Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist celstraf tegen Vlaardinger voor voetbalgeweld Alkmaar

OM eist celstraf tegen Vlaardinger voor voetbalgeweld Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist een celstraf van tien maanden, waarvan vijf voorwaardelijk, tegen een 26-jarige man uit Vlaardingen voor zijn bijdrage aan heftige voetbalrellen bij het AFAS Stadion in Alkmaar, op 5 oktober 2023. Mariusz K. zou geweld tegen agenten hebben gebruikt. Hij werd op 2 juli opgepakt en zat achttien dagen in voorarrest. "Het geweld was mateloos en grenzeloos", zei de officier van justitie, die naast de celstraf ook een locatieverbod voor de gemeente Alkmaar eiste.

Tijdens een duel tussen AZ en Legia Warschau was het bijzonder onrustig. Aanhangers van de Poolse club bestormden voor de wedstrijd de entree van het stadion en raakten slaags met de Mobiele Eenheid. Ook pakten Legia-fans wapenstokken en pepperspray van ME'ers af. Een agent raakte bewusteloos. De politie zette traangas in. "Agenten stonden doodsangsten uit", zei de rechter donderdag tijdens de strafzaak tegen K. Twintig agenten deden aangifte. Ze werden geschopt en geslagen.

De man van Poolse afkomst vertelde de rechtbank alleen tegen schilden van de ME te hebben geschopt. Hij vond naar eigen zeggen dat hij zichzelf moest verdedigen en zei drie keer te hebben getrapt. "Ik stond tegenover een 2 meter lange agent die met zijn stok op zijn schild sloeg en riep 'come on, come on'", verklaarde K. in de rechtbank in Alkmaar.

Enige verdachte

K. ontkent te hebben geslagen, hoewel een bloedspoor met zijn DNA is gevonden op de kleding van een ME'er. Dat hij zijn arm omhoog hield, zoals op beelden is te zien, was volgens K. nodig om zijn evenwicht te bewaren. Halverwege de zitting ging K. staan en draaide hij zich om naar de aanwezige agenten achter hem. "Ik heb enorm spijt. Dit had nooit mogen gebeuren. Mijn excuses voor dit alles", zei hij tegen hen.

Na de wedstrijd werden twee spelers van de Poolse voetbalclub opgepakt voor mishandeling van personeel van AZ. De Poolse voetballer Radovan Pankov werd daarvoor in juli door de politierechter veroordeeld tot een boete van 750 euro. Het OM heeft de zaak tegen de tweede verdachte geseponeerd.

K. is voor zover bekend de enige verdachte die voor de supportersrellen is vervolgd. De rechtbank doet op 24 oktober uitspraak.

Meer uit Binnenland

Picnic roept runderbavette terug om E. coli bacterie

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt en bezorgdienst Picnic waarschuwt klanten de premium runderbavette van leverancier 't Slagershuys niet te eten. Het product kan de schadelijke STEC bacterie, een soort E. coli, bevatten.

7 uur geleden
Astrid Holleeder: Afwezigheid in RTL Tonight had veiligheidsreden

HILVERSUM (ANP) - Dat Astrid Holleeder de laatste maanden niet te zien was in RTL Tonight, dat haar als vaste duider had aangetrokken, had te maken met haar veiligheid. Dat vertelt zij in RTL Boulevard.

8 uur geleden
Moslims in Nederland beginnen aan vastenmaand ramadan

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse moslims beginnen aan de ramadan. De eerste dag van de vastenmaand, die elk jaar op een ander moment begint, werd dinsdag vastgesteld in Saudi-Arabië. Dit startpunt wordt door veel Nederlandse moslims gevolgd. Zij beginnen woensdag. Voor onder anderen Turks-Nederlandse moslims stond het begin van de ramadan al eerder vast aan de hand van berekeningen: hun vastentijd begint donderdag.

10 uur geleden
OM eist 14 jaar cel voor moord op Haagse garagehouder in 1992

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag veertien jaar cel geëist tegen de 71-jarige Ruben B. voor betrokkenheid bij de moord op garagehouder Louis 'Loek' van Dam in 1992 in Den Haag. De 64-jarige Van Dam werd op 27 januari van dat jaar in zijn garage in de Kritzingerstraat van achteren doodgeschoten met zes kogels, twee in zijn achterhoofd en vier in zijn rug. "Loek van Dam is geëxecuteerd zonder de moordenaar in zijn ogen te kunnen kijken", zei de officier van justitie.

13 uur geleden
Medewerker wint rechtszaak tegen justitiedienst over toelage

ROTTERDAM (ANP) - Een werknemer van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) heeft recht op een maandelijkse toelage voor gevaarlijke werkomstandigheden. Tijdens zijn werk draagt de man regelmatig een mitrailleur en een zwaar vest. De kantonrechter is het met hem eens dat daar een financiële vergoeding bij hoort.

14 uur geleden
Man (78) aangehouden na bedreiging agenten bij woning Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond een 78-jarige man aangehouden na een dreigende situatie bij een woning in de Transvaalstraat in Amsterdam-Oost. De man stak daarbij met een mes in de richting van agenten en gooide vanuit zijn bovenwoning goederen naar hen. De betrokken agenten hebben aangifte gedaan, meldt de politie dinsdag.

15 uur geleden
OM in hoger beroep in zaak over gooien paal op Feyenoord-medewerker

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Rotterdam gaat in hoger beroep in de zaken tegen twee verdachten die een zware paal op een supportersbegeleider van Feyenoord gooiden. Dat gebeurde na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.

15 uur geleden