Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist celstraf tegen tweetal voor aanslag op advocaat Rotterdam

OM eist celstraf tegen tweetal voor aanslag op advocaat Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag twaalf jaar cel geëist tegen twee mannen die worden verdacht van een aanslag op een Rotterdamse advocaat in december 2024. Toen ging een explosief af onder zijn auto, terwijl hij stond te wachten voor het stoplicht bij de Maastunnel in Rotterdam. De advocaat was die ochtend onderweg naar zijn werk. Hij raakte niet gewond, zijn Mercedes liep wel schade op.

Onder de auto, aan de achterkant bij de benzinetank, zat springstof, die op 11 december rond 08.30 uur waarschijnlijk ontplofte door in te bellen op een modem. Het zorgde ervoor dat de airbag openging, de achterband leegliep en stukken plastic van de auto afvlogen.

De officier van justitie sprak van een "mislukte liquidatie". Ze noemde geen motief voor de aanslag. "Het is je ergste nachtmerrie, een aanslag op je leven terwijl je niet weet waar de dreiging vandaan komt." Het slachtoffer opperde dat het mogelijk te maken kon hebben met een conflict met de eigenaar van een coffeeshop waar hij werkte in zijn studententijd.

Verdenkingen

Justitie denkt dat Franklove A. (43) en Juri G. (36) de aanslag "uitvoerig hebben gepland en voorbereid". Zij zouden op verschillende plekken voorverkenningen hebben gedaan bij adressen waar de advocaat verbleef, het explosief onder de auto hebben geplaatst en dat de volgende ochtend tot ontploffing hebben gebracht.

Volgens justitie zijn de twee bij de voorbereidingen verschillende keren te zien op camerabeelden. Daarbij zou een door G. gehuurde auto zijn gebruikt. Ook steunt het OM in de zaak op heimelijk opgenomen gesprekken van de verdachten in de gevangenis, automatische kentekenplaatherkenning en telefoongegevens. Daaruit zou volgens justitie blijken dat G. belde om de explosie te veroorzaken in het bijzijn van A.

Verdediging

G. heeft bekend dat hij een simkaart kocht voor een peilbaken dat onder de auto van de advocaat zat. Verdere betrokkenheid bij de aanslag ontkennen de mannen. "We hebben allebei niks met een poging moord of poging doodslag te maken", zei G. "Dat kan ik met mijn hand op mijn hart zeggen."

De verdediging van de twee verdachten vindt dat er te weinig bewijs is om tot een veroordeling te komen voor het plaatsen en laten afgaan van het explosief. Zij willen dan ook dat hun cliënten worden vrijgesproken. Als het aan het OM ligt, moet G. ook nog een voorwaardelijke straf uitzitten die hem eerder was opgelegd.

Meer uit Binnenland

Nog deze maand nieuw paneel Margraten, belooft ambassadeur VS

DEN HAAG (ANP) - Nog deze maand komt er een nieuw paneel op de Amerikaanse begraafplaats in Margraten, vertelt de Amerikaanse ambassadeur Joseph Popolo vrijdag in een interview met EW Magazine. "En dat gaat specifiek over de rol van Afro-Amerikaanse soldaten die hun leven hebben gegeven voor de bevrijding van Nederland."

2 uur geleden
Voorganger Tom de Wal vrijgelaten na aanhouding in Tilburg

TILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is door de politie weer vrijgelaten. Dat laat hij in een onlinevideo weten. De Wal werd vrijdagavond aangehouden in Tilburg omdat hij er een genezingsdienst hield die door de gemeente verboden was. Hij laat weten dat hij onder meer boetes krijgt.

2 uur geleden
Qbuzz houdt bussen in noorden zaterdagochtend binnen

LEEUWARDEN (ANP) - Nu het KNMI code oranje voor Friesland en Groningen heeft verlengd tot zaterdag 09.00 uur, heeft Qbuzz besloten de bussen in die provincies langer binnen te houden. In Friesland blijven de bussen tot zeker 11.00 uur in de remise, in Groningen tot 09.00 uur. Vrijdag reed Qbuzz de hele dag niet in het noorden vanwege de weersomstandigheden.

2 uur geleden
Code oranje in noorden verlengd tot zaterdagochtend

DE BILT (ANP) - Het KNMI verlengt de duur van code oranje voor de provincies Groningen en Friesland en de Waddeneilanden tot zaterdag 09.00 uur. De weerwaarschuwing is al van kracht sinds middernacht.

7 uur geleden
Omstreden voorganger Tom de Wal aangehouden in Tilburg

TILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is vrijdagavond aangehouden in Tilburg. Dat gebeurde bij een zogenoemde gebedsgenezingsdienst, die door de gemeente was verboden. Een woordvoerder van de gemeente bevestigt berichtgeving daarover van Omroep Brabant.

7 uur geleden
Rijkswaterstaat stelt dit weekend koudeprotocol in

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt zaterdag vanaf 18.00 uur het zogenoemde koudeprotocol in. Dit betekent dat dit weekend extra bergers en weginspecteurs aan het werk zijn. De verwachting is dat het zaterdag en zondag behoorlijk gaat vriezen in Nederland. Het protocol geldt voor alle provincies, tot maandagochtend.

8 uur geleden
Ruim 70 procent gemeenten huisvest te weinig statushouders

DEN HAAG (ANP) - Ruim zeven op de tien gemeenten maken te weinig woonruimte vrij voor statushouders. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van de recentste cijfers van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Minder dan een derde van de gemeenten, 98 in totaal, voldeed op 1 januari 2026 aan de taakstelling die de overheid hun oplegt.

9 uur geleden