Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist cel- en taakstraf tegen jongen die Baudet sloeg met fles

OM eist cel- en taakstraf tegen jongen die Baudet sloeg met fles

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft tegen een 16-jarige jongen uit Groningen 138 dagen jeugddetentie geëist, waarvan 120 dagen voorwaardelijk omdat hij vorig jaar politicus Thierry Baudet met een bierfles op zijn hoofd zou hebben geslagen. Ook eiste het OM een taakstraf van tachtig uur. "Dit vanwege de ernst van de feiten en het voorkomen van dusdanig gedrag in de toekomst", aldus het OM.

Het incident vond plaats op 20 november vorig jaar in een café in Groningen. Baudet werd daar tijdens een campagne-evenement voor de Tweede Kamerverkiezingen van 2023 aangevallen. De partijleider van Forum voor Democratie (FVD) hield een hoofdwond over aan de klap met het flesje.

Uit verklaringen van de verdachte en uit telefoongegevens blijkt volgens het OM dat de jongen Baudet wilde verwonden. De officier van justitie wees erop dat je het oneens mag zijn met een politicus en dat ook mag laten blijken. "Maar daar zitten uiteraard grenzen aan en die zijn in deze zaak op zeer ernstige wijze overschreden."

Minderjarig

Als de rechtbank de jongen veroordeelt volgens de eis, hoeft hij niet meer de cel in omdat hij het geëiste aantal dagen al heeft uitgezeten in voorarrest. De zitting in de rechtbank in Groningen vond plaats achter gesloten deuren, omdat de verdachte minderjarig is. Hij was 15 jaar ten tijde van het incident.

De zaak tegen een tweede verdachte is geseponeerd wegens gebrek aan bewijs. Het zou gaan om de tweelingbroer van de verdachte. De rechter doet over twee weken uitspraak.

Meer uit Politiek

Lokale partijen willen meer steun van het kabinet voor veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Lokale partijen willen meer steun van het kabinet als het gaat om veiligheid, zeiden meerdere partijen tijdens het radiodebat van de NOS vrijdag. Zo laat de landelijke overheid de gemeente Den Haag, net als andere gemeenten, in de steek, betoogde Richard de Mos van Hart voor Den Haag toen het ging over criminaliteit in de stad en het tekort aan politieagenten.

3 uur geleden
Jetten tevreden met lagere drempel om te stemmen

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat de drempel om te gaan stemmen lager wordt gemaakt door meer stembureaus en de proef met kleinere stembiljetten. In zijn wekelijkse persconferentie riep de D66-minister-president iedereen op om te gaan stemmen. "Dit is toch het meest dichtbij."

7 uur geleden
Kabinet kritisch over besluit VS sancties Rusland te verlichten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft kritiek op het besluit van de Verenigde Staten om de oliesancties tegen Rusland tijdelijk te verlichten. "Zeer onverstandig", noemde premier Rob Jetten de beslissing op zijn wekelijkse persconferentie na de ministerraad.

9 uur geleden
Karremans na uitspraak over Schiphol: we moeten door

DEN HAAG (ANP) - "We moeten door", zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) nadat de Raad van State zijn besluit vernietigde om maximaal 478.000 vluchten van en naar Schiphol toe te staan. "Het is belangrijk dat er een juridische basis komt onder Schiphol, en dat we afgaan van de gedoogsituatie."

11 uur geleden
Nederlandse militairen weggehaald uit Erbil in Noord-Irak

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse militairen die op uitzending zijn in Erbil in het noorden van Irak zijn daar weggehaald, omdat het te onveilig was. Dat zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) vrijdag. Nabij de Koerdische stad sneuvelde een dag eerder een Franse militair bij een droneaanval, vijf anderen raakten gewond.

11 uur geleden
Klaver: wonen is hoogste prioriteit bij gemeenteraadsverkiezingen

LEIDEN (ANP) - Wonen is "prioriteit 1, 2 en 3" voor GroenLinks-PvdA bij de gemeenteraadsverkiezingen. Jesse Klaver zei tijdens het flyeren met vrijwilligers in Leiden dat iedereen de kans moet krijgen om een eigen leven op te bouwen.

11 uur geleden
Nieuw plan voor Ring Utrecht zou jaren duren, zegt Karremans

DEN HAAG (ANP) - Minister van Infrastructuur Vincent Karremans kijkt nog of hij een nieuwe poging wil doen om de snelwegen rond Utrecht te verbreden. "Als ik dat al ga doen, gaat het jaren duren", zei de VVD-minister vrijdag voor de ministerraad.

11 uur geleden