Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist celstraf na geweld en terreur vader tegen dochters

OM eist celstraf na geweld en terreur vader tegen dochters

ALKMAAR (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag bij de rechtbank in Alkmaar drie jaar cel geëist, waarvan acht maanden voorwaardelijk, tegen de 45-jarige Frank O. uit Zaandam, omdat hij jarenlang twee van zijn vier dochters stelselmatig zou hebben "mishandeld en geterroriseerd". Volgens het OM heeft O. de twee vrouwen, beiden inmiddels in de twintig, "een normale jeugd ontnomen en hun ontwikkeling ernstig verstoord".

Een van de twee vrouwen heeft aangifte tegen O. gedaan. Zij heeft zeer gedetailleerd verklaard over een scala aan mishandelingen en vernederingen, tijdens haar kinder- en tienerjaren. "Authentiek en consistent", zo noemde de officier van justitie de verklaringen. "Al zou er maar een deel van waar zijn, zou dat al afgrijselijk zijn."

O. zou de meisjes veelvuldig hebben geslagen, met onder meer een riem, een snoer en een stok. Hij zou de geslachtsdelen en de anus van een van hen hebben ingesmeerd met gepureerde peper en gember, haar met urine hebben overgoten en hebben gedwongen urenlang op haar knieën te zitten. Daarnaast zou hij hun gang in de gaten hebben gehouden met camera's en opname-apparatuur. "O. heeft hen extreem gecontroleerd en vernederd", aldus de officier, die de vrouw van O. verweet dat zij niet heeft ingegrepen. Beide slachtoffers hebben een post-traumatische stressstoornis opgelopen.

Ontkent

O. ontkent nagenoeg alles. Er klopt niks van, stelt hij, op een enkel incident na. Hij heeft erkend wel eens een "corrigerende tik" te hebben uitgedeeld, maar daar bleef het bij. Hij stelt dat de moeder van een van de meisjes - een vrouw met wie hij een buitenechtelijke relatie had - achter de beschuldigingen zit, samen met haar familie. "Ik heb altijd het beste voor mijn kinderen gewild en me altijd voor hen opgeofferd." De zaak heeft "alleen maar verliezers", zei hij tegen de rechtbank.

Justitie meent dat de verklaringen van de vrouwen ruim worden ondersteund door bijkomend bewijs. Behalve een celstraf wil het OM dat de rechter O. ook een contactverbod oplegt, en voor een van de dochters ook een locatieverbod. De andere dochter staat op het punt te verhuizen, omdat zij bang is dat haar vader op een dag verhaal zal komen halen vanwege haar aangifte. Zij wil haar nieuwe woonplaats geheim houden; een locatieverbod zou die verraden. O. is momenteel op vrije voeten, nadat de rechtbank zijn voorarrest in een eerder stadium opschortte. De man kampt met ernstige gezondheidsproblemen.

Uitspraak

De rechtbank doet uitspraak op 14 oktober.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Gorinchem verwacht goede opkomst bij herverkiezingen

GORINCHEM (ANP) - Reinie Melissant, de burgemeester van Gorinchem, verwacht dat "veel mensen gaan stemmen" tijdens de herverkiezingen in de gemeente. Na de gemeenteraadsverkiezingen in maart besloot een meerderheid van de gemeenteraad dat er opnieuw moest worden gestemd omdat er signalen waren van stemfraude. De 21 stembureaus zijn inmiddels een paar uur open.

3 minuten geleden
Weeronline: april was uitzonderlijk zonnig en vooral droog

HOUTEN (ANP) - April was dit jaar uitzonderlijk zonnig en droog. Met 260 zonuren eindigt de maand in de top vijf zonnigste aprilmaanden ooit gemeten, meldt Weeronline. Doordat er slechts 8 millimeter neerslag viel, behoort de maand tot de top drie droogste aprilmaanden sinds het begin van de metingen.

32 minuten geleden
Grote natuurbrand in Limburgse Helden

HELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.

2 uur geleden
Eerste stembureau in Gorinchem open voor herstemming

GORINCHEM (ANP) - Het eerste stembureau in Gorinchem, die bij het station, heeft de deuren om 07.00 uur geopend. In de gemeente wordt woensdag opnieuw gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Er zijn iets meer dan 31.000 stemgerechtigden.

3 uur geleden
Brand in de duinen van Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.

13 uur geleden
ChipSoft: alle door hackers gestolen data vernietigd

DEN HAAG (ANP) - De patiëntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.

15 uur geleden
Zuid-Holland wil rust maar ook meer recreatie in Hollandse Duinen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.

15 uur geleden