst, over een periode van twee jaar.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie heeft woensdag vier mensen uit Den Haag aangehouden, omdat ze mogelijk hebben gesjoemeld met 8 miljoen euro aan coronasteun. Tijdens de coronacrisis konden werkgevers met wie het slecht ging geld krijgen van de overheid om salarissen door te betalen.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip waarop het hantavirus uitbrak, zullen na aankomst op het Spaanse eiland Tenerife worden overgebracht naar hun thuisland als zij geen symptomen hebben. Dat meldt de Spaanse minister van Volksgezondheid.
4 uur geleden