Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist celstraf tegen Vlaardinger voor voetbalgeweld Alkmaar

OM eist celstraf tegen Vlaardinger voor voetbalgeweld Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist een celstraf van tien maanden, waarvan vijf voorwaardelijk, tegen een 26-jarige man uit Vlaardingen voor zijn bijdrage aan heftige voetbalrellen bij het AFAS Stadion in Alkmaar, op 5 oktober 2023. Mariusz K. zou geweld tegen agenten hebben gebruikt. Hij werd op 2 juli opgepakt en zat achttien dagen in voorarrest. "Het geweld was mateloos en grenzeloos", zei de officier van justitie, die naast de celstraf ook een locatieverbod voor de gemeente Alkmaar eiste.

Tijdens een duel tussen AZ en Legia Warschau was het bijzonder onrustig. Aanhangers van de Poolse club bestormden voor de wedstrijd de entree van het stadion en raakten slaags met de Mobiele Eenheid. Ook pakten Legia-fans wapenstokken en pepperspray van ME'ers af. Een agent raakte bewusteloos. De politie zette traangas in. "Agenten stonden doodsangsten uit", zei de rechter donderdag tijdens de strafzaak tegen K. Twintig agenten deden aangifte. Ze werden geschopt en geslagen.

De man van Poolse afkomst vertelde de rechtbank alleen tegen schilden van de ME te hebben geschopt. Hij vond naar eigen zeggen dat hij zichzelf moest verdedigen en zei drie keer te hebben getrapt. "Ik stond tegenover een 2 meter lange agent die met zijn stok op zijn schild sloeg en riep 'come on, come on'", verklaarde K. in de rechtbank in Alkmaar.

Enige verdachte

K. ontkent te hebben geslagen, hoewel een bloedspoor met zijn DNA is gevonden op de kleding van een ME'er. Dat hij zijn arm omhoog hield, zoals op beelden is te zien, was volgens K. nodig om zijn evenwicht te bewaren. Halverwege de zitting ging K. staan en draaide hij zich om naar de aanwezige agenten achter hem. "Ik heb enorm spijt. Dit had nooit mogen gebeuren. Mijn excuses voor dit alles", zei hij tegen hen.

Na de wedstrijd werden twee spelers van de Poolse voetbalclub opgepakt voor mishandeling van personeel van AZ. De Poolse voetballer Radovan Pankov werd daarvoor in juli door de politierechter veroordeeld tot een boete van 750 euro. Het OM heeft de zaak tegen de tweede verdachte geseponeerd.

K. is voor zover bekend de enige verdachte die voor de supportersrellen is vervolgd. De rechtbank doet op 24 oktober uitspraak.

Meer uit Binnenland

In hoger beroep veertien jaar cel voor 'abortusmoord' Diemen

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft woensdag in hoger beroep de 55-jarige Dennis van E. veroordeeld tot veertien jaar cel voor de moord op zijn ongeboren kind en de fatale mishandeling van de moeder daarvan, de 32-jarige Braziliaanse Patricia Oliveira dos Santos.

14 minuten geleden
Taakstraffen geëist voor grafschennis begraafplaats Amersfoort

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag voor de rechtbank in Utrecht taakstraffen van 40 tot 200 uur geëist tegen vier vrouwen voor grafschennis. De verdachten zouden op 11 september 2021 hebben deelgenomen aan een paranormale sessie op de begraafplaats Rusthof bij Amersfoort.

1 uur geleden
Eis 10 jaar cel voor beroven en verkrachten sekswerkers Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Amsterdam tien jaar cel geëist tegen de 34-jarige Soufiane El A., voor het beroven, verkrachten en opsluiten van twee vrouwen. "Een buitengewoon nare zaak", aldus de officier van justitie.

1 uur geleden
BuZa aan reizigers rond Madrid: neem contact op met familie

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) roept Nederlanders in de regio tussen het Spaanse Madrid en Andalusië op hun familie of vrienden te laten weten hoe het met ze gaat. Bij de plaats Urda, circa 100 kilometer ten zuiden van Madrid, botsten woensdag twee hogesnelheidstreinen op elkaar. Daarbij zijn volgens verschillende Spaanse media tientallen doden gevallen.

3 uur geleden
Politie neemt servers in beslag bij internationaal onderzoek

UTRECHT (ANP) - De politie heeft tientallen servers in beslag genomen in een internationaal onderzoek naar een malafide hostingbedrijf. De onderneming wordt ervan verdacht medeplichtig te zijn aan het mogelijk maken van cybercriminaliteit.

5 uur geleden
Zelensky bezoekt woensdag Jetten en de koning

DEN HAAG (ANP) - President Zelensky van Oekraïne brengt woensdag een bezoek aan Nederland. In de middag ontmoet hij premier Jetten op het Catshuis. In de avond volgt een bezoek aan koning Willem-Alexander op Paleis Huis ten Bosch.

5 uur geleden
Kabinet zet in op grote rol bedrijfsleven in wederopbouw Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven krijgt als het aan het kabinet ligt een grotere rol in de wederopbouw van Oekraïne na de oorlog met Rusland. Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) is in Kyiv om daarover te praten, samen met voorzitter Coen van Oostrom van werkgeverskoepel VNO-NCW.

5 uur geleden