Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist celstraf tegen Vlaardinger voor voetbalgeweld Alkmaar

OM eist celstraf tegen Vlaardinger voor voetbalgeweld Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist een celstraf van tien maanden, waarvan vijf voorwaardelijk, tegen een 26-jarige man uit Vlaardingen voor zijn bijdrage aan heftige voetbalrellen bij het AFAS Stadion in Alkmaar, op 5 oktober 2023. Mariusz K. zou geweld tegen agenten hebben gebruikt. Hij werd op 2 juli opgepakt en zat achttien dagen in voorarrest. "Het geweld was mateloos en grenzeloos", zei de officier van justitie, die naast de celstraf ook een locatieverbod voor de gemeente Alkmaar eiste.

Tijdens een duel tussen AZ en Legia Warschau was het bijzonder onrustig. Aanhangers van de Poolse club bestormden voor de wedstrijd de entree van het stadion en raakten slaags met de Mobiele Eenheid. Ook pakten Legia-fans wapenstokken en pepperspray van ME'ers af. Een agent raakte bewusteloos. De politie zette traangas in. "Agenten stonden doodsangsten uit", zei de rechter donderdag tijdens de strafzaak tegen K. Twintig agenten deden aangifte. Ze werden geschopt en geslagen.

De man van Poolse afkomst vertelde de rechtbank alleen tegen schilden van de ME te hebben geschopt. Hij vond naar eigen zeggen dat hij zichzelf moest verdedigen en zei drie keer te hebben getrapt. "Ik stond tegenover een 2 meter lange agent die met zijn stok op zijn schild sloeg en riep 'come on, come on'", verklaarde K. in de rechtbank in Alkmaar.

Enige verdachte

K. ontkent te hebben geslagen, hoewel een bloedspoor met zijn DNA is gevonden op de kleding van een ME'er. Dat hij zijn arm omhoog hield, zoals op beelden is te zien, was volgens K. nodig om zijn evenwicht te bewaren. Halverwege de zitting ging K. staan en draaide hij zich om naar de aanwezige agenten achter hem. "Ik heb enorm spijt. Dit had nooit mogen gebeuren. Mijn excuses voor dit alles", zei hij tegen hen.

Na de wedstrijd werden twee spelers van de Poolse voetbalclub opgepakt voor mishandeling van personeel van AZ. De Poolse voetballer Radovan Pankov werd daarvoor in juli door de politierechter veroordeeld tot een boete van 750 euro. Het OM heeft de zaak tegen de tweede verdachte geseponeerd.

K. is voor zover bekend de enige verdachte die voor de supportersrellen is vervolgd. De rechtbank doet op 24 oktober uitspraak.

Meer uit Binnenland

Pro-Iraanse beweging zet video over ontploffing Nijkerk online

NIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.

35 minuten geleden
Burgemeester Nijkerk na explosie: vreselijk en onacceptabel

NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."

16 uur geleden
Politie onderzoekt explosie Nijkerk en zoekt in zwart geklede man

NIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.

16 uur geleden
Zesde en laatste nominatie voor Woutertje Pieterse Prijs bekend

HILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.

16 uur geleden
Israëlcentrum Nijkerk na explosie: schade beperkt, impact groot

NIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.

17 uur geleden
Man dringt huizen Sint-Michielsgestel binnen en wurgt vrouw

SINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.

18 uur geleden
Minder meldingen wolvenaanvallen op vee in eerste drie maanden

DEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.

21 uur geleden